دوربین مدار بسته خودرو

دوربین‎ مداربسته خودرو

دوربین‎ مداربسته خودرو می تواند کابرد امنیتی و حفاظتی مناسبی برای انواع مشکلاتی که ممکن است برای خودرو شما پیش بیاید داشته باشد.

امروزه تقریبا همه خانواده‌ها، خودروی شخصی دارند، این خودروهای شخصی جزو اموال شخصی ما هستند و کاربرد زیادی در زندگی روزمره دارند، این خودروها گران قیمت بوده و جزوی از سرمایه مالی خانواده به حساب می‌آیند، اعمال تمهیداتی برای حفظ امنیت این سرمایه ها و جلوگیری از سرقت الزامی است.

دوربین مدار بسته یکی از سیستم های نظارتی می باشدکه علاوه بر ساختمان ها به منظور حفظ امنیت خودروها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، این دوربین های مداربسته علاوه بر خودروهای شخصی قابلیت نصب روی اتوبوس ها، کامیون ها و وسایر وسایل نقلیه سنگین را دارند.

یکی دیگر از کاربرد های دوربین مداربسته خودرو در تصادفات رانندگی است. مامور پلیس و بیمه می تواند با مشاهده تصاویر ضبط شده در حادثه تصادف، راننده خطاکار را شناسایی کند. در تعقیب و گریز پلیس ها نیز این تصاویر مدرک مهمی از شرح چگونگی حادثه هستند.

دوربین مداربسته ماشین

در سراسر دنیا دوربین مداربسته ماشین به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. نوعی از این دوربین ها که روی داشبورد خودرو نصب می شود، با نام Dash Cam شناخته می شود.

در ادامه به چند سوال کلیدی که ممکن است در این رابطه مطرح شود، پاسخ می دهیم.

امیدواریم با خواندن این مطلب، نسبت به افزایش ایمنی خودروی شخصی خود از طریق دوربین نظارتی اقدام کنید تا در آینده دچار ضرر مالی نشوید.

دوربین مداربسته خودرو
دوربین مدار بسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو در چه کشورهایی بیشتر استفاده می شود؟

در کشور روسیه دوربین مداربسته ماشین به صورت گسترده ای مورد استفاده است. در کشور انگلستان فروش دوربین مداربسته ماشین در سال ۲۰۱۵ افزایش زیادی پیدا کرد. به طوری که در این سال با افزایش %۳۹۵ درصدی فروش، در صدر نرخ رشد فروش لوازم الکترونیکی قرار گرفت. در کشور چین نیز این دوربین ها محبوبیت زیادی کسب کرده اند.

هزاران فیلم از تصادف خودرو، سقوط هواپیما و … در شبکه های اجتماعی وجود دارد. بیشتر این تصاویر با دوربین مدار بسته خودروهای حاضر در محل حادثه فیلم برداری شده اند.

آیا امکان نصب دوربین مداربسته ماشین برای همه خودروها وجود دارد؟

بله. امکان نصب دوربین مداربسته برای همه خودروها وجود دارد. مخصوصا اگر مکان ثابتی برای پارک کردن خودروی شما در محل زندگی و کارتان وجود نداشته باشد، نصب و راه اندازی یک دوربین مداربسته می توانید به خوبی از آن مراقبت کنید.

اگر دوربین مداربسته فقط در قسمت جلویی خودرو نصب شود، فعالیت سارقان فقط در قسمت جلویی ثبت می شود. ولی اگر سارق از قسمت عقبی خودرو به آن آسیب برساند، امکان تشخیص چهره و دستگیری او وجود نخواهد داشت. بنابراین برای نظارت بهتر و ثبت همه تصاویر، نصب ۳ یا ۴ دوربین در زوایای مختلف الزامی است.

این دوربین ها باید کیفیت تصویر قابل قبولی داشته باشند تا چهره واضحی از سارق را ضبط کنند.

آیا دوربین های مدار بسته خودرو ها از نوع HD هستند؟

در اغلب موارد بهتر است از دوربین مدار بسته HD برای خودروها استفاده شود. اگر بخواهید از این دوربین ها به عنوان مدرک در اداره پلیس یا بیمه استفاده کنید، دوربینی با کیفیت تصویر 720p ، 1080p و یا Full HD را انتخاب کنید.

آیا دوربین های مدار بسته از فعالیت سارقان جلوگیری می کنند؟

دوربین مداربسته ی داخل خودرو استتار می شود و سارق امکان دیدن آن را ندارد. بنابر این نصب دوربین مدار بسته خودرو از فعالیت سارقان جلوگیری نمی کند. سارقان اغلب دوربین مدار بسته ساختمان ها را بررسی می کنند ولی توجهی به دوربین مدار بسته خودرو ندارند. مزیت دوربین مدار بسته خودرو، در تشخیص چهره و شناسایی سارقان و خرابکاران است.

آیا تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته خودرو برای ارایه به شرکت بیمه کاربرد دارند؟

بله. بیشتر مردم تصاویر ضبط شده توسط Dash Cam را به عنوان مدرکی در اداره بیمه ارایه می کنند. گاهی تشخیص راننده خطاکار از روی صحنه تصادف، دشوار است؛ این دوربین ها پلیس را در تشخیص صحیح و سرعت بخشی در روند رسیدگی، یاری می کنند.

آیا دوربین مدار بسته خودرو در هوای بسیار گرم کار می کند؟

بله. دوربین مدار بسته خودرو برای شرایط مختلفی طراحی می شود. اغلب این دوربین ها در بازه دمایی 10- تا 60 درجه سانتی گراد کار می کنند. شرایط جغرافیایی در کشور ما برای این بازه دمایی مناسب است.

آیا دوربین های مدار بسته خودرو ها در طول شب نیز قابلیت ضبط تصاویر را دارند؟

دوربین های مدار بسته برای ثبت تصاویر در تاریکی شب به نور LED مادون قرمز نیاز دارند. این نور مادون قرمز درخشان است، از شیشه خودرو منعکس می شود و از دور برای افراد قابل تشخیص است. این مساله برای دوربین مدار بسته خودرو مشکل ساز است.

برخی از دوربین ها حساسیت تصویر بالا دارند و امکان ضبط تصاویر در شب، بدون نور مادون قرمز را دارند. استفاده از این دوربین ها راه حلی برای ثبت تصاویر با کیفیت در شب، بدون آگاهی سارقان است.

این نکته را در نظر داشته باشید که دوربین های دید در شب سرعت فریم پایین تری دارند و اگر نور خیابان کافی نباشد، تصویر تار می شود.

اگر مجبور شدید که از نور LED برای ثبت تصاویر در شب استفاده کنید، همزمان یک دوربین مداربسته خارجی را در ساختمان مجاور نصب کنید تا نظارت امنیتی، بهتر انجام شود.

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان پویابین دوربین مدار بسته جلو ماشین که مجهز به بهترین دوربین دنده عقب دید در شب می باشد را تهیه کنید. این دوربین بر روی آینه خودرو نصب می شود.  شما می توانید این سیستم را که همزمان دوربین مدار بسته و دوربین دنده عقب خودرو می باشد را بر روی همه ماشین ها حتی خودرو پراید نصب کنید.

خرید دوربین مداربسته خودرو

دوربین مدار بسته خودرو با دوربین دنده عقب همزمان

22 نظر در “ دوربین‎ مداربسته خودرو”

 1. آرمن می گوید :پاسخ

  با سلام
  به نظر متن بالا ترجمه ای از یک متن انگلیسی با مرجع خارجی است اما آیا این مطالب در ایران مصداق دارد؟ مثلا:
  1. آیا کلا استفاده از این دوربین ها منع قانونی و امنیتی در ایران دارد یا خیر؟ (مهمترین سوال برای کسانی که می خواهند این دوربین را خریداری کنند !)
  2. آیا شرکت های بیمه ایران نیز می توانند بر این فیلم ها استناد کنند؟
  3. آیا پلیس ایران می تواند کمکی برای پیدا کردن مقصری که پلاک آنرا ثبت کرده اید به شما انجام دهد؟

  با سپاس

  1. مدیریت سایت می گوید :پاسخ

   هیچ منع قانونی نداره. دوربین هایی که به صورت مخفی نصب می شوند منع قانونی دارند.
   تصاویر کاملا برای پلیس و شرکتهای بیمه داخل ایران قابل استناد است.

 2. اعتماد می گوید :پاسخ

  با سلام
  آیا این دوربین ها و آینه دوربین دار می تواند جای آینه مخصوص برای افرادیکه گواهینامه با آینه مخصوص یعنی همان شرایط تک چشمی را دارند موثر باشد
  یا می توانید آینه ای فابریک با خصوصیات گواهینامه فوق تولید کنید

 3. محمد می گوید :پاسخ

  سلام آیا این دوربین قابلیت ارسال تصاویر را دارد یا اینکه قبلیت ارسال موقعیت مکانی یا ثبت تصاویر در پایگاه ابری نظیر گوگل را نیز دارد؟به فرض اگر سارقی ماشین را برد و دیگر ماشین پیدا نشد تصاویر ضبط شده چه ارزشی دارد

  1. مدیریت سایت می گوید :پاسخ

   بله. بعضی از مدل های موجود در بازار این قابلیت ها را دارند که البته از قیمت بالایی بر خوردار هستند

 4. محمد می گوید :پاسخ

  دوربینی که تو سایتتون عرضه شده “https://www.pouyabin.com/product/دوربین-مدار-بسته-خودرو-با-دوربین-دنده-ع/” نوشتید دوربین دنده عقبم داره، میخواستم بپرسم دوربین دنده عقبشم همزمان با دوربین جلو در حال فیلمبرداری هست؟ این قابلیتو داره که همزمان از جلو و عقب ماشین فیلمبرداری کنه؟

  1. مدیریت سایت می گوید :پاسخ

   بله این قابلیت رو داره

 5. احسان می گوید :پاسخ

  باسلام ایا قابلیت نصب یه دوربین دیگه داخل کابین رو هم دارد

  1. مدیریت سایت می گوید :پاسخ

   بله. امکانش هست

 6. احمد می گوید :پاسخ

  سلام وقت بخیر ماشین من دوربین ۳۶۰ درجه فابریک داره میشه ازش بعنوان دوربین فیلمبرداری برای ضبط تصاویر استفاده کرد؟

 7. فرشيد می گوید :پاسخ

  سلام ، اين دوربين ها در هنگام شب كه ماشين خاموش در پاركينگ است چند ساعت شارژ است و توانايي فيلمبرداري دارد ؟آيا ميتوان كاري كرد كه دوربين ٢٤ساعته فعال باشد؟

  1. باید برق مربوط به دوربین را مستقیم کنید

 8. مهران می گوید :پاسخ

  دوربین ماشین دریک تصادف که یک خودرو با دنده عقب با من تصادف کرد و مدعی بود من از عقب به زده ام پلیس را متوجه این دروغ کرد و خسارت من را پرداخت کرد

  1. مدیریت سایت می گوید :پاسخ

   در سراسر دنیا این دوربین ها برای همین کار استفاده می شوند

 9. مرتضی می گوید :پاسخ

  سلام . ایا این مدل دوربین رو موجود دارید .

 10. زهیر می گوید :پاسخ

  سلام
  ایا این دوربین بعد از حادثه (تکان شدید) به صورت خودکار فیلم های جلو و عقب رو در پوشه مخصوص ذخیره میکنه ؟
  و با رم 32 گیگ دو دوربین همزمان حدودا چندساعت ذخیره میکنه؟ و فیلم های قبلی رو اتومات پاک میکنه ؟

 11. کاوه می گوید :پاسخ

  سلام
  من یک دوربین از سایت شما خریده ام ولی زبان آن چینی است و قابل استفاده نیست اگر امکان داره دستورالعمل کارکرد آنرا به فارسی ارسال کنید

 12. محمد می گوید :پاسخ

  سلام . باتشکر از راهنماییهای شما مدیریت محترم سایت. خواستم بدونم این دوربین ها قابلیت کنترل از طریق سایت اینترنت را دارند یانه چون اگه ماشین ربوده شود تصویر ظبط شده به همراه خودرو ربوده میشه بس هیچ ارزشی نداره واسه هونن خواستم بدونم ؟ ممنون از لطف شما

 13. فرید می گوید :پاسخ

  آیا دوربین خودرو سیمکارتی دارید که بتوان تصاویر را اتنقال داد اگر هست چند قیمته ممنون

 14. محمد محمدی می گوید :پاسخ

  س.ایا میتوان تصاویر در حال ضبط را از طریق گوشی موبایل از داخل خانه چک کرد؟؟؟؟؟؟؟

  1. ناشناس می گوید :پاسخ

   بله

 15. حسین صبور می گوید :پاسخ

  روی ماشینم خط میکشن و میخوام دوربینی نصب کنم در ماشین نامحسوس باشه و بطونم از قسمت عقب ماشین فیلم بردارم اگر دوربینی هست که بشه ضبط کرد چطور شارژمیشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *