بلاگ

چرا دوربین مداربسته؟

چرا دوربین مداربسته؟با افزایش جمعیت و رشد تکنولوژی ٬ به معنای واقعی امنیت و آرامش در جامعه در حال کمرنگ شدن است ٬ سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته در سال های اخیر برای ایجاد آرامش واقعی و از بین بردن دغدغه ی امنیت در امکان مختلف در حال گسترش است. البته نصب دوربین های مداربسته دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که در ادامه متخصصان گروه پویابین به آنها اشاره میکنند.

مهم‌ترین مزایای استفاده از دوربین‌های مداربسته

۱- ایجاد ترس برای مجرمان و پیشگیری از سرقت ها

مجرمان با شناسایی امکانی که کمترین امنیت را دارند اقدامات شرمانه (سرقت) خود را انجام میدهند. اگر دوربین مدار بسته حرفه ای را مجرمان در محل مورد نظر ببینند ممکن است از سرقت منصرف شوند. البته باید دوربین های مداربسته به گونه نصب شده باشند که هیچ نقطه ی کور برای سارقان باقی نذاشته باشند.

۲- بالا بردن بهره وری کارمندان و کارگران

متاسفانه در ایران بهره وری از نیروهای کار٬ بدون نظارت کافی٬ خیلی مطلوب نیست. یعنی مدیر نمیتواند بدون نظارت تصویری بیشترین بازدهی و بهره وری را از کارگران و کارمندان خود داشته باشد. مطالعات و آمارها به خوبی ثابت میکند مجموعه های که از سیستم های نظارت تصویری ( دوربین مداربسته) استفاده میکنند به بالاترین و بیشترین بازدهی و بهره وری نیروهای کاری میرسند.

مدیران میتوانند بدون محدودیت جغرافیایی حتی در زمان هایی که در محل کارگاه یا کارخانه حضور فیزیکی ندارند ٬ تک تک رفتارهای کارگران و کارمندان خود را زیر نظر داشته باشند.  بدون شک نیروهای کار ٬ در تایم کاری خود بدون هیچ گونه فشار ٬ بیشترین بازدهی را از خود نشان میدهند چرا که میدانند سیستم نظارت تصویری ثانیه به ثانیه آنها را کنترل میکند.

۳- کم شدن بار مسئولیت و بدهی ها

بدون شک افراد سودجو در همه ی اصناف وجود دارند این افراد اگر فرصت را مناسب ببینند ممکن است  با ادعاهای کذب و دورغین خود به دنبال سو استفاده و سودجویی باشند. کافی است با نصب دوربین مداربسته شواهد کافی و معتبر داشته باشید.

چرا دوربین مداربسته؟

۴- حفظ اطلاعات مهم 

هر جا صحبت از رقابت است ٬ رقبایی سرسخت وجود دارند ٬ معمولا رقبا با آنالیز و تحلیل یکدیگر به دنبال فرصتی هستند که از یکدیگر پیشی بگیرند. آنالیز رقبا بدون اطلاعات امکان پذیر نیست ٬ کافی است در محل های مناسب دوربین مداربسته نصب شود تا رقبا به هیچ عنوان نتوانند با پول ( رشوه) اطلاعات سری و مهم تان را سرقت کنند.

۵- به آرامش خاط رسیدن 

حفاظت از دارایی ها ( پول – اطلاعات – افراد خانواده و …) امروزه اولویت شماره ۱ افراد است. یکی از بهترین راه های رسیدن به آرامش نصب سیستم های نظارت تصویری است چرا که تنها منبع مطمئنی است که میتوانید در مراجع قضایی به آن استناد کنید. نصب دوربین مداربسته باید توسط شرکت های معتبر انجام شود تا آرامش روانی شما را دوچندان کند. ( تجربه نشان میدهد نصب غیرحرفه ای و غیر اصولی میتواند کارایی سیستم های نظارت تصویری را کاهش دهد)

۶- شناسایی بهتر و دقیق تر مشتریان

کافی است مسئول فروشگاه با بررسی و آنالیز دقیق تصاویر دوربین های مداربسته ٬ مسیرهای تردد داخل فروشگاه را بهینه کند ٬ یا مکان برخی محصولات را جا به جا کند(برخی محصولات لازم است کنار هم باشند) در واقع هدف اصلی دسترسی راحت و سریع مشتریان به محصولات است.

به عنوان مثال از طریق بررسی تصاویر دوربین مداربسته ٬ مسئول فروشگاه متوجه می شود محصول (آلف) را ۵۰ درصد مراجعه کنندگان خریداری میکنند ولی مکان این محصول در انتهای فروشگاه قرار دارد ٬ بهتر است برای رفاه حال مشتریان این محصول در جلو مغازه قرار بگیرد و …

چرا دوربین مداربسته؟

دوربین های مداربسته یاری رسان مطمئن این روزهای ما است!

آیا سوالی دارید؟ هم اکنون با گروه پویابین تماس حاصل فرمایید

2 نظر برای “چرا دوربین مداربسته؟

 1. آرش قرایی گفت:

  مطالب مفید و خوبی دارین
  برای سالن ۱۰۰۰ متری صنعتی و کنترل از راه دور بودجه تقریبی چه میزان لازم است؟

  1. حامد امیدی گفت:

   سلام
   محلتون حتما باید بازدید و کارشناسی بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *