بلاگ

آشنایی با اجزای سازنده و فاکتورهای مهم در انتخاب پک های آماده دوربین مداربسته

سیستم های امنیتی دوربین مداربسته CCTV (Closed Circuit Television) با ایجاد این تصور که دو چشم اضافی وجود دارد، ایجاد احساس امنیت و آرامش می کنند. تقاضا برای دوربین مداربسته و پک های آماده دوربین مداربسته در سال های اخیر افزایش یافته است. این گستردگی نه تنها شامل مکان ها و حوزه های اداری و تجاری می شود، بلکه می تواند در مورد ساختمان های مسکونی نیز صادق باشد.

چرا به یک سیستم نظارت نیاز داریم؟

ما درک می کنیم که مشتریان ما نیازهای فردی خود را دارند. اما برخی از الزامات عبارتند از:

 • نظارت بر داد و ستدها و کارمندان
 • محافظت از اشخاص و مکان هایی که به آن ها علاقه مندید
 • جنبش غربال گری در یک منطقه ویژه در معرض خطر
 • پیشگیری از خرابکاری ها و جرایم
 • رسیدگی به جرایم و پیگیری آن ها
 • جلوگیری از تصادفات و اتفاقات با استفاده از کنترل مداوم

در حقیقت نصب دوربین مداربسته علاوه بر حفاظت از کسب و کار شما، در ارتقای سلامت و ایمنی خانواده تان نیز بسیار موثر است. گفتنی است، نه تنها نصب دوربین مداربسته مهم است. بلکه انتخاب انوع دوربین ها و پک های آماده دوربین مداربسته مورد نیاز نیز بسیار حائز اهمیت است. چراکه به اقتضای شرایط مختلف و مکان های خاص، پک های آماده دوربین مداربسته متفاوتی پیشنهاد می شوند.

نکات مهم در مورد پک های آماده دوربین مداربسته عبارتند از:

 • تعداد دوربین های مداربسته
 • نوع دوربین های مداربسته
 • کیفیت و مارک دوربین های مداربسته
 • لوازم جانبی

نوع دوربین مداربسته

انتخاب نوع دوربین مداربسته ارتباط مستقیم با نیاز کاربر دارد. در واقع با توجه به این که برای داخل ساختمان دوربین لازم است یا بیرون، برای دید در شب است یا روز و فاکتورهایی از این قبیل انواع مختلفی از پک های آماده دوربین مداربسته پیشنهاد می شود.

پک های آماده دوربین مداربسته

پک های آماده دوربین مداربسته

انواع پک ها و دوربین های مداربسته عبارتند از:

این دوربین ها همان طور که از اسم آن ها بر می آید برای دید در شب طراحی شده اند. وجود چراغ های مادون قرمز (Infrared LED) در این دوربین ها به آن ها امکان ثبت تصاویر بهتری در شب می دهد. با استفاده از این دوربین ها ثبت تصویر شخصی در تاریکی شب تا فاصله ۱۸۳ متری نیز ممکن است!

دوربین های تحت شبکه قابلیت اتصال به اینترنت را دارا می باشند. لذا کاربر می تواند از طریق گوشی همراه هوشمند خود در هر مکانی با هر موقعیت جغرافیایی در صورت دسترسی به اینترنت منزل یا محل کار خود را کنترل نماید. این نوع دوربین ها نصب بسیار آسان تری نسبت به دوربین های مداربسته آنالوگ دارند. به علاوه می توانند تصاویر را از طریق پهنای باند تا مسافت های طولانی تری ارسال نمایند.

 • دوربین های دام (Dome Camera)

نام این دوربین ها از شکل گنبدی و نیم دایره ای آن ها گرفته شده است. این نوع از دوربین های مداربسته بیشترین کاربرد را در نظارت فضاهای بسته دارند. به علاوه سایز و شکل دوربین های دام در جلب توجه کمتر نیز موثر است. نوع محبوب دوربین های مداربسته دام، دوربین های اسپید دام (Speed Dome Camera) هستند. این نوع دوربین ها دارای لنز بسیار سریع تری می باشند. دوربین های مداربسته دام قابلیت چرخش و زوم دارند. در نور کم نیز کار می کنند و منطقه وسیعی را از لحاظ نظارتی تحت پوشش قرار می دهند.

این نوع دوربین ها معمولا برای مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه غالباً تنظیمات مربوط به چرخش، زوم و … را نیز ندارند. در صورتی که از پوشش برای دوربین های مداربسته بولت استفاده شود، می توان از دوربینی ضد آب، بدون امکان عبور گرد و غبار و … بهره مند شد. دوربین های مداربسته بولت قابلیت استفاده از نور مادون قرمز دارند. لذا می توانند در شرایط نور کم به راحتی عمل کنند.

 • تعداد دوربین های پک

این پارامتر بستگی مستقیم به نیاز کاربر و ساختمان دارد و توسط متخصصان نصب دوربین مداربسته تعیین می شود.

 • مارک دوربین مداربسته

پارامتر دیگری که می تواند در انتخاب پک های دوربین مداربسته مهم باشد برند است. این که تا چه اندازه دوربین خریداری و نصب شده قابل اطمینان است. البته فاکتور قیمت نیز نباید از نظر انداخته شود.

برخی از مارک های معتبر دوربین مداربسته عبارتند از:

 1. BASLER
 2. Nest Cam
 3. Logi Circle
 4. Netgear
 5. Hikvision
 6. Foscam
 7. Sengled Snap
 8. Samsung
 • لوازم جانبی دوربین مداربسته

پک های آماده دوربین مداربسته

این لوازم عبارتند از:

۱) دستگاه DVR (Digital Video Recorder)

دستگاه دی وی آر یکی از لوازم اصلی موجود در پک های دوربین مداربسته است. وظیفه این دستگاه ضبط، ارسال و پخش تصاویر است. تعداد کانال های دستگاه دی وی آر در هر پک متفاوت است. این تعداد با توجه به تعداد دوربین های مورد نیاز در پک تعیین می شود. البته بهتر است تعداد کابل ها اندکی بیشتر از دوربین ها باشد. تا در صورت نیاز به افزایش دوربین دستگاه مناسب باشد.

۲) دستگاه NVR

عملکرد دستگاه ان وی آر نیز درست مشابه دستگاه دی وی آر است. با این تفاوت که این دستگاه برای دوربین های مداربسته IP استفاده می شود.

۳) فیش های BNC (Bayonet Neill-Concelman)

این فیش ها جهت اتصال کابل های کواکسال (Co-axial) به دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

۴) هارد دیسک مناسب

۵) آداپتور ها (Aduptors)
 • سایر فاکتورهای مهم در انتخاب پک های آماده دوربین مداربسته

۱) کیفیت و مشخصات فنی دوربین ها

اگر به پک های مختلف دوربین مداربسته بنگرید مشخصات فنی خاصی را مشاهده خواهید کرد. این مشخصات می توانند شامل رزولوشن (Resolution)، لنز دوربین ها، کیفیت دوربین ها و … باشند.

۲) گارانتی

گارانتی بلندمدت، خدمات نصب و پس از فروش نیز می توانند در انتخاب پک دوربین مداربسته مورد نظر شما دارای اهمیت باشند.

۳) خدمات نصب

نصب دوربین مداربسته از خدماتی است که همراه با پک های آماده دوربین مداربسته ارایه می شود. در واقع شما با خرید پک های دوربین مداربسته، هزینه نصب آن را نیز پرداخت می کنید.

۴) قیمت

یکی از مهم ترین پارامترهای انتخاب و خرید هر وسیله ای هزینه آن است. این که با کمترین هزینه بتوانید حداکثر نیازهایتان را برآورده کنید.

در این مقاله نکاتی در مورد پک های آماده دوربین مداربسته بیان شد. شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *