بلاگ

استفاده از دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان

شما به عنوان پدر و مادر همه کار برای حفظ ایمنی و سلامت فرزندتان انجام می دهید. برای سلامتی آن ها مرتب از پزشک کودکان مشورت می گیرید، در مورد غذای آن ها کمال دقت را به خرج می دهید، و از آن ها در مقابل حوادث، اتفاقات، افراد و سایر امور خطر آفرین محافظت می نمایید. یک دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان می تواند بسیاری از اطلاعات مربوط به همین موارد را در اختیار شما قرار داده و شما را در مانیتورینگ و حفظ امنیت فرزند دلبندتان یاری کند.

ممکن است برخی از افراد بر اساس این ایده که سال های پیشین بدون نیاز به دوربین های مداربسته کنترل کودک بزرگ شده اند اهمیت استفاده از این سیستم ها را زیر سوال ببرند. بنابراین قبل از پرداختن به مبحث چیستی دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان، به دلایل لزوم استفاده از این سیستم ها می پردازیم.

دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان

مهم ترین دلایل لزوم استفاده از دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان

۱) آرامش خاطر

استفاده از دوربین مدار بسته برای مراقبت از کودکان می تواند جایگزین مناسبی برای باز کردن در اتاق کودکان هر پنج دقیقه یکبار باشد! به جای اینکه مرتب نگران آن ها باشید و چکشان کنید، کافیست با استفاده از سیستم های نظارت تصویری مانیتورشان کنید و با خیالی آسوده به کارهایتان برسید.

۲) خواب آسوده

می توانید با استفاده از دوربین مدار بسته برای مراقبت از کودکان زمان دقیق خواب و بیداری فرزندتان را کنترل کنید. این امر می تواند به شما کمک کند تا در طول شبانه روز خواب خود را تنظیم کنید و بی خوابی نکشید!

۳) فضا

با استفاده از سیستم دوربین های مداربسته مراقبت از کودکان می توانید فضای عملکرد خود را افزایش دهید. می توانید از ساختمان منزلتان خارج شوید بدون این که نگران رفتارها و عملکردهای فرزندتان باشد. باغبانی کنید، استراحت کنید، برای خرید از مغازه های سر کوچه بروید و …

۴) خوراک های ویدئویی (video feed)

برخی از دوربین های مدار بسته مراقبت از کودکان دارای خوراک های ویدئویی هستند. به این معنی که می توانید تصویر و صدای خود را به فرزندتان از طریق دوربین انتقال دهید. البته این ثابلیت صرفا در برخی از انواع دوربین های مداربسته مراقبت از کودکان موجود می باشد.

۵) این دوربین ها صرفا برای کودکان نیستند

استفاده از سیستم های مانیتورینگ کودک تنها به کنترل کودکان محدود نمی شود. بلکه می توان با استفاده از این سیستم ها اتفاقات و حوادث را نیز مانیتور و کنترل کرد. هم چنین برای کسانی که از پرستار کودک استفاده می نمایند، بهره گیری از سیستم های دوربین مداربسته مراقبت از کودکان می تواند در بهره وری بیشتر عملکرد پرستار و هم چنین اطلاع از نحوه عملکرد وی سودمند باشد.

مواردی که لازم است در مورد دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان بدانید

۱) به این دوربین ها اعتماد کنید

اینکه مطمئن باشید برای افزایش سطح ایمنی فرزندتان استفاده از دوربین های مداربسته مراقبت از کودکان واقعا کارساز است.

۲) انواع مختلفی از دوربین های مراقبت از کودکان وجود دارند

سه مدل اصلی دوربین مداربسته برای مراقبت از کودک وجود دارد که عبارتند از:

  • صوتی (Audio)
  • تصویری (Video)
  • و حرکتی (Movement)

البته در بسیاری از موارد تلفیقی از دو یا سه مدل فوق مورد استفاده قرار می گیرد.

۳) صرف استفاده از این سیستم ها هرگز نمی تواند جایگزین تمام و کمال نظارت والدین باشد

در واقع، لازم است والدین فرزندانشان را به صورت مستمر و شخصی مداوماً نظارت و کنترل نمایند. استفاده از دوربین های مداربسته مراقبت از کودکان صرفاً یک ابزار برای زمان هایی است که کار دارید یا نمی توانید حضوراً کودکان را مانیتور نمایید.

۴) نگران هزینه های مربوط به دوربین مدار بسته برای مراقبت از کودکان نباشید

این نوع از دوربین ها اغلب ارزان قیمت هستند. حتی دوربین های صوتی ساده قیمت بسیار پایین تری نیز دارند. البته سیستم هایی که دارای آشکارسازهای حرکتی یا خوراک های ویدئویی می باشند به مراتب گران قیمت تر می باشند. اما در صورتی که اهمیت استفاده از ان را درک کنید این هزینه برایتان منطقی خواهد بود.

۵) دوربین های مراقبت از کودکان اغلب به صورت پرتابل هستند

بنابراین می توانید از این دوربین ها در اقسی نقاط منزل و حتی خارج از آن استفاده نمایید.

دوربین مداربسته برای مراقبت از کودکان

انواع مختلف دوربین های مراقبت از کودکان

۱) دوربین های سیاه و سفید (Black and White) یا رنگی (Color)

اغلب دوربین های مراقبت از کودکان دارای فید رنگی برای بازه های زمانی روزانه و فید سیاه و سفید برای شب ها هستند. لذا والدین می توانند با استفاده از این سیستم ها از نیازهای کودک آگاه شده و بدان پاسخگو باشند. برای اینکه دوربین ها بتوانند در تاریکی شب نیز تصاویر کودک را ثبت و ضبط نمایند معمولا از سیستم دوربین های مداربسته مادون قرمز یا دید در شب استفاده می گردد. به علاوه استفاده از سیستم های تشخیص حرکت (Motion Detection) نیز می تواند در بهبود عملکرد این نسل از دوربین ها تاثیر گذار باشد.

۲) قابلیت اتصال به Wi-Fi

قابلیت اتصال به وای فای می تواند برد امنیتی را افزایش دهد. در چنین شرایطی حتی زمانی که در شهر یا حتی کشور دیگری نیز باشید می توانید فرزندتان را مانیتور و کنترل نمایید. در واقع، در صورت استفاده از وای فای محدودیت مکانی و جغرافیایی برای استفاده از دوربین های مداربسته مراقبت از کودکان از ارزش می افتد. با استفاده از این قابلیت می توانید تصاویر ارسالی دوربین مراقبت از کودک خود را در گوشی های هوشمند، تبلت یا لپ تاپ خود مشاهده نمایید. هم چنین می توانید در صورت سپردن فرزندتان به پرستار کودک از نحوه عملکرد وی در زمان مسافرت، کار یا … به صورت کامل مطلع شوید.

همان گونه که مطالعه کردید، دوربین های مدار بسته برای مراقبت از کودکان می توانند مزایای بسیار زیادی را برای کاربران در پی داشته باشند. شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مدار بسته است. کارشناسان مجرب فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *