بلاگ

دوربین های مدار بسته مخفی و نحوه تشخیص آن ها

دوربین های مدار بسته مخفی و نحوه تشخیص آن ها را در این مقاله از گروه پویابین دنبال کنید.

مواقعی که شخصی مایل است رفتار و حرکات افرادی را تحت نظارت قرار دهد یا اینکه برای حفاظت از اموال خود محل قرار گیری آن ها را تحت نظر قرار دهد، بهترین گزینه استفاده از دوربین های مخفی مداربسته است.

این دوربین ها که اکثر مردم با آن ها آشنایی کافی ندارند در ابعاد، اشکال و انواع بسیار متنوعی تولید شده و در بازار موجود می باشند. خاصیت این دوربین ها در دید نبودن آن ها است.

در حقیقت این دوربین ها شکل و ساختاری شبیه دوربین ندارند و جلب توجه نمی کنند. به علت بسیار ریز بودن می توانند در هر محل بسیار کوچکی و در دل وسایل دیگر نصب شوند و کارایی بالایی در زمینه حفاظت از دارایی ها و بالا بردن ضریب امنیت دارند. در ادامه به دوربین های مدار بسته مخفی و نحوه تشخیص آن ها اشاره می نماییم.

معرفی دوربین های مداربسته مخفی

دوربین های مخفی در حقیقت همان دوربین های پین هول هستند که دوبین های مینیاتوری نیز نامیده می شوند. از خاصیت های اصلی این نوع دوربین های مداربسته سایز بسیار کوچک آن هاست که بعضا اندازه یک حبه قند می باشند و به راحتی در دل اشیاء مختلف قابل جاسازی می باشند.

در واقع با همین سایز کوچک احتمال شناسایی آن ها توسط سارقان بسیار پایین می آید و برعکس دوربین های مدار بسته معمولی اصلا توسط سارقان به راحتی شناسایی نمی شوند. این مزیت باعث می شود برعکس دوربین های مداربسته معمولی به راحتی از کار نیفتند و کارایی بالایی داشته باشند.

دوربین های مدار بسته مخفی و نحوه تشخیص آن ها

موارد کاربرد دوربین های مداربسته مخفی

در برخی ادارات و سازمان ها برای نظارت بر رفتار پرسنل از دوربین های مداربسته مخفی استفاده می گردد. در برخی مشاغل خاص نیز نظارت بر حسن انجام کار برای کافرما بسیار مهم است و حتما باید محیط را تحت نظر بگیرند. از این جمله می توان به مشاغلی مانند پرستار بچه و مربی مهد کودک اشاره نمود.

برخی افراد نیز برای آسودگی خاطر بیشتر در حفاظت از دارایی های ارزشمند خود سعی می کنند این دارایی ها را همواره تحت نظر قرار دهند. برای این افراد بهترین گزینه دوربین های مداربسته مخفی است. زیرا اگر دوربین مدار بسته معمولی در چنین جاهایی نصب شده باشد به راحتی توسط سارقان شناسایی شده و قطع می شود و در حقیقت کارایی مناسبی نخواهد داشت.

نحوه شناسایی دوربین های مخفی

برای فهمیدن اینکه یک مکان دارای دوربین مدار بسته است یا خیر روش هایی وجود دارد. اما اصلا برای چه باید اینقدر در مورد وجود این دوربین ها حساس باشیم؟ شاید به طور عمومی وجود دوربین های مداربسته مخفی مشکل ساز نباشد. اما گاهی در اتاق های پرو فروشگاه های لباس یا داخل اتاق معاینه مطب پزشکان از این دوربین ها استفاده می شود که بسیار بحث بر انگیز است.

از اصلی ترین روش های فهمیدن وجود دوبیت های مداربسته مخفی در هر مکانی دنبال کردن سیم ها است. زیرا معمولا برای نصب دوربین های مداربسته سیم کشی صورت می گیرد.

اما در مواردی که دوربین مداربسته بی سیم استفاده شده باشد، می توان چراغ محل مورد نظر را خاموش کرد و یک کاغذ را به صورت لوله درآورد. و با چراغ قوه محیط را بررسی کرد. یک چشم خود را بسته و با چشم دیگر از داخل لوله کاغذی محیط را بگردید. در صورت مشاهده نور ریز درخشان در هر جایی از محیط احتمال وجود دوربین مداربسته در آن جا وجود دارد.

یکی از انواع دوربین های مداربسته مخفی به شکل ٬ دوربین مخفی لامپی می باشند که به هیچ عنوان در ظاهر قابل تشخیص نیستند!

فروش و نصب انواع دوربین مداربسته  ٬ تخصص گروه پویابین می باشد ٬ هم اکنون جهت مشاوره و سفارش انواع دوربین مداربسته با ما تماس حاصل فرمایید.

هشدار: فروش و نصب انواع دوربین مداربسته مخفی ممنوع و غیر قانونی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.