بلاگ

آموزش روش ریست کردن دستگاه DVR در دوربین مدار بسته

ریست کردن رمز دستگاه DVR به علت های مختلفی از جمله فراموش کردن کلمه عبور آن توسط کاربر، انجام می شود. انواع مختلفی از روش ریست کردن دستگاه DVR وجود دارد. در این مقاله به آموزش چند نمونه از این روش ها، که متعلق به برندهای برتر دوربین مداربسته هستند، پرداخته می شود.

آموزش روش ریست کردن دستگاه DVR هایک ویژن

دستگاه های مختلف برند هایک ویژن، روش متفاوتی برای ریست شدن دارند. در این قسمت به ۳ مورد از آن ها پرداخته می شود.

۱) ریست کردن با استفاده از ابزار SADP

در گام اول باید نرم افزار SADP را از طریق لینک زیر دریافت کنید:

http://overseas.hikvision.com/en/tools_82.html

دستگاه را به شبکه متصل کرده، سپس نرم افزار آنلاین SADP را اجرا نمایید. در این گام، نام دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه Forgot Password کلیک کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

در این صورت، یکی از پنجره های زیر باز می شود:

اگر پنجره باز شده، به شکل زیر بوده و درخواست security code داشته باشد، از متد ۱ که در ادامه توضیح داده می شود، پیروی کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

اگر پنجره باز شده، به شکل زیر بوده و درخواست encrypt file داشته باشد، از متد ۲ که در ادامه توضیح داده می شود، پیروی کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

اگر پنجره باز شده، به شکل زیر بوده و درخواست encrypt file یا کد داشته باشد، از متد ۳ که در ادامه توضیح داده می شود، پیروی کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

متد ۱

Start Time و شماره سریال دستگاه را کپی کرده و آن را برای تیم پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

تیم پشتیبانی، تعدادی کد امنیتی برای شما می فرستد که به شکل زیر هستند. بر اساس تاریخ دستگاه، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه confirm کلیک کنید. در این شرایط، کلمه عبور دستگاه به ۱۲۳۴۵ که پیش فرض کارخانه است، تغییر می کند.

روش ریست کردن دستگاه DVR

متد ۲

گزینه Export را انتخاب کرده و فایل XML را ذخیره کنید. سپس فایل XML را به تیم پشتیبانی فنی هایک ویژن ارسال کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

این تیم یک encrypt file برای شما ارسال می کند. مسیر ذخیره این فایل را انتخاب کرده، پسورد مورد نظر خود را وارد کرده و Confrm کنید. در این صورت، کلمه عبور دستگاه DVR ریست می شود.

روش ریست کردن دستگاه DVR

نکته: فایل دریافت شده، پس از ۲۴ ساعت، منقضی می شود.

متد ۳

در این حالت، از فایل XML یا QR code استفاده می شود.

اگر از فایل XML استفاده کنید، روند کار مشابه با متد ۲ خواهد بود.

برای استفاده از QR code، عکس آن را برای تیم پشتیبانی فنی هایک ویژن بفرستید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

تیم هایک ویژن یک کلید برای شما ارسال می کند که شامل عدد و حروف است (با حجم ۸ بایت). این کلید را وارد کرده، پسورد جدید را تایپ کنید و سپس Confirm کنید تا کلمه عبور شما ریست شود.

روش ریست کردن دستگاه DVR

نکته: اگر می خواهید کلمه عبور خود دوربین های مداربسته نیز تغییر کند، روی گزینه “Reset Network Cameras’ Passwords” کلیک کنید. با انجام این کار، رمز عبور دوربین مداربسته، با رمز عبور دستگاه DVR یا NVR یکسان می شود.

۲) ریست کردن با استفاده از منوی دستگاه DVR یا NVR

بدین منظور، در قسمت سمت چپ و پایین پنجره مربوط به Login دوبار کلیک کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

Start Time و شماره سریال دستگاه را کپی کرده و آن را برای تیم پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید (روش این کار در متد ۱ توضیح داده شده است). تیم پشتیبانی، کد امنیتی برای شما می فرستد. این کد امنیتی را وارد کرده و Ok کنید.

روش ریست کردن دستگاه DVR

در نهایت، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و روی گزینه OK کلیک کنید تا رمز دستگاه DVR شما ریست شود.

روش ریست کردن دستگاه DVR

آموزش روش ریست کردن DVR داهووا

اگر رمز عبور دستگاه DVR با برند داهووا را فراموش کردید، می توانید با تیم پشتیبانی فنی Dahua تماس بگیرید. همچنین می توانید از نرم افزار برای ایجاد یک گذرواژه موقت برای دسترسی به DVR استفاده کنید. اگر برای اولین بار است که از Dahua با برند DVR استفاده می کنید و اطلاعات حساب پیش فرض را نمی دانید، موارد پیش فرض زیر را امتحان کنید:

admin / admin admin / 123456 (حساب اصلی دسترسی محلی و شبکه)
۸۸۸۸۸۸/۸۸۸۸۸۸ (مدیر محلی)
۶۶۶۶۶۶/۶۶۶۶۶۶ (کاربر محدود)
default / default (کاربر مخفی)
root / vizxv (حساب هنگام اتصال از طریق شبکه telnet)

اگر حساب های پیش فرض ذکر شده کار نمی کنند، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

۱) باتری روی مادربرد دستگاه DVR را جدا کنید
۲)
آن را به مانیتور وصل کرده، سپس روشن کنید
بعد از بیرون آوردن باتری، تاریخ و زمان به سال ۲۰۰۰ که پیش فرض کارخانه است، بازگردانی می شود. به منظور Login شدن از پسورد ۶۶۸۶۴۸ یا ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ استفاده کنید.

اگر نمی خواهید از روش فوق استفاده کنید، نرم افزار تولید کننده رمز عبور Dahua را برای ایجاد یک رمز عبور موقت جدید، با توجه به تاریخ و زمان خاص DVR خود، دانلود کنید و از آن استفاده کنید. پس از ورود، لطفا رمز عبور دستگاه را بلافاصله تغییر دهید، زیرا گذرواژه موقت تنها برای یک روز معتبر است.

آموزش روش ریست کردن دستگاه DVR برندهای متفرقه

روش ریست کردن دستگاه DVR

 

در دیگر دستگاه های متفرقه روش های متفاوتی برای ریست کردن پسوورد وجود دارد:

  • در آوردن باتری داخلی دستگاه: باتری روی برد دستگاه را برای چند ثانیه بردارید و مجدد در جای خود بگذارید. تنظیمات دستگاه به حالت کارخانه برخواهد گشت.
  • تنظیم پین های سوزنی روی مادربرد دستگاه: با اتصال پین ها در حالتی خاص برای برخی DVR ها امکان ریست کردن آنها فراهم می شود.
  • نگه داشتن یک دکمه ریست: در برخی دستگاه ها با نگه داشتن یک دکمه ریست بر روی مادربرد دستگاه، دستگاه ریست می شود.

سخن آخر

سخن آخر

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به آموزش روش ریست کردن DVR دوربین مدار بسته پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *