بلاگ

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟ در این باره کارشناسان گروه پویابین به صورت مختصر توضیح میدهند!

امروزه کمتر مکان عمومی می توان یافت که در آن دوربین مدار بسته نصب نشده باشد. دلیل اصلی نصب دوربین مدار بسته در این اماکن بالا بردن ضریب امنیت می باشد.

در بسیاری موارد این دوربین های مدار بسته در محیط های خارجی و در معرض عوامل محیطی قرار دارند و برای آن ها معیارهایی مانند ضد آب و ضد غبار بودن بسیار ضروری می باشد. در ادامه برای عزیزانی که با این سیستم ها آشنایی ندارند به پاسخ این سوال اساسی می پردازیم که دوربین مداربسته ضد آب چیست؟

دوربین های مدار بسته ای که به دوربین های outdoor شهرت دارند در محیط های باز نصب شده و باید حتما در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم باشند تا قطعات داخل آن ها در مقابل این عوامل خارجی دچار آسیب نشوند.

دوربین مدار بسته ضد آب

دوربین های مدار بسته ضد آب انواع گوناگونی دارند که از آن جمله می توان به بولت و باکس اشاره کرد. که در دو نوع آنالوگ و IP در بازار موجود هستند.

ضد آب بودن دوربین های مدار بسته بر اساس استانداردهایی خاص تعیین می شود. در بازار کالاهای الکترونیک محصولات زیادی با ادعای ضد آب بودن به فروش می رسند.اما نمی توان آن ها را صد درصد و مطلق ضد آب دانست.

استاندارد اصلی برای تعیین میزان ضد آب بودن و میزان مقاومت دستگاه ها در برابر نفوذ آب را معیاری به نام IP می نامند. استاندارد IP نشان می دهد که هر وسیله الکتریکی از جمله دوربین های مدار بسته تاچه حدی در برابر نفوذ آب و سایر مایعات از خود مقاومت نشان می دهد.

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟

بر این اساس اگر عدد  IP یک دستگاه بالای ۶۵ باشد می توان ادعا داشت که این دستگاه دارای مقومت در برابر نفوذ آب و باران است. 

برای شناخت بهتر دوربین های مدار بسته ضد آب که کاملا ضد آب شناخته شود باید در نظر داشته باشید که بدین منظور عدد IP بالای ۸۹ لازم است. این دوربین ها می توانند در آب غوطه ور شده و باز هم کارایی داشته باشند. اما این دوربین ها خاص هستند و زیاد در بازار نمی توان آن ها را راحت پیدا کرد.

دوربین هایی که به طور معمول در بازار به ضد آب معروفند معمولا عدد IP ۶۶ و ۶۷ دارند. این دوربین ها اگر از جهات مختلف در معرض آب قرار گیرند خراب نمی شوند و به کار ادامه می دهند. اما در صورت غوطه ور شدن در آب به احتمال زیاد از کار خواهند افتاد.

برخی دوربین های با عدد IP ۶۷ موقتا می توانند در آب غوطه ور مانده و به کار ادامه دهند و دچار آسیب نشوند.

توجه: اگر از دوربین های ضد آب در فضای بیرون استفاده میکنید باید دید در شب مناسبی داشته باشند همچنین دمای عملیاتی دوربین های مداربسته ضد آب را قبل از نصب بررسی کنید که در محل استفاده شده کارایی لازم را داشته باشد.

جهت مشاوره و سفارش دوربین مداربسته ضد آب با کارشناسان پویابین در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.