بلاگ

فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب دوربین مداربسته برای محیط بیرون و محل مناسب برای نصب آن

نیازهای امنیتی هر ساختمان، با ساختمان دیگر متفاوت است. در رابطه با دوربین مداربسته برای محیط بیرون دو نکته وجود دارد که کاربر باید روی آن تمرکز کند. نکته اول مربوط به نیازهای امنیتی ساختمان و نکته دوم الزامات شخصی مربوط به ساکنان ساختمان است. در این مقاله، چند مورد از فاکتورهای موثر در انتخاب دوربین مداربسته برای محیط بیرون بیان می شود. در ادامه، راهنمایی هایی در مورد مکان یابی نصب دوربین مداربسته مطرح می شود.

انتخاب دوربین مداربسته برای محیط بیرون و مکان یابی نصب آن

دنیای دوربین های مداربسته بسیار پیشرفت کرده است. در بازار متنوع امروزی، انتخاب دوربین مداربسته ای که متناسب با هدف نظارتی شما باشد، دشوار است. در این مطلب ما شما را در انتخاب دوربین مداربسته برای محیط بیرون یاری می کنیم.

ارزیابی نیازهای امنیتی ملک

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

به منظور ازیابی نیازهای امنیتی ملک، باید تمام جنبه های فیزیکی ساختمان را در نظر بگیرید. قلم و کاغذ بردارید و فضای بیرونی ساختمان را به دقت مشاهده کنید، درختان، گیاهان و هر عنصر بیرونی دیگر باید لحاظ شود. توصیه می کنیم این کار را با همراهی یکی دیگر از ساکنین ساختمان انجام داده و از نظرات همدیگر کمک بگیرید.

نمونه سوالاتی که باید پاسخ داده شوند، عبارتند از: آیا یک فضای باز وسیع در اطراف ساختمان وجود دارد که امکان دسترسی بصری وسیعی را ایجاد می کند؟ آیا پیاده روی مجاور ساختمان با شاخ و برگ گیاهان پوشیده شده است؟ آیا مسیر ماشین رو دارای پیچ های فراوان است و امکان نظارت بر کل مسیر وجود ندارد؟ 

چند راهنمایی در ادامه مطلب عنوان می شود:

ارزیابی الزامات امنیتی ساکنان ساختمان

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

هر شخصی، بنا به شرایط خاص زندگی خود، نیاز به سطح معینی از امنیت دارد. وجود شخص مسن یا بیمار در یک خانه، تولد نوزاد جدید، شرایط شغلی، آرامش روانی افراد  و…در تعیین سطح امنیت مورد نیاز هر خانه، نقش دارد. توصیه می کنیم به هنگام نصب دوربین مداربسته برای محیط بیرون گزینه های زیر را مد نظر داشته باشید:

  • نصب دوربین مداربسته در قسمت بیرونی درب ورودی و پنجرها، با هدف مشاهده افرادی که پشت در هستند
  • نصب دوربین مداربسته در مسیر جاده ای که به درب ورودی ساختمان شما ختم می شود، با هدف نظارت بر خودروهایی که به سمت خانه شما می آیند
  • استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب و مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف، با هدف نظارت کامل و بدون اختلال در هر فصل از سال و هر ساعت از شبانه روز
  • نصب دوربین مداربسته مخفی، در نزدیکی پارکینگ، کارگاه، سوله و هر مکانی که اشیای گرانبها در آن جا نگه داری می شود
  • نصب دوربین مداربسته در نزدیکی محل زندگی حیوانات خانگی و احشام، با هدف نظارت از راه دور بر فعالیت بر آن ها
  • استفاده از دوربین مداربسته با قابلیت دسترسی و کنترل از طریق مانیتور خانگی، اداری و یا گوشی هوشمند، با هدف نظارت امنیتی از راه دور به هنگام سفر

توصیه های کارشناسی

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

توصیه های زیر را به هنگام نصب و خرید دوربین مداربسته برای محیط بیرون در نظر داشته باشید:

ادغام دو سیستم دوربین مداربسته مخفی و قابل دید

با وجود آن که نصب دوربین مداربسته در یک ساختمان به عنوان یک عامل بازدارنده در بروز جرم و سرقت عمل می کند، ولی ممکن است سارق با نگاه کردن به ساختمان و مشاهده دوربین های مداربسته، به نحوی بتواند عملکرد آن ها را مختل کند (تخریب لنز و یا پوشاندن آن). به کارگیری دوربین مداربسته مخفی در چنین شرایطی، بسیار کارایی دارد. حتی با وجود تخریب دوربین های مداربسته قابل دید، شما می توانید تصاویر دوربین مداربسته مخفی را بازرسی کرده و مجرمان را شناسایی کنید.

پوشش کل محیط

همان گونه که در قسمت قبلی مطرح شد، مکان یابی مناسب دوربین های مداربسته برای محیط بیرون می تواند به نظارت ۳۶۰ درجه ای تمام ورودی ها و نقاط کلیدی کمک کند. شما می توانید با مشاهده تصاویر ارسالی از تمام دوربین ها، تمام حرکات سارق و یا خرافکار را پیگیری کنید. این کار، در تحقیقات پلیس کمک زیادی می کند.

ارتفاع نصب: هر چه بالاتر، بهتر

اگر دوربین های مداربسته بیرونی در ارتفاع کم و در دسترس عموم نصب شوند، با راحتی بیشتری تخریب خواهند شد. خلافکاران می توانند با اسپری رنگی، قطع کردن سیم ها و کابل ها و … این کار را انجام داده و اقدامات مد نظرشان را پیاده سازی کنند. نصب تجهیزات امنیتی در ارتفاع بالا، مانع از دستکاری دوربین توسط سارقان شده و همچنین محدوده نظارت گسترده تری را فراهم می کند.

قابلیت تشخیص حرکتی

تکنولوژی تشخیص حرکتی برای نظارت امنیتی بر محیط های باز ایده آل است. اگر این تکنولوژی، با قابلیت دید در شب ادغام شود، تشخیص سرقت هایی که در طول شبانه روز انجام می شوند، به راحتی انجام می شود. برخی از کاربران، سنسور تشخیص حرکتی را به سیستم روشنایی متصل می کنند. وقتی سنسور، حرکتی را تشخیص می دهد، بلافاصله چراغ های موجود در آن مکان روشن می شوند. این سنسورها معمولا بر روی ورودی های پشتی خانه نصب می شوند و از خیابان قابل مشاهده نیستند. هنگامی که نور در شب فعال شود، ساکنین محله متوجه می شوند که ساختمان ممکن است در خطر باشد. رفت و آمد افراد و تردد خودروها در قسمت درب جلویی ساختمان، در کارکرد سنسورهای حرکتی اختلال ایجاد کرده و از نظر امنیتی، کاربرد ندارد.

سخن آخر

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

دوربین مداربسته برای محیط بیرون

همانطور که مطالعه کردید، ما در این مقاله به توضیح فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب دوربین مداربسته برای محیط بیرون پرداختیم و در ادامه محل های مناسب برای نصب آن را شرح دادیم. امیدواریم این مطلب برای علاقمندان این زمینه، مفید واقع شود.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.