بلاگ

تمام آنچه که باید در رابطه با نقشه دوربین مداربسته بدانید

ورود دنیای دیجیتال به سیستم دوربین مداربسته، امکان طراحی و نقشه کشی را در این زمینه بدون هیچ محدودیتی امکان پذیر کرده است. طراحی موثر به معنای توجه به نیازهای مشتری همزمان با در نظر گرفتن تجهیزات موجود می باشد. به عنوان فروشنده و نصاب دوربین مداربسته، باید سوالاتی را از مشتری پرسیده و به پاسخ آن ها اهمیت دهید. این مقاله با هدف ارائه اطلاعات جامع در زمینه طراحی نقشه دوربین مداربسته نگارش شده است.

نقشه دوربین مداربسته

نقشه دوربین مداربسته

نقشه دوربین مداربسته

طراحی نقشه مناسب، مستلزم پرسیدن سوالات درست است

هنگام برنامه ریزی هر سیستم امنیتی، باید چند سوال مهم مطرح شود تا مشتری و همچنین سیستم سازنده بتوانند همه گزینه های موجود را مورد بحث قرار دهند.

وقتی از کلمه دیجیتال در سیستم دوربین مداربسته صحبت می شود، تنها بدین معناست که دوربین مداربسته مربوطه، پردازش سیگنال های ویدیویی را به صورت دیجیتالی انجام می دهد. این دوربین ها کیفیت تصویر بهبود یافته و همچنین ویژگی های اضافه شده (مانند جبران نور پس زمینه، کنترل سیگنال CCD، زوم الکتریکی و حساسیت الکترونیکی) را ارائه می دهند. با این وجود خروجی از ۹۵ درصد از همه دوربین های نظارتی، هنوز هم آنالوگ است. دلیل آن در حداکثر فاصله عملیاتی مورد نیاز در سیستم های نظارتی است.

میزان امنیت موردنیاز، تجهیزات مورد مورد نیاز را تعیین می کند

درجه حفاظتی و میزان امنیت مورد نیاز، نوع استفاده از دوربین های ثابت، تجهیزات کنترل از راه دور یا ترکیبی از هر دو را تعیین می کند. مکانی که با استفاده از دوربین مداربسته PTZ نظارت می شود، درجه امنیت پایین تری دارد.

نرم افزارهای کاربردی جدید همیشه در حال ظهور هستند

هر روز، نرم افزارهای جدیدتر در زمینه دوربین مداربسته در بازار عرضه می شوند. امکان عیب یابی سریع کابل کشی های سیستم مداربسته، کاهش آسیب های ناشی از تغییرات تاسیساتی به کابل های سیستم مداربسته، امکان طرح ریزی گسترش سیستم مداربسته با توجه به بستر آماده شده قبلی و امکان محاسبه پهنای باند شبکه در سیستم های مداربسته تحت شبکه از مزایای طراحی نقشه برای دوربین مداربسته هستند. در ادامه این مقاله، با چند مورد از کاربردی ترین نرم افزارهای این زمینه آشنا می شوید.

موقعیت نصب دوربین مداربسته، گام اساسی است

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته، گامی اساسی است. مکان یابی دوربین مداربسته باید به نحوی انجام گیرد که با کمترین تعداد دوربین مداربسته، تمام نقاط حساس امنیتی، تحت پوشش قرار گیرند.

طراحی دوربین مداربسته در محیط بیرون، بیش تر از محیط داخل زمان بر است

سیستم های دوربین مداربسته به دو قسمت اصلی تقسیم می شوند: داخل یا خارج از ساختمان. در اکثر مواقع، طراحی نقشه دوربین مداربسته در محیط داخلی، زمان طراحی کمتر از فضای باز می طلبد.

رعایت ۳ متغیر اصلی طراحی

مراحل طراحی نقشه دوربین مداربسته به سه قسمت اصلی تقسیم می شود: تجهیزات دوربین، ارتباطات و سوئیچینگ / نمایش / ذخیره سازی.

انتخاب دوربین های منطبق با نورپردازی ضروری است

دوربین مداربسته چیزی بیش از عکاسی الکترونیکی نیست و اساسا همان قوانین را دنبال می کند. این قوانین در ادامه بیان می شوند.
قانون شماره ۱: هر چه نور بیشتر در دسترس باشد، حساسیت دوربین مداربسته باید کمتر باشد.
قانون شماره ۲: یکسان بودن پارامترهای نورپردازی با پارامترهای دوربین مداربسته، می تواند کیفیت تصویر را افزایش دهد.
قانون شماره ۳: دوربین برای تولید تصاویر از انعکاس نور استفاده می کند. مهم نیست که سیستم کنترل، سیستم انتقال یا نمایشگر و سیستم ضبط چقدر پیشرفته باشد، کیفیت کلی تصویر هر سیستم نظارت تصویری، با دوربین و لنز شروع می شود.

CRI تحت تاثیر انواع مختلف نورپردازی قرار می گیرد

برای درک کامل مفهوم CRI، مثال روبرو را مطالعه کنید: اگر یک شی سبز را در معرض منبع نوری خورشید قرار دهیم، این شی سبز می شود. اکنون اگر همان شی را با استفاده از لامپ های سدیم با فشار بالا (HP) برای روشنایی مشاهده می کنیم، این شی، آبی رنگ به نظر می رسد. برخی از منابع نوری، بهتر از بقیه عمل می کنند. به عنوان مثال، لامپ خورشیدی یا تنگستن، نور واقعی نور خورشید را در تولید رنگ واقعی نشان می دهد. با این حال، هزینه عملیاتی تنگستن برای نورپردازی بیرونی بسیار گران است.

نرم افزارهای طراحی  نقشه دوربین مداربسته

Microsoft Office Visio

مجریان سیستم های مداربسته معمولا اطلاعات زیادی در رابطه با نرم افزارهای حرفه ای تر نقشه کشی ندارد از این رو استفاده از نرم افزارهای ساده و اولیه در کنار برطرف کردن نیاز آنها، امکان آماده سازی سریع تر نقشه ها برای افراد با اطلاعات نقشه کشی اولیه را فراهم می کند.
یکی از بهترین نرم افزارهای برای این کار نرم افزار Microsoft Office Visio است. این نرم افزار یکی از زیر مجموعه های مجموعه نرم افزار Office است که دسترسی به آن را بسیار ساده می کند. با داشتن یک مجموعه از شکل ها و علائم مرتبط با نقشه کشی و مجموعه مرتبط با سیستم های حفاظتی این نرم افراز برای کاربری های عادی کاملا ایده آل است. در زیر می توانید یک نمونه نقشه تهیه شده با این نرم افزار را مشاهده کنید.

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار Visio

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار Visio

Concept Draw

این نرم فزار نیز تا حد زیادی مشابه نرم افزار Visio است و امکان طراحی سیستم دوربین مداربسته برای افراد عادی را فراهم می کند. نرم افزار دارای مجموعه هایی متفاوت از علائم و شکل های مرتبط با سیستم های حفاظتی است و قابلیت های جذابی برای طراحی های الکتریکی دارد.
برای اطلاعات بیشتر از این نرم افزار می توانید به وبسایت آن در این آدرس مراجعه کنید.

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار Concept Draw

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار Concept Draw

AutoCAD Electrical

این نرم افزار یکی از مجموعه نرم افزارهای Auto CAD است که به طور تخصصی برای طراحی سیستم های الکتریکی طراحی شده است. کار کردن با این نرم افزار به سادگی دو نرم افزار بالا نیست اما امکان تهیه نقشه های به مراتب حرفه ای تر را فراهم می کند. نرم افزار AutoCAD Electrical دارای مجموعه هایی از علائم مرتبط با سیستم های الکتریکی و مداربسته است. در صورت نیاز می توانید شکل های مورد نیاز خود را به نرم افزار اضافه کرده یا آنها را طراحی کنید.

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار AutoCAD Electrical

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار AutoCAD Electrical

IP Video System Design Tool

این نرم افزار یکی از تخصصی ترین نرم افزارهای مرتبط با نقشه کشی سیستم های مداربسته است. بسیاری از جزئیات مرتبط با نقشه کشی در این نرم افزار قابل اضافه کردن است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این نرم افزار می توانید به وبسایت آن در این آدرس مراجعه کنید.

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار IP Video System Design ToolElectrical

نقشه دوربین مداربسته تهیه شده با نرم افزار IP Video System Design ToolElectrical

سخن آخر

نقشه دوربین مداربسته

نقشه دوربین مداربسته

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به بیان اطلاعاتی درباره نقشه دوربین مداربسته پرداخته و نرم افزارهای موجود در این زمینه را معرفی کردیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته  است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.