بلاگ

نظارت تصویری بر پرستار کودک و نکات مربوط به آن

اولویت اول والدین، امنیت و سلامت فرزندانشان است. همه کسانی که شغل دارند و یا ساعات زیادی را بیرون از خانه و دور از فرزندانشان سپری می کنند، نیاز به کسی دارند که در غیاب آن ها، مراقب کودکان باشد. در چنین شرایطی، پرستار کودک، گزینه مناسبی است و می تواند در خانه شما، از کودکتان نگهداری کند. سپردن فرزندانتان به دست کسی غیر از اهالی خانواده، کاری پر از استرس است و ممکن است ذهن پدر و مادران را بسیار درگیر کند. از این رو شما می توانید با نصب دوربین مداربسته، رفتار و حرکات پرستار کودک را در ساعاتی که در خانه شما سپری می کند، تحت نظارت قرار دهید. ما در این مقاله به توضیح نکات اساسی در رابطه با نظارت تصویری بر پرستار کودک می پردازیم.

نظارت تصویری بر پرستار کودک

نظارت تصویری بر پرستار کودک

نظارت تصویری برپرستارکودک

نظارت تصویری بر پرستار کودک امری ضروری است. در تمام جهان آمار استفاده از شخصی به نام پرستار کودک، در حال افزایش است. متاسفانه مواردی از آزار جسمی و روحی کودکان، توسط پرستار کودک اتفاق افتاده و تصاویر دوربین مداربسته، این اقدامات جنایت کارانه را آشکار ساخته اند. با مطالعه این مقاله شما خواهید دانست که چرا نصب دوربین مداربسته با هدف نظارت تصویری بر پرستار کودک الزامی است و در صورتی که شاهد رفتاری ناشایست از پرستار کودکتان بودید، چه اقداماتی باید انجام دهید.

چرا باید فرزندتان را تحت کنترل قرار دهید؟

آمارها نشان می دهد که در نیمی از آدم ربایی ها، قربانی یک کودک بوده است…

اگرچه پرستار کودک شما ممکن است فردی کاملا مورد اطمینان و موجه جلوه کند، اما شما نباید به هر کسی اعتماد کنید. ممکن است پرستار کودک، بدون اجازه دوستانش را به منزل شما دعوت کرده و یا به جای نگهداری کودکان، زمانش را با تماشای تلوزیون سپری کند. اگر دنبال یک راهکار برای نظارت تصویری بر پرستارکودک خود هستید، دوربین مداربسته مخفی بهترین گزینه است.

در چه شرایطی ممکن است کودک شما امنیت کافی نداشته باشد؟

نظارت تصویری بر پرستار کودک

نظارت تصویری بر پرستارکودک

هزار مورد از والدین در کشور آمریکا مورد تحقیق قرار گرفته اند. نتیجه تحقیق نشان می دهد که ۲۶% از آن ها، پرستار کودک را در حال ارسال پیامک گیر انداخته اند!

موارد زیر فعالیت هایی هستند که یک پرستار کودک نباید در طی ساعات کاری خود، انجام دهد:

 • دعوت کردن از دوستان و افراد متفرقه به منزل والدین
 • ارسال پیامک
 • استفاده از شبکه های اجتماعی
 • برقراری تماس تلفنی شخصی
 • تماشای تلویزیون

انجام این فعالیت ها، توجه پرستار را از کودک دور کرده و در نتیجه فرزند شما به خوبی تحت مراقبت قرار نمی گیرد.

توضیحاتی در مورد دوربین مداربسته برای نظارت بر پرستار کودک

استفاده از این نوع از دوربین مداربسته یک روش آسان و عملی برای محافظت از کودک و خانه شما در مواقعی است که در خانه حضور ندارید. تکنولوژی در این زمینه بسیار پیشرفت کرده و دوربین های مداربسته مخفی را می توان در مکان هایی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب کودکان نصب کرد. بلافاصله پس از نصب دوربین مداربسته، شما می توانید تمام فعالیت ها و صداها را در گوشی موبایل و یا کامپیوتر خود مشاهده کرده و فایل ویدئویی را ذخیره کنید.

آیا پرستار کودک باید از وجود دوربین مداربسته اطلاع داشته باشد؟

اگر پرستار کودک را در جریان وجود دوربین مداربسته قرار دهید، نشان گر این است که شما فردی قابل اطمینان بوده و در انتظارتی که از پرستار کودک دارید، بسیار جدی هستید. پرستار کودک با دانستن این موضوع، سعی می کند کار خود را به درستی انجام داده و از انجام فعالیت های ممنوعه ممانعت می کند.

مسائل اخلاقی و حقوقی

نصب دوربین مداربسته در فضاهای عمومی خانه ممانعت حقوقی ندارد، ولی نصب دوربین مداربسته در فضاهای شخصی مانند سرویس بهداشتی و اتاق شخصی پرستار کودک از لحاظ اخلاقی و حقوقی صحیح نیست.

کدام نوع از دوربین مداربسته برای نظارت بر پرستار کودک مناسب است؟

نظارت تصویری بر پرستار کودک

نظارت تصویری بر پرستار کودک

نوع دوربین مداربسته ای که برای این کار انتخاب می شود، بستگی به اتاقی دارد که دوربین در آن نصب می شود. بهتر است از دوربین مداربسته مخفی استفاده شود و کسی توانایی شناسایی آن را نداشته باشد. دوربین های مداربسته ای که به شکل سیستم تهویه، سیستم اعلام حریق، ساعت رومیزی و دیواری، رادیو و لامپ هستند، گزینه های مناسبی می باشند.

اگر پرستار کودک کار خلافی انجام داد، چه اقداماتی انجام دهیم؟

بدترین کابوس برای هر کدام از والدین، این است که ببیند شخصی فرزندشان را آزرده است. اگر پس از مشاهده تصاویر دوربین مداربسته، متوجه شدید که پرستار کودک رفتار بدی از نظر روحی یا جسمی با فرزند شما داشته، بلافاصله واکنش داده و اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اتمام عاجلانه همکاری با او
 • صحبت کردن با کودک، دادن حس آرامش و اطمینان خاطر به او
 • جمع آوری شواهد، مدارک و مراقبت از آن ها (تا پرستار کودک توانایی نابود کردنشان را نداشته باشد)
 • اطلاع رسانی به آژانسی که پرستار کودک را از طریق آن استخدام کرده اید.

لازم به ذکر است: لزومی ندارد نظارت تصویری بر پرستار کودک همیشگی باشد. پس از طی یک یا دو ماه از استخدام پرستار جدید، اگر مورد مشکوکی دیده نشود، می توانید این کار را پایان دهید.

روش انتخاب پرستار کودک

برای استخدام یک فرد به عنوان پرستار کودک، عجله نکنید و زمان کافی را به این کار اختصاص دهید. گام های زیر شما را در انتخاب فرد مناسب یاری می دهند:

 • سوابق کاری فرد مورد نظر را مطالعه کنید.
 • مصاحبه ای با او ترتیب داده و سوالات اساسی خود را مطرح کنید.
 • مطمئن شوید که فرزند شما به آن فرد علاقه نشان داده و با او ارتباط برقرار می کند.

سخن آخر

 نظارت تصویری بر پرستار کودک

نظارت تصویری بر پرستار کودک

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به آموزش نکاتی در مورد نظارت تصویری بر پرستار کودک پرداختیم. دوربین های مخفی تنها برای نظارت بر فعالیت پرستار کودک نیستند، بلکه با هدف ارتقا امنیت کلی ساختمان و نظارت بر نگهبانان نیز به کار می روند. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *