دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی به چه دوربین هایی اطلاق می شود و فاکتورهای انتخاب آن چیست

امروزه امنیت کارخانجات و اماکن صنعتی با استفاده از سیستم های دوربین مداربسته صنعتی تأمین می گردد. سرقت مواد خام در صنایع، دستیابی و سوء استفاده از اطلاعات و دیتاهای امنیتی و امثال آنها می توانند اهمیت وجود یک سیستم نظارت تصویری قوی در صنعت را نشان دهند. انتخاب دوربین مداربسته صنعتی درست می تواند شما را در حفاظت از ساختمان ها، کارکنان، مواد و دیتاهایتان جهت حفظ رقابت در بازار یاری کند.

مزایای استفاده از سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته صنعتی

دوربین های امنیتی علاوه بر خاصیت باز دارندگی ای که دارد (Deterrent). در صورت بزور سرقت می تواند در اثبات سرقت و شناسایی و دستگیری و حتی محکومیت قضایی سارق مثمر ثمر باشد.

  • کنترل کیفیت (Quality Control)

پیشرفت اخیر در زمینه سیستم های نظارت تصویری، امکان کنترل کیفیت در صنایع را ممکن ساخته است. استفاده از سیستم دوربین مداربسته صنعتی می تواند شما را در کنترل کیفیت سریعتر و کارآمدتر صنایع تان یاری کند.

  • نظارت از راه دور (Monitoring Remotely)

دستگاه ضبط دیجیتال DVR (Digital Video Recorder) یا شبکه NVR (Network Video Recorder) سیستم دوربین مداربسته صنعتی را قادر می سازد تا تصاویر ثبت شده را روی شبکه نت به اشتراک بگذارد. بنابراین شما قادر خواهید بود تا در هر زمان و در هر نقطه از کره زمین، هر کدام از دوربین هایتان را که خواستید چک کنید. این سیستم می تواند برای صنایع بزرگ که دارای چندین بخش هستند بسیار کارآمد باشد. بعلاوه کارمندان نیز به دلیل وجود یک سیستم نظارتی دائم که اعمال و رفتارشان را شبانه روزی ثبت و ضبط می کند، کارآیی و بهره وری بیشتری خواهند داشت.

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

  • ایمنی کار (Work Safety)

دوربین مداربسته صنعتی می تواند در کنار تجهیزات و ماشین های خطرناک و حساس نصب شده و بصورت اتوماتیک، مسایل امنیتی را مانیتور و کنترل نماید. تا آسیب های احتمالی به حداقل برسد. این وجه از سیستم های نظارتی دوربین مداربسته صنعتی روز به روز در حال پیشرفت بوده و همه روزه امکانات جدیدی بدان افزوده می شود.

  • سهولت نصب (Ease of Install)

سیستم های جدید نظارت تصویری HD، نصب بسیار آسانی دارند. بسیاری از سیستم های جدید به سادگی تنها از یک سیستم برای انتقال قدرت، تصویر و صدا استفاده می نمایند. لذا نصب، تعمیر و نگهداری آن ها بسیار ساده است.

  • از بین بردن ادعاهای کاذب (Eliminate Fraudulent Claims)

گاهی اوقات برای مثال شرکت های بیمه و امثال آن مدعی مبالغ کاذبی از صنایع می شوند. که سیستم دوربین مداربسته صنعتی می تواند با ارائه مدارک مستند تصویری موجب ابطال آن ها گردد.

  • شناسایی نقاط ضعف (Identify Inefficienciess)

دوربین مداربسته صنعتی می تواند صاحبان صنایع را از نقاط ضعف و قوت کارمندان، ماشین آلات، ساختمان و… مطلع سازند. لذا با استفاده از این سیستم می توانید مشکلات و کمبودها را شناسایی کرده و در صدد برطرف سازی آن برآید.

  • پرداخت پس از نصب (Install Now Pay Later)

بسیاری از شرکت های فروش و نصب دوربین مداربسته صنعتی بصورت قراردادی کار می کنند. بدین ترتیب درصورتی که امکانات مالی شرکت یا کارخانه تان اندک است، می توانید دوربین های موردنیاز خود را نصب کرده و مبلغ موردنظر را بصورت قراردادی پس از نصب واریز نمایید.

برخی از امکانات دوربین مداربسته صنعتی

انتخاب درست دوربین مداربسته صنعتی

انواع دوربین های مداربسته براساس لنز

  • لنزهای ثابت (Fixed Lens)
  • لنزهای گردان یا PTZ (Pan/Tilt/Zoom Lens)
  • لنزهای PTZ گردان 360 درجه
دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

انواع دوربین مداربسته براساس هاوسینگ (Housing)

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

انتخاب درست دوربین مداربسته صنعتی بر اساس لنز

دوربین های PTZ اغلب زمانی کارآمد هستند که اپراتور وجود دارد و سیستم بصورت دستی (Manually) کنترل می شود. درصورتیکه اپراتور وجود نداشته باشد، استفاده از چندین دوربین ثابت (Fixed) توصیه می شود. چرا که ممکن است در خلال حرکت لنز دوربین های PTZ بصورت اتوماتیک سوژه ای در کادر قرار نداشته باشد و نتوانید هدف موردنظرتان را ثبت کنید.

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین های 360 درجه نیز نوع سومی از دوربین ها هستند که مثل یک دوربین ثابت در هاوسینگ جدیدی عمل می نمایند. ابتدا میدان دید (Field of View) این دوربین ها بستگی زیادی به شکل و ابعاد محیط دارد.

انتخاب درست دوربین مداربسته صنعتی بر اساس هاوسینگ و نوع دوربین

از دوربین های خارجی (Outdoor) به دلیل ضد آب بودن هاوسینگ آن ها و امکانات دیگری از این دست در فضاهای باز استفاده می نمایند. این درحالیست که دوربین های Dome اغلب برای فضاهای بسته مناسب هستند. این دوربین ها در صورت نصب در ورودی ها و خروجی ها و مکان های قابل مشاهده مثل پذیرش و حسابداری و …  می توانند خاصیت بازدارندگی (Deterrent) بالایی نیز داشته باشند.

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین های بولت نیز می توانند با توجه به ویژگی های خاص و کارایی های ویژه خود انتخاب مناسبی باشند. اما در مورد دوربین های غیرقابل دید اندکی بحث متفاوت است. این دوربین ها همانطور که از نام آن ها نیز برمی آید برای سایرین و بازدیدکنندگان قابل دید نیستند. درصورتیکه می خواهید دوربین را در بخشی از کارخانه خود نصب کنید بدون اینکه کسی متوجه آن شود، دوربین های غیرقابل دید بهترین گزینه هستند.

 

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته. با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید. تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *