بلاگ

آموزش کامل و راهنمای خواندن کاتالوگ DVR

دستگاه DVR به منزله قلب یک سیستم نظارتی است. با استفاده از دستگاه DVR نه تنها می توان تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را ضبط کرد، بلکه می توان نوع نمایش تصاویر در نمایشگر و دسترسی از راه دور و از طریق اینترنت را نیز تنظیم نمود. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد این دستگاه به مقاله همه چیز درباره کاربرد، نحوه عملکرد و قابلیت دستگاه DVR مراجعه کنید. لزوم نگارش راهنمای خواندن کاتالوگ DVR ، به منظور آشنایی کاربران با اصطلاحات فنی آن وجود دارد، از این رو در مقاله حاضر به آموزش کامل و راهنمای خواندن کاتالوگ DVR می پردازیم.

راهنمای خواندن کاتالوگ DVR

Video compression:

این مشخصه به روش فشرده سازی تصاویر در DVR اشاره می کند. امروزه بیشتر DVRها از روش H.264 استفاده می کنند که یکی از کارامد ترین روشهای فشرده سازی تصاویر است. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه به مقاله فشرده سازی تصویر در دوربین مداربسته چیست و چگونه انجام می گیرد؟ مراجعه کنید.

Video input:

این مشخصه به تعداد ورودی های تصویر دستگاه اشاره می کند. دستگاه های DVR معمولا با تعداد کانال ۴،۸،۱۶ یا ۳۲ ساخته می شوند.

Video input interface:

این ردیف به خصوصیات اهمی و ولتاژی ورودی های تصویر DVR اشاره می کند. در صورتی که بخواهید تصویر دستگاه یا دوربینی به جز دوربین های مداربسته استاندارد را در DVR ضبط کنید حتما باید به این مشخصات و همخوانی آنها با خروجی های دوربین یا دستگاه خود توجه کنید.

Audio compression:

این مشخصه به روش فشرده سازی صدا در دستگاه DVR اشاره می کند. از آنجایی که دوربین های مداربسته بیشتر کاربری تصویری دارند، بحث فشرده سازی صدا از اهمیت کمتری برخوردار است.

Two-way audio input:

در صورتی که بخواهید از یک وسیله شنوایی و ضبط صدای هم زمان برای دستگاه استفاده کنید (مانند یک هدفون-میکروفن) این وسیله باید این خصوصیات را داشته باشد و شما می توانید آن را به ورودی صدای دستگاه وصل کنید.

HDMI / VGA output:

راهنمای خواندن کاتالوگ DVR

این مشخصه یکی از مهترین مشخصه های دستگاه DVR است که معمولا توجه کافی به آن نمی شود. در این مشخصه شما می توانید ببنید هر خروجی تصویر دستگاه چه رزولوشنی را برای شما فراهم می کند. به ویژه زمانی که از DVR های ۱۶ کانال و تلویزیون های بزرگ استفاده می کنید حتما توجه داشته باشید که رزولوشن تا فول اچ دی در دستگاه قابل پشتیبانی باشد. در مقاله آیا با ویژگی ها و تفاوت های پورت DVI ،HDMI و VGA آشنا هستید؟ به تفضیل به توصیف تفاوت این خروجی ها پرداخته شده است.

CVBS output:

این عبارت به بیان خصوصیات خروجی آنالوگ دستگاه یا CVBS می پردازد.

(Video loop out (optional:

خروجی Video Loop خروجی است که امکان ضبط تصاویر در یک محل دیگر را به شما می دهد. در واقع شما در این خروجی ها دقیقا ورودی دستگاه DVR را که تقویت شده را ببینید. این خروجی در این DVR به صورت انتخابی وجود دارد؛ یعنی شما در هنگام سفارش دستگاه می توانید دستگاه با این خروجی را درخواست کنید.

Encoding resolution:

این خصوصیت یکی از مهمترین خصوصیات دستگاه DVR است که به روزولشن های ضبط دستگاه می پردازد.

Frame rate:

فریم ریت یا نرخ فریم بیانگر تعداد فریم های ضبط شده دستگاه درهر ثانیه است. این خصوصیات در کیفیت ضبط دستگاه بسیار حیاتی است. بیشترین فریم ضبط در دستگاه های DVR برای استاندارد PAL برابر ۲۵ فریم بر ثانیه است.

Video bit rate:

این خصوصیت نشان دهنده میزان ظرفیت هر فریم از تصویر است. با استفاده از آن می توان محاسبات مربوط به پهنای باند خروجی دستگاه و یا ظرفیت مورد نیاز در هارد دیسک را انجام داد.

Audio output:

این مشخصه به بیان خصوصیات خروجی صدای دستگاه می پردازد. تجهیزات صوتی عالی معمولا استانداردهای مشابهی دارند پس در رابطه با اتصال این خروجی به اسپیکر مشکل زیادی نخواهید داشت.

Audio bit rate:

بیت ریت صدا نیز مشخصه ای مانند بیت ریت تصویر است.

Dual-stream:

خصوصیت Dual-stream مربوط به دیدن تصاویر در انتقال تصویر آنها است. substream دستگاه معمولا کیفیت نمایش و رزولوشن پایین تری دارد و از این طریق شما نیاز به پهنای باند کمتر و سرعت پایین تری برای دیدن تصاویر در اینترنت هستید.

Stream type:

این خصوصیت نشان می دهد که دستگاه قابلیت انتقال تصویر چه اطلاعاتی را دارد.

Synchronous playback:

این خصوصیت به معنای باز پخش هم زمان، نشان می دهد که دستگاه می تواند چند تصویر را هم زمان پخش کند. در گذشته برخی دستگاه های DVR امکان پخش همزمان همه تصاویر را نداشتند و تعداد محدودی تصویر را می شد از دستگاه به صورت هم زمان بازپخش کرد.

SATA:

این خصوصیت به تعداد هاردهای قابل پشتیبانی دستگاه اشاره می کند.

HDD Capacity:

این خصوصیت میزان هارد دیسک قابل پشتبانی دستگاه را نشان می دهد.

Network interface:

این مشخصه به بیان خصوصیات پورت شبکه خروجی دستگاه DVR می پردازد.

USB interface:

این ردیف به تعداد و نوع پورت USB دستگاه می پردازد.

Power supply:

این مشخصه به ولتاژ کار دستگاه اشاره می کند. بسیاری از DVRها با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار می کنند.

Consumption:

این مشخصه به معنای مصرف، میزان برق مصرفی دستگاه به وات را نشان می دهد.

Working temperature:

این مشخصه به دمای کار دستگاه اشاره می کند. دمای مجاز استفاده از دستگاه بین دو بازه مشخص می شود. در صورت افزایش یا کاهش بیش از حد دما دستگاه به درستی کار نمی کند یا آسیب می بیند.

Working humidity:

این مشخصه به میزان رطوبت مجاز برای دستگاه می پردازد.

Chassis:

بدنه تجهیزات التریکی رایانه ای با استانداردهای خاصی ساخته می شود که می تواند امکان نصب آن در رک یا نوع نصب آن را مشخص کند. این اطلاعات در این ردیف بررسی می شود. واژه Chassis در لغت به معنای شاسی یا بدنه است. اصطلاح Stand-alone به معنای عدم امکان نصب در رک است. در مقابل این اصطلاح از اصطلاح Rack-mount استفاده می شود. دستگاه های Rack-mount امکان بسته شدن در رک را دارند.

(Dimensions (W × D × H:

این مشخصه به ابعاد دستگاه اشاره می کند. W بیانگر پهنا، D به معنای درازا و H نشانگر ارتفاع DVR می باشد.

Weight:

همان گونه از نام آن برمی آید،این مشخصه به وزن دستگاه اشاره می کند.

سخن آخر

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به آموزش نکاتی در مورد راهنمای خواندن کاتالوگ DVR پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *