بلاگ

نرم افزار مدیریت ویدئو VMS

نرم افزار مدیریت ویدئو VMS چیست؟ 

این نرم افزار که به نام vms معرف است قادر است ویدیوهای دوربین مداربسته ی IP دار شما را مدیریت کند و شما می توانید با استفاده از این نرم افزار به ویدیوهای دوربین مدار بسته خود دسترسی پیدا کنید.

یکی از اصلی ترین جنبه های نرم افزار مدیریت ویدئو VMS این است که شما دیگر احتیاجی به دستگاه های ذخیره کردن ویدیو مانند NVR ندارید. به طور معمول NVR برای کار در سرورهای Unix/Linux طراحی و ساخته شده است.

به طور کلی نرم افزار دوربین امنیتی به افراد این اجازه را خواهد داد تا یک یا چند دوربین نظارتی را به شکل  همزمان مدیریت کنند. با این شکل که شما می توانید در یک مرورگر شبکه دوربین های امنیتی خود را مشاهده کنید، ولی بازهم با محدودیت هایی رو به رو هستید، یعنی به شکل معمول می توانید سیستم نظارتی خود را موقع مدیریت و ضبط آن ببینید.

در حال حاضر نرم افزارهای بسیاری هستند که در زمینه دوربین امنیتی IP فعالیت می کنند که نیازهای امنیتی شما فراهم می سازند. خیلی از تولید کنندگان دوربین های IP VMS هستند که نرم افزارهای مخصوص خود را توصیه می کنند، در صورتی که بعضی از کمپانی ها مانند Milestone به شکل خصوصی انواع پلتفرم های VMS پیشگامانه را عرضه می کنند. بعضی ها هستند که تمایل دارند از نرم افزار NVR برای این کار استفاده کنند. می بایست این را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از سازندگان VMS قادر هستند تا هوش مصنوعی NVR را عرضه کنند.

نرم افزار دوربین نظارتی IP چه ویژگی هایی دارند؟

چنان چه تمایل داشته باشید از NVR از VMS استفاده کنید، می بایست به خصوصیات کامل دوربین مدار بسته ی شما آگاهی داشته باشند. بسیاری از نرم افزار دوربین امنیتی IP ، برای بهینه کردن کارکرد دوربین های امنیتی IP شما دارای پردازش های تحلیلی ویدئویی درون ساختی هستند. از ویژگی های نرم افزارهای دوربین مداربسته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نرم افزار مدیریت ویدئو VMS

۱-پیدا کردن موارد خاص در ویدیو ضبط شده

۲-شما می توانید در آن واحد بر چند دوربین مدار بسته IP دار نظارت داشته باشید

۳-در این نرم افزارها امکانی برای شما فراهم شده است که چنان چه شخصی دوربین را دستکاری کرد به شما اعلان هشدار ارسال کند.

۴-قابلیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که شما می توانید آن را بر روی ضبط مداوم برنامه قرار دهید و یا روی ضبط با هشدار و حرکت تنظیم کنید.

۵-شما می توانید سرعت فریم و امکان پردازش انبوه را کنترل کنید

۶-مدیریت دوربین های دیجیتال  دیجیتال PTZ و همین طور دوربین های گرد

۷-امکان فشرده سازی فیلم ها برای ذخیره کردن

۸-امکانات صوتی هوشمند

۹-پخش ویدئویی حرفه ای

۱۰-امکان ذخیره با بهره گیری از یک کارت حافظه Micro SD

۱۱-فرستادن تصاویر و ویدیوهای ضبط شده

شاید پیش خودتان بگویید که ویژگی های ذکر شده بالا معمولا رایج هستند، ولی نرم افزار دوربین IP با کارکرد های توسعه یافته طراحی و ساخته شد. این به احتیاجات سیستم نظارتی شما و اینکه شما به برای منزل خود باید به این فکر کنید که در این زمینه چه ویژگی هایی را در نظر دارید.

حتی بسیاری از نرم افزارها در بازار هستند که قابلیت های پیچیده تری دارند و در بازار وجود ندارند. Milestone از نرم افزار های دوربین امنیتی خیلی زیاد استفاده می کند که می توان از آنها برای مکان های با مقیاس سیستم های امنیتی در مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ بهره گیری کرد.

یکی از محصولات خاص آنها تنها می تواند تعداد کمی از دوربین مداربسته را پشتیبانی کند. این تنها Milestone VMS نیست که قادر است کارکرد های پیشگامانه ای را برای شبکه دوربین های نظارتی شما مهیا سازد، بلکه محصولات جانبی مثل شناسایی پلاک، تشخیص جعلی بودن و نظارت بر پایانه های فروش هم وجود دارند که قادرند در پلتفرم Milestone نصب و راه اندازی شوند.

گروه پویابین زیر مجموعه شرکت پویا وب پرداز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *