بلاگ

دوربین مداربسته ضدآب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر قصد بالابردن نظارت امنیتی ساختمان و یا خرید و نصب دوربین مدار بسته در فضای باز را داشته باشید، حتما این سوال به ذهنتان می رسد که: آیا دوربین های مداربسته نصب شده در بیرون ساختمان، در مقابل شرایط جوی مقاوم هستند یا نه؟ در آب و هوای بارانی، کارکرد دوربین های مداربسته ای که خارج از ساختمان نصب شده اند، با اختلال مواجه می شود. این بدان معنا نیست که شما از نصب دوربین مداربسته در فضای باز خودداری کنید، بلکه باید دوربین مداربسته ضدآب خریداری کنید.

اگر دوربین مداربسته ضدآب خریداری کنید، به راحتی می توانید بر امنیت فضای بیرونی ساختمان نظارت کنید و نگران شرایط مختلف جوی و بارش باران نباشید. ما در این مطلب شما را با دوربین مدار بسته ضدآب آشنا می کنیم.

دانستنی های دوربین مداربسته ضدآب

دوربین مداربسته ضدآب

دوربین مداربسته ضدآب

آیا بیشتر دوربین های مداربسته ضدآب هستند؟

الزاما همه دوربین های مداربسته، ضدآب نیستند. شما نمی توانید از دوربین های مداربسته معمولی به منظور نظارت بر فضای باز استفاده کنید. اگر دوربین های مداربسته معمولی را بیرون ساختمان نصب کنید، در هنگام طوفان و بارش برف و باران دچار مشکل خواهید شد.

چرا باید دوربین مدار بسته ضدآب خریداری کنیم؟

نصب دوربین مداربسته در فضای بیرونی ساختمان، به منظور حفظ امنیت خانواده، ساختمان و اموال شما ضروری است. با استفاده از دوربین مداربسته، شما می توانید بر رفت و آمد افراد نظارت کنید و در صورت وقوع جرم، از تصاویر دوربین مداربسته به عنوان مدرک استفاده کنید. اگر جرم یا سرقتی در نزدیکی محل زندگی شما رخ داده باشد، حتما در فضای بیرونی خانه خود، دوربین مداربسته نصب کنید تا جلوی اتفاقات ناگوار را بگیرید.

به عنوان یک کاربر دوربین مداربسته، شما می خواهید که دوربین مداربسته در شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشد و دچار مشکل نشود. اگر دوربین مداربسته، ضدآب نباشد در مواجهه با باران خراب می شود و تصاویر را ثبت نمی کند. هزینه تعمیر دوربین مداربسته نیز زیاد است و اکثر گارانتی ها شامل خیس شدن دوربین مداربسته نمی شوند.  توصیه می کنیم برای نظارت بر فضاهای باز، حتما دوربین مدار بسته ضدآب تهیه کنید.

به دلیل طراحی مقاوم بدنه دوربین در برابر عوامل خارجی ، بدنه این دوربین ها از کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به سایر دوربین ها برخوردار می باشند و عمر مفید دوربین در محیط های مرطوب یا دارای گرد و غبار نسبت به دوربین های معمولی بیشتر می شود.

اگر دوربین مداربسته، سایه بان داشته باشد، باز هم باید دوربین مداربسته ضدآب خریداری کرد؟

اگر دوربین مداربسته را در تراس یا زیر سایه بان نصب کنید، ممکن است تصور کنید که نیازی به خرید دوربین مدار بسته ضدآب نیست. این تصور اشتباه است. در طوفان های شدید، باد در جهت های مختلف می وزد. در این شرایط باد می تواند قطرات باران را در جهت های مختلف پراکنده کرده و دوربین مداربسته را خیس کند. بنابراین حتی با وجود سایه بان، حتما از دوربین مدار بسته ضدآب در فضاهای باز استفاده کنید.

دوربین های مداربسته متفاوت را امتحان کنید

همانند دوربین های مداربسته معمولی، دوربین های مداربسته ضدآب نیز انواع و مارک های مختلفی دارند. قبل از تصمیم گیری نهایی و خرید دوربین مداربسته، ویژگی دوربین های مداربسته مختلف را مطالعه کنید و کیفیت تصویر آن ها را با هم مقایسه کنید تا خریدی رضایت بخش داشته باشید.

دوربین مدار بسته خود را به دوربین مداربسته ضدآب تبدیل کنید

اگر دوربین مداربسته ای را خریداری کرده اید که ضد آب نیست، نگران نباشید. لازم نیست بودجه بیشتری صرف کرده و دوربین مدار بسته ضدآب خریداری کنید و یا از نصب دوربین مداربسته در فضای باز صرف نظر کنید. امکان تبدیل دوربین مداربسته معمولی به دوربین مدار بسته ضدآب وجود دارد. بدین منظور باید عواملی را که باعث ضدآب بودن دوربین مداربسته می شوند، به آن اضافه کنید و به راحتی آن را در محیط باز نصب کنید. از راهنمایی کارشناسان متخصص برای تبدیل دوربین مداربسته معمولی به دوربین ضدآب استفاده کنید.

تست ضد آب دوربین مداربسته

برای تست ضد آب بودن دوربین مداربسته به نسبت استاندارد IP از قوانین خاص و معینی استفاده می شود که هر کدام مراحل و دستورالعمل های خاص خود را دارد.

به طور مثال برای دوربین های مداربسته با استاندارد IP66 پس از پوشاندن قسمت پشت دوربین (قسمت نصب دوربین به دیوار و …) آب را با فشار قوی و از جهت های مختلف به سمت دوربین می پاشند و اینکار نباید در عملکرد آن خللی ایجاد کند.

پیشنهاد می شود در صورتی که بودجه شما اجازه می دهد حتی در محیط های مسقف یا داخلی نیز از دوربین مداربسته با استاندارد IP66 به بالا استفاده نمایید. این دوربین ها در برابر عوامل خارجی مانند آب و گرد و غبار مقاومت بیشتری داشته و در صورت بروز مشکل در این محل ها نیز احتمال خرابی دوربین پایین می آید.

محل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته ضدآب چه مکانی است؟

ممکن است این پرسش برای شما پیش بیاید که دوربین مدار بسته ضدآب را کجا باید نصب کرد؟

محدودیتی برای محل نصب دوربین مدار بسته ضدآب و با کیفیت وجود ندارد. با این حال، اگر شرایط زیر را در انتخاب محل دوربین مدار بسته ضدآب در نظر بگیرید، بهتر است.

  • دوربین مدار بسته ضدآب را در مکانی نصب کنید که به راحتی بر رفت و آمد افراد نظارت داشته باشید.
  • در مکان هایی که اشیای گران قیمت مثل ابزار، دستگاه چمن زنی، خودرو و… قرار دارد، دوربین مدار بسته ضدآب را نصب کنید.
  • دوربین مدار بسته ضدآب را در ارتفاع مناسب نصب کنید. ارتفاع مناسب، ارتفاعی است که دست افراد به دوربین نرسد و خرابکاران توانایی آسیب زدن به آن را نداشته باشند. از طرف دیگر این ارتفاع نباید تا اندازه ای بلند باشد امکان ثبت فعالیت افراد را نداشته باشد.
  • دوربین مدار بسته ضدآب را در جای خود، محکم نصب کنید تا در مقابل باد و باران شدید، آسیب نبیند و در جای خود مستحکم باقی بماند.
  • اگر در مراحل نصب دوربین مداربسته ی خارج از ساختمان با مشکل مواجه شدید، ناامید نشوید و با کارشناسان فنی تماس بگیرید.

همانطور که دیدید ما در این مقاله سعی کردیم به سوالات متداولی که در مورد دوربین مدار بسته ضدآب وجود دارد، پاسخ دهیم. کارشناسان فروش شرکت دوربین مداربسته پویابین بسیار مجرب و متخصص هستند. خدمات مشاوره شرکت دوربین مداربسته پویابین به صورت رایگان انجام می شود. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و خرید دوربین مداربسته، با کارشناسان شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا انتخاب و خرید مناسبی داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *