بلاگ

دوربین دید در شب

به صورت کلی باید بیان کرد حفظ امنیت به عنوان یکی از معیارهای مهم در محیط‌های تاریک محسوب می‌شود؛ در طول روز استفاده از دوربین‌های مختلف می‌تواند باعث افزایش امنیت شود اما در شب به دلیل نور کم این موضوع با مشکل مواجه می‌شود؛ تأمین امنیت در شب باید توسط دوربین دید در شب انجام شود.

ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد دوربین مداربسته دید در شب یا همان مادون قرمز مطالب مهمی را برای شما عزیزان همیشه همراه قرار دهیم. لطفا تا انتها ما را همراهی کنید.

آشنایی با دوربین دید در شب

نام دیگر دوربین دید در شب، مادون قرمز است که می‌تواند بدون توجه به روشنایی به عملکرد خود ادامه دهد. در واقع می‌توان بیان کرد دوربین مادون قرمز در محیط‌هایی که نور به صفر می‌رسد فعال بوده و می‌تواند از محیط به شکل ویژه‌ای تصویر برداری کند.

دوربین‌های دید در شب به دلیل تصویر بهبود یافته الکترونیکی می‌توانند تصاویر مناسبی را ضبط کنند.

این دوربین‌ها دارای اِلمان‌های اپتیکی مختلف مانند لنز، منشور و آیینه بوده که با طراحی خاصی در کنار یکدیگر تعبیه شده‌اند.

در دوربین‌های دید در شب عنصری با نام تقویت تصویر وجود داشته که باعث می‌شود تا تصویر در تاریکی مطلق به شکل مناسب ضبط شود. این عنصر امکان مشاهده تصویر در تاریکی نور ماه و ستاره را فراهم می‌کند.

جزئیات داخلی سیستم دوربین‌های دید در شب

در دوربین‌های دید در شب لامپ تقویت کننده نور وجود دارد که در مواقع نیاز نور مرئی و مادون قرمز را به نور الکتریکی تبدیل می‌کند.

سیستم داخلی دوربین‌های دید در شب به صورت تک رنگ هستند که این موضوع به معنی نمایش تصاویر به رنگ سبز تیره است. علت نمایش این رنگ به خاطر چشم انسان بوده که به رنگ سبز تیره حساس است.

دوربین‌های مادون قرمز به دلیل طیف امواجی که دارند توسط چشم انسان قابل رویت نیستند. سنسورهای تعبیه شده در دوربین‌های دید در شب به گونه‌ای است که تصویر را برای چشم انسان قابل شناسایی می‌کند.

شیوه کار دوربین دید در شب چگونه است

دوربین‌های دید در شب توسط مادون قرمز می‌توانند تصاویر و ویدیوهای مختلف را در تاریکی مطلق ضبط کنند. نور مادون قرمز از فوتون ساخته شده است که این نور در یک لامپ جمع شده و به الکترون تبدیل می‌شود. الکترون نیز به واسطه الکتریسیته موجود در دوربین‌های دید در شب تقویت می‌شود. الکترون بعد از تقویت شدن به سوی یک پرده فسفری حرکت کرده و باعث نمایش تصویر می‌شود.

همان‌طور که بیان شد تصویر ضبط شده به صورت تک رنگ و در رنگ سبز تیره است. سیستم دوربین دید در شب به دو صورت فعال و غیرفعال کار می کند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

حالت فعال دوربین دید در شب

زمانی که حالت دوربین دید در شب فعال باشد، دوربین به کمک نور مادون قرمز فعالیت می‌کند. اشعه مادون قرمز به کمک یک لیزر به سمت موضوع مورد نظر فرستاده شده و با استفاده از نور ارسالی، تصویر موضوع مورد نظر را می‌توان در دوربین مشاهده کرد.

حالت غیر فعال دوربین دید در شب

در حالت غیرفعال، دوربین دید در شب هیچ گونه پرتو نورانی از خود ساطع نمی‌کند.

در این حالت استفاده از دوربین به صورت کاملاً مخفیانه انجام می شود و این یک مزیت بزرگ در حالت غیرفعال برای دوربین‌های دید در شب محسوب می‌شود.

دوربین به کمک سیستم کاری با تقویت نوری مناسب نسبت به هدف مورد نظر تابیده شده و نور آن به گونه‌ای است که برای چشم انسان قابل تشخیص است.

انواع دوربین‌های دید در شب

دوربین‌های مادون قرمز دارای یک تراشه حساس تصویربرداری بوده که به دوربین دستگاه اجازه می‌دهد تا یک تصویر قابل مشاهده ضبط کند. دوربین‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که برخی از آن‌ها برای تصویر برداری در روز مناسب بوده و برخی دیگر برای شب مناسب است.

دوربین‌های با نور روشن، گزینه مناسبی برای مناطقی است که میزان نور مناسب و ثابت است. برخی دوربین‌ها به دلیل قابلیتی که دارند می‌توانند تصاویر مناسبی را توسط مادون قرمز در شب تهیه کنند. با توجه به نیاز خود می‌توانید دوربین‌های دید در شب را تهیه کنید.

معیارهای مقایسه دوربین‌های دید در شب

دو معیار اصلی و کلیدی در این بین وجود دارد که مشخص می‌کند دوربین‌های دید در شب برای شما کاربردی است یا خیر. از معیارهای تعیین کننده کیفیت می‌توان به میزان لوکس و تعداد ال ای دی‌های مادون قرمز اشاره کرد.

لوکس

لوکس به عنوان یکای شدت روشنایی شناخته می‌شود که می‌تواند میزان روشنایی یک سطح را مشخص کند. لوکس بر خلاف روشنایی، میزان سطح محیط را در نظر می‌گیرد. در مبحث دوربین دید در شب، لوکس به میزان نور مورد نیاز برای یک تصویر برداری مناسب اشاره دارد. هر چه میزان لوکس کمتر باشد دوربین به نور کمتری نیاز دارد. دوربین دید در شب دارای لوکس صفر است، یعنی می‌تواند در محیط کاملاً تاریک تصویر برداری مناسبی داشته باشد.

تعداد ال ای دی‌های مادون قرمز

دوربین‌های دید در شب با توجه به میزان و تعداد LED های مادون قرمز می‌توانند تعیین کننده کیفیت تصویربرداری باشند. این اندازه با توجه به وجود ال ای دی‌های موجود در دوربین انجام می‌شود. برخی از دوربین‌های دید در شب می‌توانند تا مسافت ۴۶ متری را در تاریکی مطلق تصویربرداری کنند که البته در دوربینهای خاص این فاصله تا ۲۰۰ متر نیز قابل مشاهده است.

شناخت پک دوربین مدار بسته فول اچ دی دو مگاپیکسل

از آن جایی که شناخت کافی در زمینه دوربین‌های مدار بسته پیدا کرده‌اید، باید بدانید نور مادون قرمز با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.

مادون قرمز به عنوان یک نور شناخته می‌شود که دارای طول موج طولانی‌تر بوده و فرکانس پایین‌تری دارد. هر ماده‌ای که بر اساس درجه حرارت، یک نور از خود منتشر می‌کند باعث ایجاد نور مادون قرمز می‌شود.

دوربین مدار بسته دید در شب از ال ای دی‌های مادون قرمز استفاده می‌کند. در پک دوربین مداربسته Full HD دو مگاپیکسل واقعی ، ۷ عدد دوربین دید در شب با کیفیت ۲ مگاپیکسل ارائه می‌شود.

خرید این محصول

پک سه عدد دوربین مدار بسته اقتصادی

علاوه بر مورد گفته شده در این پک ۲ عدد دوربین بولت دید در شب با کیفیت واقعی ۲ مگاپیکسل وجود دارد که با خرید آن می‌توانید به دوربین‌ها دسترسی داشته باشید.

از دیگر تجهیزات موجود در پک می‌توان به یک عدد دستگاه دی وی آر ۱۶ کانال، یک عدد هارد ۲ ترابایت مناسب دستگاه دی وی آر، فیش BNC، آداپتور دوربین و ۹۰ متر کابل ترکیبی اشاره کرد.

اگر نیاز به یک دوربین دید در شب عالی داشته باشید انتخاب پک بالا به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سادگی نیاز خود را مرتفع کنید.

شرکت پویابین با برخورداری از کارشناسان مجرب و ماهر در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته ، اطلاعات کاملی داشته و می توانند در انتخاب و خرید انواع دوربین ها و سیستم های مداربسته راهنمای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.