بلاگ

آیا می دانید دوربین مداربسته چشم ماهی یا Fish Eye چیست؟

همانطور که می دانید، دوربین های نظارت تصویری سنتی دارای برخی نقص های ذاتی هستند. یکی از این نواقص وجود نقاط کور در تصویر این نسل از دوربین های مداربسته است. برای مثال یک دوربین ثابت را در نظر بگیرید، در صورتی که دوربین از زاویه چپ در حال ضبط باشد حادثه ای که در زاویه راست دوربین اتفاق می افتد به عنوان نقطه ای کور از دست خواهد رفت. شاید بتوان با افزایش تعداد دوربین ها در مکان مورد نظر این نقاط کور را حذف کرد، اما این اقدام مطمئنا نیازمند صرف هزینه ای بسیار بالا خواهد بود. مانند هزینه دوربین های بیشتر، هزینه های نصب، نرم افزارها و هزینه های تعمیر و نگهداری. دوربین مداربسته چشم ماهی این نواقص را برطرف کرده است.

دوربین مدار بسته چشم ماهی

با توجه به افزایش روزافزون تقاضا برای اجرای راهکارهای امنیتی در اماکن تجاری، اداری و مسکونی و در عین حال تقاضای کاربران برای ثبات هزینه های مربوطه به آن ها، راهکار افزایش تعداد دوربین ها راهکاری عملی نخواهد بود. به همین دلیل است که تکنولوژی دوربین مداربسته چشم ماهی به عنوان یک فناوری مقرون به صرفه، میدان دید ۳۶۰ ولتی را برای کاربران فراهم کرده است. انحراف و منحنی وار (De-Warping) بودن دوربین مداربسته چشم ماهی به آن امکان اجرای میدان دید ۳۶۰ را داده است. اما این قابلیت تنها بخشی از مزیت ها و برتری های این دوربین ها نسبت به دوربین های سابق است.

بهترین و پیشرفته ترین دوربین مداربسته چشم ماهی (Fisheye CCTV) جهان می تواند ۱۴ کانال ePTZ(Electronic Pan/Tilt/Zoom) و جریان های ویدئویی پانورامیک (Panoramic Video Streams) ضبط یا بصورت زنده پخش نماید. جریان های چندگانه ePTZ به هر کاربر این قابلیت را می دهند که دوربین خود را کنترل نماید بدون اینکه در عملکرد سایر کاربران تداخلی ایجاد نماید.

De-Warping ارائه شده در دوربین مداربسته چشم ماهی باعث کاهش بار روی زیرساختارها شده است. بعلاوه عملکرد کلی را نیز بهبود بخشیده است. تصاویر این سیستم از طریق یک مرورگر وب استاندارد قابل مشاهده است.

اکثر سیستم های دوربین مداربسته چشم ماهی دارای متحرک نیستند. بنابراین تنش و سایش و آسب ناشی از حرکت قطعات در آن ها وجود ندارد. همین عامل سبب کاهش قابل ملاحظه ای در هزینه های نگهداری این نسل از دوربین های مداربسته شده است.

میدان دید ۳۶۰ درجه ای افقی، ۱۸۰ درجه عمودی و رزولوشن منحصربه فرد دوربین مداربسته چشم ماهی تداعی کننده این حقیقت هستند که کاربر می تواند با تعداد اندکی دوربین تمام محدوده را کنترل کند. بدون اینکه نقطه کوری باقی مانده باشد.

سیستم مدیریت ویدئو هوشمند کنترل یکپارچه (Integrated Central Intelligent Video Management System)

دوربین مداربسته چشم ماهی تصاویر پانورامیک (Panoramic) را به منظور ضبط تصاویر ارائه می دهد. که می تواند با سیستم مدیریت ویدئو هوشمند مرکزی تلفیق شده و سیستم پن تیلت زوم الکترونیکی (ePTZ) تصاویر سابق را فراهم نماید. این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد که به عقب برگشته و تصاویر را بازیابی و کنترل نماید، بطوریکه انگار درست در زمان حال تصاویر در حال جریان بوده و ضبط می شوند.

دوربین مداربسته چشم ماهی

نصب دوربین مداربسته چشم ماهی

نصب دوربین مداربسته چشم ماهی می تواند در سقف باشد یا روی دیوار و…

مزایای دوربین مدار بسته چشم ماهی

*به راحتی می تواند جهت پوشش تمامی نقاط و نواحی نصب شود.

*جریان تصویر ۳۶۰ درجه کامل (Full) جهت آنالیزهای پس از رویداد.

*پوشش کل یک منطقه فقط با یک دوربین مدار بسته چشم ماهی بدون نقاط کور.

*تا ۱۴ جریان کلوز آپ (Close-Up) و پانورامیک درحالیکه بصورت همزمان تمام پهنای صفحه را ضبط می کند.

*انجام عملیات با سیستم مدیریت ویدئو هوشمند کنترل یکپارچه و امکان ادغام با سیستم های VMS و NVR.

*De-Warping دوربین مداربسته چشم ماهی سبب کاهش پهنای باند شبکه شده و با پردازش تصویر را تا حد قابل ملاحظه ای کم می کند.

*اطلاعات موقعیتی (Situational Awarness) کامل را در یک واحد کامپکت دوربین (Single Compact Camera Unit) ارائه می دهد.

*بهینه سازی آنالیزهای پس از رویداد برای تمامی موقعیت ها.

*کاهش تعداد دوربین ها، کابل های دوربین ها و زیر مجموعه های مانیتورینگ.

*کاهش قطعات متحرک جهت افزایش طول عمر مفید سیستم دوربین مدار بسته چشم ماهی.

دوربین مداربسته چشم ماهی

امکانات دوربین مداربسته چشم ماهی

امکانات دوربین مدار بسته چشم ماهی عبارتداز:

*لنز خاص و پرکاربرد دوربین مدار بسته چشم ماهی.

*چندین منطقه تعریف شده (User-Defined Zone) برای آلارم های تشخیص حرکت تصویری.

*سیستم ردیابی حرکت ویدئویی (Video Motion Tracking) به دوربین مدار بسته چشم ماهی کلوز آپ (Muhiple Close-Up) این امکان را می دهد که بصورت خودکار چندین نفر و چندین وسیله نقلیه را دنبال نماید.

*آلارم ورود و خروج (Alarm In/Out).

*هاوسینگ دای کاست (Die-Cast Housing) مقاوم در برار ضربه (Vandal Resistant).

*هاوسینگ طراحی شده مناسب برای برنامه های دارای حمل و نقل و تغییر مکان.

*تعداد بالای فریم در ثانیه (Frames Per Second).

*قابلیت نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی در داخل یا خارج از ساختمان.

*وجود نسخه های دید در روز و دید در شب (Day and Night Versions).

نکات مهم در مورد نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی

*نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی ۳۶۰ درجه در سقف بستگی زیادی به ارتفاع دارد.

*کیفیت و میزان نور محیط می تواند تصاویر دریافتی توسط دوربین مدار بسته چشم ماهی را تحت الشعاع قرار دهد.

*هرگز دوربین مدار بسته چشم ماهی ۳۶۰ درجه را در گوشه ها نصب نکنید، چراکه این عمل از پوشش مؤثر (Effective Coverage) دوربین خواهد کاست.

*اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته چشم ماهی در مناطق باز در تقاطع ها و مناطق پر ترافیک از لحاظ حرکت و تصویر نصب شده است.

*در مورد نصب دوربین مدار بسته چشم ماهی در دیوارها اطمینان حاصل کنید که بخصوص در محیط های خارجی (Outdoor) دوربین هوا و ابرها را ثبت نمی کند و زاویه دید آن درست تنظیم شده است.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مدار بسته است. کارشناسان مجرب فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. یکی از بهترین محصولات این شرکت، دوربین مدار بسته چشم ماهی است. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.