بلاگ

تکنولوژی دوربین های مداربسته دید در شب

تکنولوژی دوربین های مداربسته دید در شب روز به روز در ایران در حال فراگیر شدن است! در این باره بیشتر توضیح میدهیم.

دوربین مدار بسته یکی از سیستم های نظارت تصویری هستند که ضریب امنیت را بالا می برند. سیستم های نظارت تصویری مرتب رو به پیشرفت هستند و تمامی نقاط ضعف آنان در حال رفع شدن است.

یکی از جدید ترین فناوری ها در این زمینه، تکنولوژی دوربین های مداربسته در شب است. در حقیقت دوربین های مداربسته دید در شب همگی فناوری بهبود تصاویر به صورت الکترونیک را دارا هستند.

سیستم های دوربین های دید در شب المان های اپتیک مانند لنز، منشور و آینه که در سیستم های دید در روز به کار می روند را دارا بوده و علاوه بر آن ویژگی های اپتیکی لازم برای دید در شب را نیز دارا هستند.  همچنین سلول تقویت تصاویر را نیز دارا می باشند که با استفاده از آن قابلیت مشاهده تصاویر در تاریکی شب در حضور فقط چند هزارم لوکس نور فراهم می شود.

لامپ تشدید کننده نور هم در سیستم های نظارت تصویری شبانه وجود دارد که نور موجود اعم از نور مرئی و اشعه مادون قرمز را جمع کرده و آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید. این انرژی الکتریکی بسیار کم و ضعیف بوده و سپس در این سیستم تقویت می شود و تصاویر را برای ما نمایش می دهد.

در داخل این سیستم محل تبدیل نور به الکتریسیته که دقیقا در مقابل لامپ تشدید کننده نور قرار می گیرد، فتوکاتد نام دارد و قطر آن در سیستم های دوربین های دید در شب ۲۵ میلیمتر می باشد. دوربین های دید در شب رنگ های متنوع را نشان نمی دهند و فقط تصاویر را به یک رنگ یعنی سبز تیره که چشم انسان حساسیت بیشتری نسبت به آن دارد نشان می دهد.

سیستم کار دوربین های مدار بسته دید در شب

 

تکنولوژی دوربین های مداربسته در شب

روش کار کلیه دوربین های دید در شب بر اساس دارا بودن محدوده ای از نور، مثل نور مهتاب در حالت پسیو یا غیر فعال و یا نور مادون قرمز در حالت اکتیو یا فعال است. این نور موجود ساخته شده از فوتون ها بوده و در لامپ فوتونی جمع آوری می گردد و سپس به الکترون تبدیلی می شود.

الکترون های ایجاد شده با استفاده از الکتریسیته و فرآیند شیمیایی خاصی تثویبا شده و و سپس به سوی پرده ای فسفری برای نمایان شدن تصاویر پرتاب می گردند . سپس ما به عنوان بیننده می توانیم از میان عدسی چشمی دوربین دید در شب، تصویری که تشکیل می شود را مشاهده نماییم. لازم به ذکر است که این تصویر به رنگ سبز می باشد.

دوربین مداربسته دید در شب به دو صورت فعال و غیر فعال کار می کنند. در ادامه هر دوی این سیستم ها را توضیح می دهیم:

۱. در حالت فعال و اکتیو، دوربین دید در شب با کمک اشعه مادون قرمز کار کرده و اشعه را با لیزر نامرئی و یا نور افکن مرئی به سمت شیء یا سوژه مورد نظر ارسال می نماید و به این ترتیب و با بهره گیری از نور ارسال شده، تصویر سوژه مورد نظر در دوربین دید در شب قابل مشاهده می گردد.

۲. در حالت غیر فعال یا پسیو، دوربین دید در شب نور حاصل از ماه یا ستارگان یا به طور کلی نور کم موجود در محیط را تقویت و تشدید کرده و در حقیقت اصلا از خود نور و پرتو مرئی یا نامرئی ساطع نمی کند. در این نوع سیستم دوربین های دید در شب، نور بازتابانده شده از هدف را تقوبت کرده و آن را به شدتی می رسانند که چشم انسان بتواند آن را به خوبی تشخیص بدهد. در حقیقت امکان دید تصاویر در شب با این مکانیزم در دوربین های مداربسته میسر می گردد.

آیا قصد خرید دوربین مدار بسته دید در شب را دارید؟ هم اکنون با کارشناسان فنی گروه پویابین تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.