بلاگ

شرایط قانونی و فواید نصب دوربین مدار بسته در مدارس

مدرسه، خانه دوم دانش آموزان است. مسولان و دانش آموزان، ساعات زیادی از روز خود را در مدرسه می گذرانند. همانطور که در محیط خانه باید امنیت و آرامش وجود داشته باشد، محیط مدرسه نیز باید امن باشد تا معلمان و دانش آموزان در یک فضای آسوده به تعلیم و تربیت بپردازند. وجود یک سیستم امنیتی در ساختمان های آموزشی امری حیاتی و مهم محسوب می شود. نصب دوربین مدار بسته در مدارس یکی از راهکارهای کاربردی و در دسترس برای ارتقای سطح امنیتی فضاهای آموزشی است. ما در این مطلب به شرایط قانونی نصب دوربین مداربسته در مدارس و فواید آن می پردازیم.

نصب دوربین مدار بسته در مدارس

نصب دوربین مدار بسته در مدارس

شرایط قانونی نصب دوربین مدار بسته در مدارس

در سال های اخیر مراحل قانونی نصب دوربین مدار بسته در مدارس و فضاهای آموزشی در دولت مطرح شده است. مسولان مربوطه امکان نصب قانونی دوربین مدار بسته در مدارس را صادر کرده اند. به گفته خبرگزاری های معتبر، مدارسی که نیروی انسانی کافی ندارند برای حفاظت از اموال خود می‌ توانند از دوربین مدار بسته در کارگاه مدرسه، راهروها و حیاط استفاده کنند اما استفاده از دوربین در داخل کلاس درس غیرقانونی است و می‌ توان با مدارس متخلفی که این کار را انجام می‌ دهند برخورد کرد. علت ممنوع بودن نصب دوربین مدار بسته در داخل کلاس ها، اطمینان داشتن به کارکنان آموزش و پرورش و درس خواندن دانش آموزان در فضایی بدون استرس و بدور از کنترل خارجی بیان شده است.

مزایای نصب دوربین مداربسته در مدارس

در این قسمت به صورت موردی، جنبه های مثبت نصب دوربین مداربسته در مدارس را بیان می کنیم.

۱)شناسایی و کاهش جرایم

هیچ شخصی نمی خواهد تصاویرش در حین ارتکاب جرم ثیت شود. بررسی ها نشان می دهد، نصب دوربین مداربسته در معرض دید عموم، میزان ابتلا به جرم را در آن منطقه کاهش می دهد. اگر دانش آموزی قصد اذیت و آزار یا ارتکاب جرمی را داشته باشد، سایر دانش آموزان می توانند با نشان دادن دوربین مداربسته، او را از فعالیت مجرمانه باز دارند. در حالت کلی کودکانی که بدانند تحت نظر هستند، سعی می کنند درست رفتار کنند.

۲) جلوگیری از خرابکاری

نصب دوربین مدار بسته در فضای داخلی و خارجی ساختمان آموزشی، به جلوگیری از خرابکاری کمک می کند. در صورت بروز هر گونه اتفاق، کاربر می تواند به تصاویر ضبط شده آن دسترسی پیدا کند و اقدام مناسب را انجام دهد.

۳) محافطت از وسایل نقلیه معلمان

نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در پارکینگ مدرسه، خودروهای شخصی کارکنان در امنیت نگه داشته می شوند. در صورت بروز حادثه یا سرقت، کاربر با مشاهده تصاویر دوربین مداربسته می تواند به چگونگی حادثه پی برد و شخص مجرم را شناسایی کند. در چنین شرایطی معلمان و مسولان آموزشی با آرامش خاطر و با خیالی آسوده به تحصیل و تربیت کودکان خواهند پرداخت.

۴) جلوگیری از ورود افراد متفرقه به مدرسه

متاسفانه دیده شده که برخی از افراد سودجو کودکان را هدف قرار می دهند. این افراد با فریب دادن کودکان قصد سواستفاده از آن ها دارند. دانش آموزان کم سن و سال اهدافی آسان و قابل دسترس برای این خلافکاران هستند. مدارس بهترین مکان برای این افراد هستند؛ شما با نصب دوربین مداربسته می توانید از ورود افراد متفرقه و مشکوک به داخل مدرسه ممانعت کنید.

۵) بررسی راهروهای پر رفت و آمد

در رهروها و حیاط شلوغ مدرسه احتمال بروز حادثه زیاد است. اغلب این حوادث سطحی و قابل چشم پوشی هستند، ولی اگر حادثه بزرگی اتفاق بیفتد، تصاویر دوربین مداربسته به کمک شما می آیند.

۶) کمک رسانی در شرایط اضطراری

در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مثل زلزله یا آتش سوزی و …در مدرسه، دوربین مداربسته بسیار کاربرد پیدا می کند. مشاهده تصاویر دوربین مداربسته امکان بررسی مناطق خطرناک را فراهم می کند و در صورتی که دانش آموزان در خطر باشند، می توان آن ها را به محیطی امن، راهنمایی کرد تا آسیب نبینند.

۷) کنترل ورود و خروج دانش آموزان

درب ورودی و خروجی یک فضای آموزشی و رفت و آمد دانش آموزان حتما باید توسط دوربین مدار بسته تحت نظر گرفته شود. دوربین های مداربسته هوشمند که مجهز به قابلیت شناسایی حرکتی هستند، با مشاهده هر گونه حرکتی، کاربر را مطلع می کنند. تکنولوژی های مدرن امکان مشاهده تصاویر دوربین مداربسته را از طریق اینترنت و با استفاده از لپ تاب، کامپیوتر، تبلت، گوشی تلفن همراه و… فراهم کرده اند. در نتیجه اپراتور دوربین مداربسته می تواند از هر نقطه ای تصاویر دوربین مدار بسته را مشاهده کند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، اقدام متناسب را انجام دهد.

۸) نظارت بر قسمت ورودی سرویس های بهداشتی

امکان نصب دوربین مدار بسته در قسمت راهروی سرویس های بهداشتی مدارس وجود دارد. اگر حادثه ای در این محل اتفاق بیفتد، با بررسی تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته می توان مشخص کرد که چه کسی در این محل حضور داشته است. اگر هارد سیستم دوربین مدار بسته حجم بالایی برای ذخیره تصاویر داشته باشد، بررسی اتفاقی که چند ماه و یا چند سال پیش رخ داده نیز امکان پذیر می شود.

۹) اطمینان والدین از امنیت فرزندانشان

این مورد از اصلی ترین مزایای نصب دوربین مداربسته در مدارس است. والدینی که کودکانشان را به مدرسه می فرستند، از مسولین مدرسه انتظار دارند تا امنیت دانش آموزان را به بهترین نحو تامین کنند و اگر دانش آموزی در محیط مدرسه دچار حادثه یا آسیب شود، مسول مربوطه باید پاسخگو باشد. نصب دوربین مداربسته در مدارس یکی از تاثیرگذارترین اقدامات برای اطمینان بخشی به والدین است. آن ها با دیدن دوربین های مدار بسته از امنیت بالای فضای آموزشی و فرزندشان مطمین می شوند. در نتیجه مدرسه ای که دوربین مداربسته نصب کرده باشد، دانش آموزان بیشتری را جذب می کند و متعاقبا درآمد بیشتری خواهد داشت.

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله دانستنی هایی را در رابطه با شرایط قانونی و مزایای نصب دوربین مدار بسته در مدارس بیان کردیم. شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین ها را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *