بلاگ

اهمیت، مزایا، ملاحظات و ریسک های نصب دوربین مداربسته در بانک

بانک در اذهان عمومی به عنوان مکانی امن شناخته می شود. مردم پول های خود را به بانک می سپارند و وظیفه بانک، محافظت از اموال مردم است. برای انجام این تعهد، نصب سیستم های نظارت تصویری در بانک ضروری است. با وجود نوآوری های جدید در عرصه فن آوری دیجیتال و دوربین های مدار بسته IP، بسیاری از بانک ها به دنبال افزایش بازدهی و کارایی سیستم های امنیتی خود هستند. در این مقاله، جنبه های مختلفی از نصب دوربین مداربسته در بانک را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایای نصب دوربین مداربسته در بانک

دوربین مداربسته در بانک

 1. جلوگیری از سرقت:

  برخی از سارقانی که قصد دزدی مبلغ هنگفتی را دارند، بانک ها و موسسات اعتباری را انتخاب می کنند. وجود یک سیستم نظارت تصویری مناسب در بانک، می تواند به جلوگیری از این سرقت ها کمک کرده و یا یا در بدترین حالت، تصاویر و شواهد مهمی را برای اجرای قانون ارائه دهد.

 2. کمک به انجام تحقیقات، پس از وقوع جرم

  به هنگام وقوع سرقت و کلاه برداری، تصاویر ضبط شده توسط دوربین امنیتی بانک را می توان برای شناسایی و ردیابی مظنون، مورد استفاده قرار داد.

 3. جلوگیری از انجام کلاه برداری در زمینه چک

  امروزه، دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) به قابلیت های تجزیه و تحلیل ویدیوئی، نظیر تشخیص چهره مجهز شده اند. این قابلیت ها در ضبط اطلاعات مربوطه و شناسایی چهره فرد خاطی، بسیار کاربردی هستند.

 4. پیشگیری از بروز خرابکاری با دستگاه ATM

  گاهی از اوقات، افراد به بانک مراجعه کرده و مدعی می شوند که بدون اطلاع آن ها، پول از حسابشان برداشت شده است. دوربین های مداربسته بانک، هر تراکنشی که توسط دستگاه ATM انجام گرفته را ضبط می کنند؛ از این رو، تصاویر دوربین مداربسته در این زمینه می تواند بسیار کارگشا باشد.

 5. یکپارچه سازی اطلاعات

  سیستم های نظارت تصویری مدرن بانک، این امکان را فراهم آورده اند که فیلم های دوربین مداربسته ارسالی از شعب مختلف، به یک اتاق نظارت مرکزی منتقل شده و یا از طریق اینترنت مشاهده شود.

 6. ادغام با سیستم های هشدار دهنده

  در سیستم های مدرن نظارتی، دوربین های مداربسته بانک و سیستم های هشدار دهنده، می توانند به یک شبکه واحد متصل شوند.

 7. عملکرد هوشمند

  دوربین های مداربسته مدرن، هوشمند هستند؛ بدین معنا که می توانند تجزیه و تحلیل های ویدئویی نظیر حسگر حرکتی، تشخیص چهره و شناخت رفتاری انجام داده و در شناسایی فعالیت های مشکوک یا غیر طبیعی در داخل و اطراف بانک استفاده شوند…

 8. ذخیره سازی دیجیتال

  تکنولوژی دیجیتال به ذخیره سازی و مدیریت فیلم های دوربین مداربسته بسیار کمک می کند. بدین ترتیب، ذخیره سازی و مدیریت این فیلم ها آسان تر، کارآمدتر و بهتر انجام می گیرد. سیستم های دیجیتال، تکنیک های جستجوی پیشرفته ای دارند که موجب می شود شناسایی حوادث خاص و شناسایی مظنونان با سهولت و سرعت بیشتری انجام می گیرد.

 9. نظارت مستمر

  دوربین های امنیتی بانک، امکان نظارت مستمر بر تسهیلات بانکی را فراهم می کنند. به وسیله این دوربین ها، حفاظت از بانک در ساعات غیر کاری نیز انجام می گیرد. این قابلیت برای دستگاههای خودپرداز بسیار مفید است، زیرا مشتریان ۲۴ ساعته از آن استفاده می کنند.

 10. شناسایی اطلاعات

  سیستم های نظارت تصویری که از تکنولوژی دیجیتال استفاده می کنند، قادر به شناسایی پیشرفته اطلاعات هستند. این ویژگی در جستجوی فیلم های ویدئویی معاملات و افراد خاص، به کار می آید.

 11. ارتقای سطح اعتماد مشتری

  هر چه میزان امنیت یک بانک بیش تر باشد، سطح اعتماد مشتریان به آن بانک افزایش پیدا می کند. نصب دوربین مداربسته، نقش بسزایی در ارتقای امنیت بانک ایفا می کند.

 12. دسترسی از راه دور

  با استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP)، می توان تصاویر ارسالی از دوربین مداربسته را از راه دور و توسط اینترنت مشاهده نمود.

ریسک های نصب دوربین مداربسته در بانک

دوربین مداربسته در بانک

 1. وابستگی به یک شیوه امنیتی

  با وجود آن که سیستم های نظارتی دوربین مداربسته بسیار مفید بوده و نقش مهمی در حفاظت از دارایی های بانک، کارکنان و مشتریان ایفا می کنند، ضروری است که مسئولان مربوطه تنها به دوربین مداربسته اکتفا نکرده و سایر شیوه های امنیتی را نیز لحاظ کنند.

 2. نقض حریم خصوصی

  بانک ها جزو بخشی از مکان های عمومی هستند که نیاز به امنیت بالایی دارند. استفاده از نظارت تصویری درون بانک ها به طور گسترده صورت می گیرد؛ با این حال، نصب دوربین مداربسته در مکان های خصوصی مانند سرویس های بهداشتی بانک ممنوع است.

 3. ایجاد اختلال در عملکرد دوربین مداربسته توسط خرابکاران

  یک سارق یا خرابکار می تواند دوربین های مداربسته ی نصب شده در بانک را شناسایی کرده و در فرصت مناسب آن ها را مخدوش نماید. برای جلوگیری از بروز مشکل در این حالت، حتما باید اقدامات امنیتی دیگری نیز در بانک به کار گرفته شود (مانند استفاده از نگهبان و دربان).

ملاحظات موجود در نصب دوربین مداربسته در بانک

دوربین مداربسته در بانک

به هنگام نصب دوربین مداربسته در بانک و موسسه اعتباری، یک سری ملاحظات باید در نظر گرفته شود. درب های ورودی و خروجی، پنجره ها، میز پیشخوان و دستگاه خودپرداز (ATM) مکان های حساس و کلیدی هستند که حتما باید تحت پوشش قرار بگیرند. به هنگام نصب سیستم نظارت تصویری در بانک، باید ملاحظات زیر را در نظر گرفت:

 • در حال حاضر، چه نوع سیستم های امنیتی در بانک وجود دارد؟
 • آیا بانک مربوطه به دستگاه خودپرداز ۲۴ ساعته مجهز شده است؟
 • آیا بانک دارای افسر پلیس یا سایر کارمندان امنیتی است؟
 • آیا بانک مربوطه، دارای پارکینگ است؟
 • آیا جایگاه کارمندان پشت شیشه قرار دارد یا نه؟
 • در ساعات غیر کاری بانک، چه اقدامات امنیتی انجام می گیرد؟
 • آیا در بانک مربوطه سابقه سرقت و یا کلاه برداری وجود دارد؟
 • آیا در بانک مربوطه، گزارشات مربوط به کلاه برداری از طریق ATM گزارش شده است؟

چگونگی نصب و راه اندازی دوربین مداربسته در بانک

دوربین مداربسته در بانک

 • دوربین های مداربسته را در مقابل درب های ورودی و خروجی قرار دهید تا تصاویر مربوط به رفت و آمد مشتریان را ضبط کنید.
 • دوربین های امنیتی را درمقابل دستگاه های خودپرداز قرار دهید تا تصاویری روشن از چهره های افراد داشته باشید.
 • دوربین های مداربسته را نزدیک پیشخوان بانک قرار دهید تا نظارت مناسبی بر عملیات بانکی داشته باشید.
 • دوربین مداربسته را به شکلی نصب کنید که یک نمای کلی (۳۶۰ درجه) از فضای بانک داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که امنیت بانک توسط دوربین های مداربسته کاملا تحت نظارت است.
 • سرمایه گذاری بیش تری انجام دهید؛ دوربین های پیشرفته ای را تهیه کنید که قابلیت تشخیص حرکتی، شناخت رفتاری، تشخیص فعالیت مشکوک و تشخیص چهره دارند.

سخن آخر

دوربین مداربسته در بانک

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به نصب دوربین مداربسته در بانک پرداخته و اهمیت، مزایا، ملاحظات و ریسک های موجود در این زمینه را بیان کردیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالا های با کیفیت، دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش، راه اندازی و تعمیر دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *