بلاگ

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

دوست دارید بدانید زمانی که در ویلای خود نیستید چه اتفاقی در آن جا می افتد؟ مطمئنا پاسخ تمام کسانی که به ویژه دارای ویلاهای تفریحی هستند و اغلب روزهای سال را در آن جا حضور ندارند به این سوال مثبت است. برای اینکه بتوانید راه جامعی برای ارتقای امنیت ویلای خود داشته باشید بهترین راه استفاده از سیستم های امنیتی دوربین مداربسته است. در این مقاله قصد داریم در مورد راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا مطالبی را در اختیار علاقه مندان و کاربران دوربین های مداربسته قرار دهیم.

لزوم نصب دوربین مداربسته در یک ویلا

قبل از پرداختن به مقوله راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا بهتر است در باب لزوم نصب این سیستم ها مطالبی را عنوان کنیم. طبق آمارهای به دست آمده، اغلب سارقین صرفا با دیدن سیستم دوربین های مداربسته از اهداف خرابکارانه خود منصرف می شوند.

به علاوه، حتی در صورتی خاصیت بازدارندگی (Deterrent) دوربین های نصب شده در ویلا نتواند از حضور سارقین جلوگیری نماید، با استفاده از کنترل از راه دور ویلا بلافاصله می توانید از حضور آن ها مطلع گشته و پلیس را در جریان قرار دهید. چرا که سیستم های امروزی قادرند به صورت بی سیم به شبکه اینترنت اتصال یافته و کاربر را از طریق ارسال داده ها به تبلت، لپتاپ یا حتی گوشی هوشمند وی از تمام اتفاقات مطلع سازد.

هم چنین شناسایی و محاکمه خرابکاران نیز می تواند از طریق همین دوربین های مداربسته به سهولت اتفاق بیفتد. به ویژه در صورتی که سیستم مورد نظر به صورت حرفه ای و تخصصی انتخاب و نصب شده باشد تصاویری دقیق از خرابکاران و شرایط ویلای خود خواهید داشت.

هرچند در مورد ویلاهایی که صاحبان آن ها مدت طولانی در آن حضور ندارند سایر اتفاقات طبیعی احتمالی نظیر آتش سوزی، نشتی و … نیز می تواند سبب ایجاد نگرانی و عدم اطمینان کاربر گردد که مانتورینگ و کنترل این مسایل نیز با دوربین های مداربسته کاملا ساده است.

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا شامل زیرمجموعه هایی می شود که لازم است مد نظر قرار داده شوند. این زیرمجموعه را عبارتند از:

 • مکان یابی نصب دوربین مداربسته برای ویلا
 • تعداد دوربین های مورد نیاز و تجهیزات لازم
 • تعیین زاویه دید مناسب
 • شناسایی انواع دوربین مداربسته طبق نیاز کاربری بخش های مختلف ویلا
 • روش های نصب دوربین مداربسته

مکان یابی نصب دوربین مداربسته برای ویلا

مکان یابی نصب دوربین های مداربسته به ویژه برای ساختمان بزرگی مثل ویلاها که دارای پنجره ها و ورودی های زیاد بوده و احتمالا زیر زمین، انبار، حیاط های بزرگ و … دارند و از همه مهم تر در ایامی از سال خالی هستند بسیار حائز اهمیت است. برای این منظور لازم است نقاط خاصی را جهت نصب دوربین مداربسته شناسایی نمایید.

به علاوه می توانید از دوربین های غیرقابل دید برای برخی از اتاق های مهم استفاده نمایید تا سارقین نتوانند آن ها خراب کنند. هم چنین، در نظر داشته باشد که ورودی هاٍ پنجره های رو به بیرون و نظیر ان ها مناسب ترین محل برای نصب دوربین های مداربسته هستند چرا که سارقان اغلب از این نقاط وارد ویلا می شوند.

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

نقاط مهم جهت نصب دوربین مداربسته برای ویلا عبارتند از:

 • درب های وردودی ویلا
 • درب های پشتی در صورت وجود
 • پنجره های رو به بیرون
 • محوطه اصلی ویلا
 • حیاط های پشتی و حیاط خلوت
 • راه پله های اصلی ساختمان و راهروی ورودی در صورت وجود
 • سالن های اصلی ساختمان در صورت تمایل

 تعداد دوربین های مورد نیاز جهت نصب

تعداد دوربین های مورد نیاز ارتباط مستقیمی با طراحی و ابعاد ویلا دارد. برای تعیین تعداد دوربین ها لازم است ابعاد ویلا و میدان دید دوربین ها، نوع چیدمان ویلا و درختان، زاویه دید دوربین، تعداد دوربین های داخلی و خارجی مورد نیاز و مسایلی از این دست را مد نظر قرار داد.

تعیین بهترین زاویه دید جهت نصب دوربین مداربسته برای ویلا

زاویه دید (Viewing Angle) بر اساس نوع تصویری که می خواهید از نقطه مورد نظر ثبت نمایید تعیین می گردد. دوربین های دارای زاویه دید بزرگ تصاویری گسترده تر ارائه می دهند در حالی که اشیا و اشخاص در آن ها ریز است. اما زوایای دید باریک تصاویر بهتر و بزرگتری از اشیا در زاویه ای باریک تر ارائه می دهند. البته در بسیاری از موارد این امکان را دارید که از دوربین هایی با لنزهای وریفوکال (Varifocal Lenses) استفاده نمایید تا در شرایط لازم طبق نیاز تنظیم گردند.

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

انواع دوربین های لازم برای سیستم امنیتی ویلا

دوربین های مداربسته دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که ویژگی های متمایزی نیز از یکدیگر دارند. شرح عملکرد و ویژگی های تک تک این دوربین ها بحث مفصلی است که از حوصله این مقاله بیرون است بنابراین تنها به لیستی از انواع آن ها اشاره می نماییم.

و انواع دیگری از دوربین ها که می توانید بر اساس نیاز از آن ها استفاده نمایید.

قابلیت های دوربین مورد استفاده در سیستم امنیتی دوربین مداربسته

این دوربین ها دارای قابلیت های زیادی هستند که می توانید از آن بهره مند شوید. برخی از این قابلیت ها عبارتند از:

 • استفاده از اشعه مادون قرمز (IR) جهت قابلیت دید در شب
 • قابلیت اتصال به اینترنت و ارسال دیتا به روی گوشی های هوشمند در هر نقطه جهان
 • قابلیت سیستم های هشدار و آلارم
 • و …

همان طور که مطالعه فرمودید در این مقاله مطالبی به عنوان راهنمای نصب دوربین مداربسته برای ویلا بیان گردید که امیدواریم برای علاقه مندان مفید بوده باشد. شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مدار بسته است. کارشناسان مجرب فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *