بلاگ

چگونگی استفاده از دوربین مداربسته برای حفظ امنیت ماشین

خودرو یک وسیله گران قیمت است و هزینه زیادی صرف خرید آن می شود. ممکن است شما کسی باشید که به تازگی یک خودرو خریداری کرده اید و نگران این هستید که در نبود شما، این خودرو مورد سرقت یا خرابکاری قرار گیرد؛ همچنین ممکن است کسی باشید که خودروی وی اخیرا دچار آسیب و شکستگی شیشه ها شده است. در این شرایط این سوال به ذهنتان می رسد که آیا راهی وجود دارد که بتوان امنیت خودرو را افزایش داد و افراد خرابکار را شناسایی کرد؟ بله، دوربین مداربسته ماشین راهکار بسیار مناسبی است. این دوربین در مواقعی که ماشین در خارج از پارکینگ و در کنار خیابان پارک می شود، چهره افراد خرابکار و سارق را ثبت می کند، در نتیجه شما به راحتی می توانید آن ها را شناسایی کرده و اقدامات قانونی را انجام دهید.

ما در این مطلب قصد داریم دانستنی های جالب و کاربردی را در رابطه با دوربین مداربسته ماشین با شما به اشتراک بگذاریم.

دوربین مداربسته ماشین یا Dash Cam یک وسیله نظارتی و امنیتی است. با افزایش آگاهی و عمل کردن به موارد زیر، می توانید از این وسیله، به نحو احسن استفاده کنید.

دوربین مداربسته ماشین

دوربین مداربسته ماشین حساس به حرکت و نظارتی

امروزه اکثر دوربین های مداربسته ای که در خودرو نصب می شوند، توانایی تشخیص حرکت را دارند. این دوربین ها در داخل خودرو نصب می شوند و در صورت تشخیص هر گونه حرکتی، شروع به تصویر برداری می کنند. هنگامی که حرکت متوقف شود، تصویر برداری دوربین مداربسته نیز متوقف می شود. این نوع از دوربین ها در کنار مزایای بسیار، محدودیت هایی نیز دارند.

یکی از محدودیت های این نوع از دوربین های مداربسته آنست که پس از تشخیص حرکت، با تاخیر زمانی شروع به کار می کند. این تاخیر زمانی بسیار اندک و حتی کمتر از یک ثانیه است؛ ولی اگر شما بخواهید از تصاویر دوربین مداربسته خودرو، به عنوان مدرک استفاده کنید، این فاصله زمانی اندک نیز حیاتی خواهد بود.

برخی از این دوربین های مداربسته خودرو باید به صورت دستی فعال شوند. بدین معنا که کاربر باید هر بار پس از پارک کردن خودرو، به صورت دستی دوربین مداربسته را روشن کند. این یک محدودیت دیگر است زیرا ممکن است کاربر فراموش کند که دوربین مداربسته ماشین را فعال کند.

نوع پیشرفته تری از دوربین مداربسته ماشین وجود دارد که پس از گذشت مدت کوتاهی از پارک شدن خودرو، به صورت اتوماتیک شروع به فعالیت می کند و هر زمان که حرکتی را تشخیص دهد، شروع به ضبط تصاویر می کند. تنظیمات این نوع از دوربین مداربسته ماشین، بگونه ای است که تصاویر چند ثانیه قبل از شروع حرکت را نیز ثبت می کند. این تنظیمات بسیار کارآمد و هوشمندانه است.

عملکرد در نور کم

آمار بالایی از آسیب زدن و سرقت از خودرو، در هنگام شب اتفاق می افتد، بنابراین کاربر باید دوربین مداربسته ای را برای ماشین خود خریداری کند که قابلیت ضبط تصاویر در نور کم را داشته باشد. دوربین مداربسته مادون قرمز، توانایی ضبط تصویر در تاریکی شب را دارد، ولی نور قرمز آن ممکن است برای سارقان جلب توجه کند. دوربین های مداربسته مخصوص دید در شب نیز وجود دارند که در تاریکی، تصاویر با کیفیتی را ضبط می کنند.

پوشش ۳۶۰ درجه ای

یک دوربین مداربسته ماشین معمولی، فقط فضای روبروی خود را تحت پوشش قرار می دهد. این در حالی است که سارقان از اطراف خودرو به آن نزدیک می شوند. بنابراین بهتر است دوربین مداربسته ماشین پوشش ۳۶۰ درجه ای داشته باشد تا تمام فضای اطراف خودرو را تحت پوشش قرار دهد. برخی از افراد به جای خرید دوربین مداربسته با میدان دید ۳۶۰ درجه، چند دوربین مداربسته معمولی را خریداری می کنند و در زوایای مختلف ماشین نصب می کنند. این کار موجب پیچیدگی زیاد، ایجاد مشکل در نصب و برق رسانی می شود و پیشنهاد نمی شود.

سیم کشی و نصب دوربین مداربسته ماشین

دوربین مداربسته ماشین باید مستقیما به سیستم الکتریکی خودرو متصل شود تا برق مورد نیاز خود را تامین کند. برخی از افراد آن را به قسمت فندک خودرو وصل می کنند. از افراد متخصص و مجرب بدین منظور استفاده کنید تا از برق رسانی مستمر و بدون قطعی دوربین مداربسته ماشین مطمئن شوید.

حجم حافظه مورد نیاز برای ذخیره

دوربین های مداربسته مدرن، کارت های حافظه با ظرفیت بالا را قبول می کنند. یک کارت حافظه ۳۲ گیگابایتی، توانایی ذخیره فیلم های با کیفیت را تا ۵-۶ روز دارد. این حجم از حافظه برای دوربین مداربسته ماشین قابل قبول است، با این حال تعدادی از مشتریان می خواهند به تصاویر ساعت ها و حتی روزهای بیشتری از دوربین مدار بسته ماشین دسترسی داشته باشند. این کار مستلزم استفاده از کارت حافظه با حجم بالا است که متعاقبا هزینه بیشتری نیز دارد. از سوی دیگر سیستم دوربین مدار بسته ماشین باید با ظرفیت کارت حافظه همخوانی داشته باشد.

مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته ماشین به صورت آنلاین

این که کاربر بتواند به صورت مستقیم، تصاویر دوربین مدار بسته ماشین خود را از راه دور مشاهده کند، بسیار کاربردی است و امنیت خودرو را افزایش می دهد. در صورتی که دوربین مدار بسته ماشین به اینترنت متصل باشد، امکان مشاهده تصاویر به صورت آنلاین محقق می شود. این قابلیت برای مدیران ناوگان حمل و نقل نیز سودمند می باشد.

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله دانستنی هایی را در مورد دوربین مداربسته خودرو با شما به اشتراک گذاشتیم. اکنون شما با نقاط قوت و ویژگی های دوربین مدار بسته ماشین آشنا تر شده اید، شکی نیست که نصب دوربین مدار بسته ماشین، امنیت آن را افزایش می دهد. امیدواریم این مطلب شما را در خریدی آگاهانه و مناسب، یاری کند.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مداربسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید. شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان پویابین، دوربین مدار بسته جلو ماشین که مجهز به بهترین دوربین دنده عقب دید در شب می باشد را تهیه کنید. این دوربین بر روی آینه خودرو نصب می شود.  شما می توانید این سیستم را که همزمان دوربین مدار بسته و دوربین دنده عقب خودرو می باشد را بر روی همه ماشین ها حتی خودرو پراید نصب کنید.

مطالب مرتبط

یک نظر برای “چگونگی استفاده از دوربین مداربسته برای حفظ امنیت ماشین

  1. پرویزشیرازی گفت:

    من طالب نصب برروی تاکسیم هستم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *