بلاگ

نکاتی بسیار مهم و اساسی در مورد مکان یابی دوربین مداربسته

همه انسان ها خواهان تامین امنیت و آرامش در زندگی هستند. در واقع یکی از پارامترهای مهم زندگی بشر امروز، کسب آرامش است. آرامش خواه در خانواده و محل سکونت و خواه در محل کار و یا حتی مترو و خیابان و غیره باید وجود داشته باشد. آن چه که مسلم است، رسیدن به امنیت مستلزم صرف زمان، هزینه، انرژی و تخصص است. تا با استفاده از این عناصر و بهترین کارایی، بالاترین راندمان با صرف کمترین انرژی و هزینه میسر گردد. شاید یکی از مواردی که در این حوزه شایان تأمل و توجه است مکان یابی دوربین مداربسته باشد. دوربین های مدار بسته یا همان close_circuit television (CCTV) به عنوان راه کاری بسیار محبوب و جامع در ارتقای سطح امنیت معرفی شده اند. این تکنولوژی برای این که بهترین افیشنسی را بتواند ارائه دهد، علاوه بر امکانات سیستمی، نیازمند نصب صحیح است. و نصب صحیح نیز مستلزم مکان یابی صحیح می باشد.

عموماً دوربین های مداربسته به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرند:

  • تحقیق و رسیدگی
  • بازدارندگی

اغلب تصویری که توسط دوربین مداربسته ثبت شده است بازبینی می شود. دلیل این بازبینی نیز می تواند بررسی علل جرم یا تصادفات صورت گرفته باشد. اما خود دوربین های مداربسته عاملی بازدارنده هستند، چراکه یک سارق با دیدن دوربین از انجام مقصودش پشیمان خواهد شد.

برای اعمال بیشترین تأثیر رسیدگی و بازدارندگی، مکان یابی دوربین مداربسته خیلی مهم است.

بهترین موارد در مکان یابی دوربین مداربسته، در ادامه آورده شده است.

۱) ورودی ها و خروجی ها (Entrances and Exits)

درهای ورودی و خروجی می توانند بهترین انتخاب برای مکان یابی دوربین مداربسته باشند. به منظور ثبت تصاویر مفید، دوربین شما باید نتواند عرض ۳ فوت را پوشش دهد. (این پهنا معادل عرض یک درب معمولی است)
در مورد نصب دوربین درب های خارجی دقت و توجه زیادی لازم است. هنگامی که درب خارجی باز می شود تغییرات شدیدی در سطح نور پیش می آید. این تغییرات می توانند باعث تیره دیده شدن اجسام شوند. بنابراین در این شرایط برای شما یک تصویر تاریک ثبت خواهد شد. بدون هیچ گونه جزئیات.

قرار دادن یک مانیتور نزدیک درب های ورودی نیز می تواند کمک زیادی به شما کند. زمانی که یک مشتری یا ویزیتور وارد می شود بی اختیار چشم شان به مانیتور می افتد. اگر شما بتوانید دوربین مداربسته تان را نزدیک مانیتور نصب کنید عالیست. چراکه در اینصورت قادر خواهید بود تصاویر چهره افراد را بسیار دقیق و کامل ثبت نمایید.علاوه بر آنچه گفته شد تصور کنید افراد بتوانند چهره خود را در مانیتور هم ببینند. این اتفاق شاید بیشترین اثر بازدارندگی را دربر داشته باشد.

مکان یابی دوربین مداربسته

مکان یابی دوربین مداربسته

۲) نقاط تراکنشی مشتریان (Customer Transation Points)

نقطه مناسب دیگری که در مکان یابی دوربین مداربسته مهم است این مناطق است. این نقاط شامل مکان های دریافت وجه، تسویه حساب، پذیرش ها، حسابداری ها و کیوسک ها می شود.

علاوه بر مکان های ورودی و خروجی این اماکن نیز می توانند در مکان یابی دوربین مداربسته مفید باشند. این اماکن قادرند تصاویر بسیار مفیدی را ثبت و ضبط کنند. که در آینده بتواند برایتان در رسیدگی ها و بازبینی ها مؤثر باشد. سعی کنید میدان دید این دوربین ها در حدود ۷ فوت باشد. و به صورت کاملا مستقیم مکان های مذکور را ضبط نماید. به خاطر داشته باشید که اگر ارتفاع دوربین ها خیلی زیاد باشد. برای مثال دوربین را به سقف نصب کرده باشید. چیزی جز سر افراد را ثبت نخواهید نمود.

۳) اهداف (Targets)

منظور از اهداف نقاطی است نظیر صندوق های وجه نقد، گاو صندوق های جواهرات، صندوق های بایگانی و یا هر مکانی که می تواند مورد هدف سارقان قرار گیرد. در این نقاط لازم است تصاویر با حداکثر جزئیات، میدان دید و کیفیت ثبت شوند. در این مناطق برای شما مشاهده و ثبت چهره افراد کافی نیست. بلکه لازم است دوربین ها حتی بتوانند داخل صندوق ها را هم رصد کنند.

۴) نقاط خلوت (Secluded Areas)

قسمت های مختلف پارکینگ ها و کوچه های پشتی همواره جزو بهترین نقطه ها برای مکان یابی دوربین مداربسته است.

تصاویر ضبط شده توسط این دوربین های مداربسته می توانند بسیاری از خراب کاری ها را فاش کنند. به علاوه خاصیت بازدارندگی دوربین های مداربسته نیز در این نقاط شایان توجه است.

مکان یابی دوربین مداربسته

مکان یابی دوربین مداربسته

سایر موارد مربوط به مکان یابی دوربین مداربسته

  • حیاط ها (Yards)

معمولا در ساختمان های مسکونی و تجاری حیاط ها محیطی هستند برای نگهداری از لوازم، ماشین آلات و گاه دستگاه های با ارزش. بنابراین استفاده از سیستم امنیتی دوربین های مداربسته بسیار می تواند سودمند باشد. بخصوص اگر بتوانید از سیستم های گردان (Varifocal) نیز استفاده نمایید.

  • آسانسورها (Elevators)

آسانسورها همواره مناطق خوبی برای نصب دوربین مداربسته بوده اند. به خصوص در ساختمان مسکونی جهت پی گیری امور مربوط به رفت و آمدها بهترین گزینه می تواند نصب دوربین مداربسته در آسانسور ساختمان باشد.

  • پنجره های رو به خیابان

معمولاً سارقان همیشه برای ورود به ساختمان ها به پنجره های رو به خیابان روی می آورند. چه در ساختمان های تجاری، و چه در امکان مسکونی، توجه به این نکته می تواند در تأمین هرچه بهتر امنیت فضا مثمر ثمر باشد.

  • نگهبانی ها (در کارخانه ها و ساختمان های بزرگ)

  • و…

همان طور که مطالعه کردید، ما در این مقاله دانستنی هایی را در رابطه با مکان یابی دوربین مداربسته و راه کارهایی برای این منظور بیان کردیم و برای هر کدام از این موارد، توضیحات مربوطه را ارایه دادیم. دوربین های مدار بسته در حال حاضر راه کاری جامع برای حفظ امنیت خانواده، محل زندگی و محل کسب و کار هستند که استفاده از آن ها همچون هر تکنولوژی دیگری مستلزم آموزش، تخصص و صرف هزینه و زمان و … است. بخصوص در صورتی که موارد فنی نصب دوربین های مداربسته نظیر مکان یابی صحیح دوربین مداربسته رعایت شود، بازدهی سیستم و ارتقای کیفیت ایمنی ساختمان را شاهد خواهید بود.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *