بلاگ

با معایب دوربین مدار بسته بیشتر آشنا شوید

دوربین‌های مدار بسته در دنیای امروزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و استفاده از دوربین مدار بسته یک رکن اساسی در جامعه است. دوربین‌های مدار بسته در مکان‌هایی مانند بانک‌، مراکز خرید، خانه و محل کسب و کار بسیار پر استفاده می‌باشند. مزایایی که دوربین‌های مدار بسته دارند بسیار زیاد و مهم است ولی تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که دوربین مدار بسته می‌تواند معایبی نیز داشته باشد؟ در این مطلب سعی می‌کنیم معایب دوربین مداربسته را برای شما توضیح دهیم. این نکته را به یاد داشته باشید که هر نوع سیستمی در کنار مزایایی که دارد دارای معایب و مشکلاتی نیز می‌باشد با ما همراه باشید تا معایب دوربین مدار بسته را برای شما شرح دهیم.

معایب دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته که باعث می‌شود امنیت در هر زمان و در هر مکانی حفظ شود چه معایبی می‌تواند داشته باشد؟ در مطلب زیر تعدادی از معایب دوربین مدار بسته برای شما جمع آوری شده است.

۱) زاویه دید در دوربین مدار بسته

یکی از معایب دوربین مداربسته زاویه دید محدود در دوربین مدار بسته است. این بدین معنی است که پس از نصب دوربین مدار بسته شما می‌توانید فقط یک زاویه خاص که دوربین را در آن منطقه قرار دادید محیط را ببینید و از دیدن سایر زوایا محروم خواهید بود. به طور مثال فرض کنید فرد خلافکار برای اینکه بتواند کار خود را به راحتی انجام دهد جهت دوربین را عوض می‌کند و به راحتی کار خود را انجام می‌دهد. این مورد در تمام دوربین‌های مدار بسته وجود دارد. زاویه دید محدود در دوربین باعث می‌شود شما به تمامی زوایا دسترسی نداشته باشید. می‌توان برای کمرنگ کردن این موضوع چند دوربین مدار بسته در زوایای مختلف نصب کرد ولی این مورد نیز باعث می‌شود هزینه بسیاری برای خرید دوربین مدار بسته خرج شود.

۲) دوربین مدار بسته بی سیم

تکنولوژی دوربین‌های مدار بسته به گونه‌ای است که زمانی که در کنار دستگاه‌های قدرتمند قرار می‌گیرند امواج آن‌ها دچار مشکل می‌شوند. در صورت بروز مشکل، دوربین مدار بسته ممکن است سیگنال مناسب برای دستگاه‌های خروجی ارسال نکند و این یکی از معایب دوربین مدار بسته است. ممکن است با خرابکاری سیگنال‌های خروجی تصاویر به موقع به ماموران امنیتی نرسد و همین موضوع باعث می‌شود تا امنیت به طور کامل ایجاد نشود. این را فراموش نکنید هر سیستمی با موجود مزایای بسیار معایبی نیز خواهد داشت.

معایب دوربین مدار بسته

۳) دوربین مدار بسته با سیم

یکی دیگر از معایب دوربین مدار بسته مربوط به دوربین‌هایی می‌باشد که با سیم هستند. دوربین‌های مدار بسته با سیم را نمی‌توان به راحتی جا به جا کرد و نمی‌توان به جایی دیگر منتقل کرد. این عیب در دوربین مدار بسته باعث می‌شود که شما در نصب دوربین مدار بسته انعطاف زیادی نداشته باشید.

۴) هکرها یکی دیگر از معایب دوربین مدار بسته

یکی از بزرگترین معایب دوربین مداربسته امکان هک شدن آن به وسیله هکرها می‌باشد. هکرها در سراسر جهان این توانایی را دارند تا به راحتی یک سیستم امنیتی را خراب کنند. هکرها به راحتی می‌توانند اطلاعاتی که در نرم افزار دوربین مدار بسته از قبل وجود داشته است را به دست بیاورند و به وسیله هک کردن دوربین مدار بسته تمام اطلاعات را پاک کنند. در این صورت تمام اطلاعات مهم و حیاتی دوربین مدار بسته در اختیار هکرها قرار می‌گیرد.

۵) حریم خصوصی

یکی از مهم‌ترین ایراداتی که به دوربین‌های مدار بسته گرفته می‌شود این است که بسیاری از مردم اعتقاد دارند دوربین مداربسته حریم خصوصی را از بین می‌برد. مکان‌هایی وجود دارند که مردم دوست ندارند در آن‌ها دوربین مدار بسته وجود داشته باشد. به دلیل وجود فساد و اتفاق‌های ناگوار مامورین امنیتی مجبور می‌شوند در هر مکانی از دوربین مدار بسته استفاده کنند که همین موضوع یکی از معایب دوربین مدار بسته محسوب می‌شود.

۶) سیستم نظارتی دوربین مدار بسته

هر سیستمی دارای معایبی می‌باشد و دوربین مدار بسته نیز ایراداتی دارد. یکی دیگر از معایب دوربین مدار بسته سیستمی است که به دوربین‌های مدار بسته متصل است. این سیستم‌ها به راحتی دستکاری می‌شوند و اطلاعاتی که مربوط به دوربین مدار بسته است به راحتی قابل پاک شدن است. با وجود معایبی که برای دوربین مدار بسته ذکر کردیم این نکته را فراموش نکنید که نصب دوربین مدار بسته بسیار مهم و ضروری است.

۷) قیمت دوربین مدار بسته

یکی دیگر از معایب دوربین مداربسته قیمت آن است. دوربین‌های مدار بسته قیمت بسیار بالایی دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا به راحتی قابل خرید نباشند ولی با وجود قیمت بسیار بالا نصب دوربین‌های مدار بسته لازم و ضروری است.

معایب دوربین مدار بسته

۸) اعتماد نکردن

یکی دیگر از معایب دوربین مداربسته این است که وقتی شما دوربین مدار بسته در محیط کسب و کار قرار می‌دهید بسیاری از کارمندان از این موضوع ناراحت می‌شوند زیرا به عقیده آ‌ن‌ها این کار شما نشان می‌دهد شما به آن‌ها اعتماد ندارید و حریم خصوصی آن‌ها را از بین می‌برید. این موضوع را نمی‌توان انکار کرد که وجود داشتن دوربین مدار بسته باعث افزایش ایمنی می‌شود.

سخن آخر

معایب دوربین مدار بسته

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مطلب به بررسی معایب دوربین مداربسته پرداختیم و به این موضوع اشاره کردیم که هر سیستمی در کنار مزایایی که دارد ممکن است معایبی نیز در آن وجود داشته باشد. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه‌ها و شرکت‌های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش، راه اندازی و تعمیر دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته به شما ارائه می‌دهند. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویا بین تماس بگیرید و از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب‌ها را در زمینه دوربین مدار بسته داشته باشید. می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر و جهت مشاوره و سفارش نصب دوربین مداربسته با کارشناسان پویابین در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *