بلاگ

آموزش line crossing در دوربین مدار بسته، همراه با طریقه راه اندازی و پاسخگویی به سوالات متداول

آنالیز هوشمند ویدیوئی در زبان انگلیسی intelligent video analysis یا به اختصار (IVA) نامیده می شود. این تکنولوژی پیشرفته ویدیوئی، به صورت خودکار می تواند تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و وقایع زمانی و مکانی مختلف را شناسایی کند. مزایای استفاده از قابلیت آنالیز هوشمند ویدیوئی عبارت اند از: نظارت دقیق تر، کاهش نیاز به استفاده از اپراتور امنیتی و افزایش بهره وری در کسب و کار. Line crossing در دوربین مدار بسته ، شناسایی ورود و خروج به یک منطقه، تشخیص تهاجم، تشخیص چهره انسان، شمارش افراد و نقشه گرمایی برخی از انواع قابلیت های IVA هستند.

نویسنده این مقاله، قصد دارد Line crossing در دوربین مدار بسته را مورد بحث قرار داده، طرز راه اندازی را آموزش داده و از جوانب مختلف، آن را مورد بررسی قرار دهد. اگر نصاب دوربین مداربسته و یا کاربری هستید که به تکنولوژی های امنیتی، خصوصا در زمینه دوربین مداربسته علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را ازدست ندهید.

line crossing در دوربین مدار بسته

line crossing در دوربین مدار بسته امکان مشخص کردن یک یا چند خط عبور ممنوع را در تصویر دوربین مداربسته ایجاد می کند. اگر شخصی یا حیوانی یا جسمی از خط مشخص شده عبور کند، دستگاه NVR می تواند بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده، اقداماتی را انجام دهد. از جمله این اقدامات می توان به هشدار دادن، شروع کردن به ضبط تصاویر، ارسال پیام اخطار به کاربر و … اشاره نمود.

از جمله مکان های مناسب برای بکارگیری line crossing در دوربین مدار بسته عبارتند از: مکان های نرده کشی شده، مکان های نگهداری اشیای گران قیمت، درب ورودی ساختمان ها و پارکینگ خانه ها.

نگاهی به شکل زیر بیندازید. همان گونه که می بینید، فرد پس از عبور از خط عبور ممنوع، از وضعیت سبز (امن) به وضعیت قرمز (خطرناک) تبدیل می شود.

line crossing در دوربین مدار بسته

مزایای line crossing در دوربین مدار بسته

۱) محافظت از مناطق کلیدی

line crossing در دوربین مدار بسته امکان نظارت بر مکان های حساس و کلیدی، با هدف شناسایی حرکات مشکوک را فراهم می کند. این نوع از دوربین مداربسته، بازدهی بیش تری از دوربین مداربسته با تشخیص حرکتی عادی دارد.

۲) به روز بودن

روی صحبت ما هم با مشتریان و هم با فروشندگان دوربین مداربسته است. فروش محصولات مطابق با تکنولوژی روز، مشتریان بیش تری را به سمت کسب و کار شما جلب می کند. مشتریان نیز می توانند با تهیه سیستم Line crossing، امنیت ساختمان خود را افزایش داده و دریافت آلارم اشتباه امنیتی را به حداقل برسانند.

۳) تسریع در انجام تحقیقات

پیدا کردن یک صحنه مشخص از بین کل ویدیوهای یک ماه، کاری بسیار دشوار و زمان بر است. line crossing در دوربین مدار بسته به سرعت، صحنه مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد.

۴) دریافت پیام امنیتی از سیستم دوربین مدار بسته

Line Crossing رابه طور مستقیم به تلفن همراه متصل کنید. هنگامی که شخصی از خط تعیین شده عبور کند، دستگاه NVR فورا یک پیام هشدار دهنده را به گوشی تلفن همراه کاربر ارسال می کند.

line crossing در دوربین مدار بسته

طریقه راه اندازی line crossing در دوربین مدار بسته

در این قسمت به صورت گام به گام و تصویری، طریقه راه اندازی line crossing در دوربین مداربسته را شرح می دهیم.

گام اول:

در منوی NVR، گزینه VCA و سپس Cross Line Detection را انتخاب کنید. دوربینی که می خواهید line crossing در دوربین مدار بسته را انجام دهد، انتخاب کنید.

line crossing در دوربین مدار بسته

گام دوم:

با کلیک کردن روی گزینه ON، قابلیت line crossing در دوربین مداربسته را فعال کنید. امکان مشخص کردن ۴ خط در یک تصویر وجود دارد. دکمه start drawing را فشار داده و خط را روی تصویر مشخص کنید.

line crossing در دوربین مدار بسته

گام سوم:

در این مرحله، اگر می خواهید بیش از یک خط را روی تصویر مشخص کنید، این کار را انجام دهید.

line crossing در دوربین مدار بسته

گام چهارم:

در چهارمین گام، جهتی را که میخواهید مسدود کنید را انتخاب کرده و درجه حساسیت (sensitivity) را تعیین کنید.

line crossing در دوربین مدار بسته

گام پنجم:

برنامه ریزی کنید. ساعات و روزهایی که میخواهید line crossing در دوربین مداربسته فعال باشد را تنظیم کنید؛ سپس روی گزینه (Save) کلیک کنید.

line crossing در دوربین مدار بسته

گام ششم:

عملکرد Trigger و شماره کانالی را که با دوربین انتخابی شما برای line crossing  انتخاب شده است انتخاب کنید و روی ذخیره (Save) کلیک کنید.

line crossing در دوربین مدار بسته

در این مرحله کار راه اندازی شما به اتمام می رسد و می توانید از این قابلیت بهره مند شوید.

پاسخگویی به سوالات متداول در زمینه line crossing در دوربین مداربسته

آیا line crossing در دوربین مداربسته نیاز به صرف هزینه جداگانه دارد؟

line crossing کاملا رایگان است و نیاز به صرف هزینه اضافی ندارد. تنها ملزومات بکارگیری این تکنولوژی، استفاده از دوربین مداربسته ای است که از این قابلیت پشتیبانی می کند.

آیا امکان استفاده همزمان line crossing در دوربین مداربسته همراه با دیگر تکنولوژی های آنالیز ویدیویی هوشمند وجود دارد؟

شمارش افراد در تصویر دوربین مداربسته، تنها قابلیتی است که باید به صورت جداگانه مورد استفاده قرار گیرد. تشخیص چهره / تشخیص نفوذ / line crossing می توانند همه با یکدیگر کار کند.

آیا امکان ضبط تصویر، تنها در زمان عبور از خط ممنوعه وجود دارد؟

بله، این امکان در منو گنجانده شده است.

مکان های مناسب برای بکارگیری line crossing در دوربین مداربسته کدام است؟

line crossing می تواند در ساختمان های مسکونی و تجاری به کار گرفته شود. line crossing یک راهکار عالی برای نظارت بر یک نقطه حساس و کلیدی است.

آیا امکان کشیدن چند خط در تصویر وجود دارد؟

بله. شما می توانید تا ۴ خط مختلف را در یک دوربین به طور جداگانه کشیده و کنترل کنید.

آیا امکان کشیدن خط بر روی حصار ها و راهرو ها وجود دارد؟

Line crossing برای نظارت بر حصارکشی ها و راه رو ها عالی است. اگر کسی از این خطوط رد شود، پیام هشدار آن به کاربر ارسال می شود.

سخن آخر

line crossing در دوربین مدار بسته

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله با line crossing در دوربین مداربسته و طریقه راه اندازی آن آشنا شده و به پاسخ سوالات متداول در این باره پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالا های با کیفیت، دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش، راه اندازی و تعمیر دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *