بلاگ

ویژگی های مهم دوربین مداربسته مناسب آسانسور

یکی از مهم ترین مواردی که در هر مکان عمومی مدنظر قرار می گیرد امنیت است. اینقدر مساله امنیت مهم است که شرکت های صنعتی بسیاری در سراسر دنیا تکنولوژی های متعددی را در زمینه بالا بردن ضریب امنیت اماکن مختلف ابداع و تولید می نمایند.

یکی از این تکنولوژی ها که تقریبا در هر مکان عمومی وجود آن لازم به نظر می رسد دوربین مدار بسته است. در هر مکانی اعم از فروشگاه ها، فرودگاه ها، اماکن آموزشی و پارکینگ ها و بسیاری از اماکن دیگر برای بالا بردن ضریب امنیت به سیستم های نظارت تصویری (دوربین های مدار بسته) مجهز می شوند.

اما یکی از مهم ترین جاهایی که در هر بنایی باید مجهز به دوربین شود، ورودی کلی ساختمان و ورودی طبقات است. طبیعتا در ساختمان های چند طبقه آسانسورها نیز باید به دوربین مدار بسته مجهز شوند. در ادامه به ویژگی های مهم دوربین مداربسته مناسب آسانسور اشاره می کنیم.

دوربین مداربسته آسانسور

اولین نکته مهم در مورد دوربین مداربسته ای که مناسب آسانسور است، داشتن عدسی استانداردی است که محیط داخلی آسانسور را به خوبی بتواند پوشش دهد.

معمولا برای رسیدن به بالاترین بازده، از عدسی واید که دارای تکنولوژی دبلیو دی آر است استفاده می گردد. همچنین دوربین های مدار بسته سوزنی و مخفی هم در این مکان ها بسیار پر کاربرد هستند. این دوربین ها از این نظر که مخفی هستند امکان سرقت آن ها نیز تقریبا صفر است و در عین حال برای داخل آسانسور بسیار کاربردی هستند.

از مهم ترین مواردی که باید دوربین های مدار بسته داخل آسانسور داشته باشد اتصال بی سیم است. زیرا اگر به صورت کابلی وصل شده باشد ممکن است هنگام بالا و پایین رفتن کابین آسانسور با قطعی مواجه شود.

همچنین حرکت‌ کابین و عبور آن از کنار کابل‌ های برق باعث می‌ شود کیفیت تصاویر گرفته ‌شده توسط دوربین مدار بسته پایین بیاید و تجهیزات نیز نویز هایی ایجاد می نمایند.

ویژگی های مهم دوربین مداربسته مناسب آسانسور

از این رو برای پیشگیری و برطرف کردن این مشکل محتمل یک فرستنده در زیر کابین آسانسور یک فرستنده نصب می کنند و یک گیرنده دی وی آر در طبقات پایین یا بالای ساختمان قرار می دهند.بدین وسیله تا حد زیادی از ایجاد نویز جلوگیری می شود.

در واقع به ویژه در ساختمان های بلند مرتبه و پارکینگ های طبقاتی و همچنین فروشگاه های چند طبقه معمولا هر فردی باید با آسانسور جابه جا شود. از این رو برای بالا بردن ضریب سیستم امنیتی این اماکن با در نظر گرفتن مشخصات یک دوبین مدار بسته مناسب برای آسانسور، حتما باید دوربین مدار بسته نصب گردد.

این مورد اصلا یک هزینه و دور ریختن پول نیست. زیرا امنیت ارزشمند ترین چیزی است که به انسان ها آرامش فکری می دهد و هر اقدامی که باعث بالا رفتن امنیت افراد و وسایل آن ها شود می تواند کاملا ارزشمند قلمداد شود و هزینه کردن برای بالا بردن ضریت امنیت یک امر کاملا عقلانی و منطقی به شمار می رود.

برای بالا بردن ضریب امنیت آسانسورها ٬کافی است از تجهیزات بروز استفاده کنید و از متخصصان باتجربه کمک بگیرید تا دغدغه ی امنیت در این محیط بسته از بین برود.

گروه پویابین در زمینه فروش دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته میتواند به صورت نامحدود به همراهان خود مشاوره تخصصی ارائه دهد.

هم اکنون با کارشناسان گروه پویابین تماس حاصل فرمایید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *