بلاگ

معرفی انواع پایه دوربین مدار بسته

پایه دوربین مدار بسته یک جزو اساسی از سیستم دوربین مدار بسته است. این که دوربین مدار بسته در فضای داخلی یا خارجی ساختمان نصب می شود، مهم نیست. آن چه اهمیت دارد، اطمینان از نصب صحیح و کارکرد درست دوربین مدار بسته است. در این مقاله به معرفی و توصیف انواع پایه دوربین مداربسته پرداخته می شود.

مقدمه

پایه دوربین مدار بسته

پایه دوربین مداربسته

در مقاله در انتخاب دکل دوربین‌های مداربسته به چه مواردی باید توجه کرد تمام اطلاعاتی که باید در رابطه با دکل دوربین مدار بسته بدانید را بیان کرده ایم. در این مقاله به بیان نکاتی در رابطه با پایه دوربین مداربسته می پردازیم.

در یک محیط باز، دوربین مدار بسته در ارتفاع بالایی نصب می شود. این دوربین مدار بسته چه به روی ستون و چه بر روی دیوار ساختمان نصب شود، باید روی یک پایه دوربین مداربسته  قرار بگیرد.

در محیط بسته نیز نوع پایه دوربین مداربسته حائز اهمیت است. اگر دوربین مدار بسته بر روی پایه نصب نشود، امکان جابجایی آن وجود خواهد داشت.

انواع پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مدار بسته

پایه دوربین مداربسته

از آن جایی که نوع دوربین مدار بسته متعدد است، بنابراین نوع پایه دوربین مداربسته مناسب، برای نصب هر کدام نیز متنوع خواهد بود. در یک دسته بندی کلی، انواع پایه دوربین مداربسته به شرح زیر هستند:

  1. پایه سقفی (Ceiling Mount)
  2. پایه ستونی (Pole Brackets)
  3. پایه دیواری (Wall Mount Brackets)
  4. پایه گوشه برای محیط بیرون (Outdoor Corner Mount)
  5. پایه مخصوص دوربین مدار بسته دام (Dome Camera Brackets)
  6. پایه دی لوکس (Deluxe Mounts)

در ادامه به توضیح کاربری هر کدام از این پایه ها می پردازیم:

پایه سقفی (Ceiling Mount)

اگر بخواهید دوربین مدار بسته را بر روی سقف قرار دهید، نوعی از پایه دوربین مداربسته وجود دارد که پایه سقفی نام داشته و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شکل این نوع از پایه دوربین مداربسته به شکل تیوبی بوده و اندازه ای بین ۱۸ تا ۳۶ اینچ می باشد. برخی از این پایه ها، اندازه بزرگتری دارند. شما باید دوربین خود را وزن کنید و مطمئن شوید که پایه می تواند وزن آن را تحمل کند. این نوع از پایه ها در مواقعی که به بیش از یک دوربین مدار بسته برای مانیتورینگ محوطه نیاز است، مناسب هستند. در این حالت باز هم باید اطمینان حاصل کنید که پایه، قابلیت تحمل وزن چند دوربین مدار بسته را داشته باشد.

پایه ستونی (Pole Brackets)

پایه هایی در بازار وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان دوربین مدار بسته را به ستون ها و تیرچه ها متصل نمود. این نوع از پایه ها دارای نشان تجاری بالا بوده و اکثرا در محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرند.

پایه دیواری (Wall Mount Brackets)

امکان نصب دوربین مدار بسته بر روی دیوار وجود دارد. این نوع از پایه ها بسیار پر مصرف بوده و هم برای داخل و هم برای خارج از ساختمان مورد استفاده هستند. برخی از این پایه ها دسته ای دارند که بین دیوار و دوربین مدار بسته، فاصله ایجاد می کند. این نوع از پایه ها برای تغییر زاویه دوربین و مشاهده نقاطی که در میدان دید دوربین مدار بسته قرار ندارند، بسیار سودمند است.

پایه گوشه برای محیط بیرون (Outdoor Corner Mount)

پایه هایی وجود دارد که به شما اجازه می دهد دوربین مدار بسته را به یک گوشه از ساختمان متصل کنید. این پایه ها برای دوربین های PTZ مناسب هستند، زیرا این دوربین ها امکان چرخش، گردش و بزرگنمایی داشته و امکان تحت پوشش قرار دادن منطقه بزرگی را دارند.

پایه مخصوص دوربین مدار بسته دام (Dome Camera Brackets)

این نوع از پایه ها به شما اجازه می دهد که دوربین مدار بسته دام و اسپید دام را بر روی دیوار و یا سقف، نصب کنید.

پایه دی لوکس (Deluxe Mounts)

پایه های دی لوکس امکان متصل شدن به هر سطحی، اعم از میز، دیوار و سقف را دارند. جنس این نوع از پایه ها می تواند پلاستیکی (برای درون ساختمان) و یا فلزی باشد. تعدادی از پایه های دی لوکس، مجهز به دستگیره یا دکمه ای هستند که امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و تنظیم موقعیت آن را امکان پذیر می کند.

پایه دوربین مدار بسته

پایه دوربین مداربسته

دسته بند دیگری نیز برای پایه دوربین مداربسته وجود دارد که در این قسمت به بیان و توضیح آن می پردازیم:

  1. پایه دوربین مداربسته ثابت
  2. پایه دوربین مداربسته ثابت مفصلی (جهت استفاده به عنوان پایه ی قابل تنظیم)
  3. پایه دوربین مداربسته گردان (گردان افقی و افقی عمودی) که در انواع داخلی و خارجی استفاده می شود .

پایه ی ثابت

به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می رود.

پایه ی مفصلی

می توان دوربین را روی آن نصب کرد، دوربین با حرکت دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم می شود.

پایه ی گردان

این نوع پایه به خاطر استقامتی که دارد می تواند وزن دوربین گردان را تحمل کند و دوربین نصب شده روی آن هم  می تواند حرکت افقی و افقی-عمودی داشته باشد.

نکته

همان گونه که دیدید، انواع متفاوتی از پایه دوربین مداربسته در بازار وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. هنگام خرید پایه برای دوربین مدار بسته، اطمینان حاصل کنید که پایه مربوطه، تحمل وزن دوربین مدار بسته را داشته باشد. اگر دوربین مداربسته را در محیط بیرونی ساختمان نصب می کنید، توصیه می کنیم از خرید پایه هایی با جنس پلاستیکی، امتناع کنید.

پایه ای را خریداری کنید که دارای دسته و یا زانویی قابل تنظیم باشد. در این حالت دسترسی به دوربین مداربسته آسان تر شده و امکان نظارت بهتر بر منطقه تحت پوشش، فراهم می شود.

سخن آخر

پایه دوربین مدار بسته

پایه دوربین مداربسته

همانطور که مطالعه نمودید، در این مقاله به معرفی انواع پایه دوربین مداربسته پرداختیم. امیدواریم این مطلب، برای علاقمندان، جالب و سودمند واقع شود.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مدار بسته است. کارشناسان مجرب فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.