بلاگ

دوربین اسپید دام چرخشی

دوربین اسپیددام چرخشی را شاید نشناسید اما آن را بارها در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها دیده‌اید که برای کنترل ترافیک و جریمه رانندگان متخلف نصب شده‌اند.

دوربین اسپیددام چرخشی به دوربین مداربسته‌ای گفته می‎‌شود که قابلیت چرخش ۱۸۰ عمودی و ۳۶۰ درجه افقی را دارد و می‌تواند با استفاده از قابلیت بزرگنمایی اپتیکال تصویر نقاط دور را هم تصویر برداری کند.

همچنین دوربین اسپیددام چرخشی دارای یک لنز قرار گرفته در کاور طلقی است تا بتواند از آسیب‌دیدگی ناشی از ضربه‌ جلوگیری کند.

کاربرد دوربین اسپید دام چرخشی

دوربین اسپیددام چرخشی در فضاهای بسیار استفاده می‌شود که سایر دوربین‌های مداربسته نمی‌توانند نقاط کور را به خوبی پوشش دهند؛ دوربین مداربسته اسپیدام چرخشی از یک محافظ طلقی برخوردار است که وجود آن سبب شده تا اگر در ارتفاع بیش از سه متر، جهت لنز دوربین قابل تشخیص نباشد.

این مدل دوربین مداربسته در فضاهای وسیع و محیط‌های باز اعم از فرودگاه، راه آهن، ورودی ساختمان، پارکینگ و … قابل استفاده است؛ چرا که اگر از این نوع دوربین استفاده نشود باید دوربین‌های مداربسته زیادی نصب شوند تا بتوانند تمام نقاط را تصویر برداری کنند.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید برای یک پارکینگ ساختمان دوربین مداربسته تهیه کنید؛ با نصب دو یا سه دوربین اسپیددام چرخشی به راحتی محیط را کنترل خواهید کرد و در غیر این صورت، باید از پنج الی هشت دوربین مداربسته معمولی استفاده کنید که مسلما انرژی و هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت.

ویژگی‌های دوربین اسپید دام چرخشی

دوربین اسپیددام چرخشی از یک بدنه فلزی و استاندارد آپی ۶۷ و ۶۸ برخوردار است که وجود آن باعث شده تا در برابر رطوبت، باران و شرایط جوی نامساعد مقاومت داشته باشد.

همچنین دوربین مداربسته اسپیدام چرخشی یک سری مزایایی دارد که در سایر دوربین‌های مداربسته دیده نمی‌شود.

دوربین اسپیددام چرخشی دارای قابلیت فوکوس مداوم است که در دوربین مداربسته‌ای مانند بولت و دام وجود ندارد؛ چرا که دوربین نمی‌تواند بچرخد.

در دوربین اسپیدام، فوکوس قابلیت هوشمندانه دارد تصاویر را معمولا بدون تاری نشان می‌دهد.

دوربین اسپید دام چرخشی با WDR

دوربین اسپید دام چرخشی دارای قابلیت WDRاست. WDRیکی از تکنولوژی‌های مهم و پر کاربرد در صنعت دوربین مداربسته است.

WDR که اختصار کلمه Wide Dynamic Range است، قابلیتی می‌باشد که به دوربین مداربسته این امکان را می‎دهد که در زمانی که نور فضا تغییر می‌کند، تصاویر کیفیت بهتری داشته باشند.

به عنوان مثال اگر شما دوربین خود را در ورودی یک مجموعه قرار بدید که نور در بیرون و داخل با هم تفاوت دارد؛ اگر فرد از محیطی با نور زیاد به داخل ساختمان بیاید چهره‌اش با وضوح بیشتری نشان داده می‌شود؛ در صورتی دوربین مداربسته معمولی در این زمان تصاویر را تیره و تار نشان می‌دهد؛ این قابلیت برای دوربین‌های مداربسته که در فضاهای امنیتی به کار می‌روند بیشتر استفاده می‌شود.

دوربین اسپیددام چرخشی از جمله دوربین‌هایی است که این قابلیت را در خودش جا داده است.

ورودی پورت در دوربین اسپیددام چرخشی

از دیگر قابلیت‌های دوربین اسپیددام چرخشی می‌توان به ورودی پورت micro sd اشاره کرد.

زمانی که دوربین مداربسته‌ این امکان را داشته باشد؛ به راحتی با اضافه کردن کارت حافظه اس دی، در زمانی که ارتباط دوربین با دستگاه ضبط برقرار نیست می‌توان تصاویر ورودی را در اختیار داشت تا محیط را کاملا کنترل کرد.

Prerst در دوربین اسپیددام چرخشی

یکی دیگر از امکانات این دوربین مداربسته این است که دارای تعداد مشخصی پریست می‌باشد.

Prerst زمانی که در داخل دوربین وجود داشته باشد به کاربر این امکان را می‌دهد تا به دوربین مداربسته برنامه ریزی بدهد.

به عنوان مثال اگر شما محدوده خاصی را مد نظر دارید تا دوربین مداربسته روی آن زوم کند می‌توانید به پریست دوربین اسپیددام چرخشی برنامه دهید تا طوری تنظیم شود که تا تصاویر فضای مشخص شده را در هنگام تصویربرداری زوم کند.

ردیابی سوژه با دوربین اسپیددام چرخشی

اگر به دنبال شخص خاصی هستید و یا این که در تصاویری که دریافت می‌کنید؛ فردی نظر شما را به خودش جلب کرده است با دوربین اسپیددام چرخشی نه تنها می‌توانید روی او زوم کنید بلکه آن را هم می‌توانید ردیابی کنید.

این دوربین مداربسته با توجه به این امکان برنامه ریزی دارد برخلاف سایر دوربین‌ها تنها تصویر را ضبط و نشان نمی‌دهد بلکه قابلیت‌های دیگری دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا سوژه خود را از سایر افراد موجود در تصویر تفکیک کنید.

قیمت دوربین اسپیددام چرخشی

با توجه به نکات گفته شده دریافتیم که دوربین اسپیددام چرخشی دارای قابلیت‌‌هایی متفاوت از دوربین‌های مداربسته دیگر است؛ از طرفی در دوربین اسپیددام چرخشی موتور نصب شده است که در سایر دوربین‌ها وجود ندارد؛ به همین دلیل خرید دوربین اسپیددام چرخشی هزینه بیشتری نسبت به سایرین دارد.

ویژگی‌های دوربین اسپیددام چرخشی در یک نگاه

• زاویه چرخش تا ۳۶۰ درجه
• مقاوم در برابر آب و رطوبت
• امکان دید در شب یا IR
• امکان برنامه ریزی
• امکان اضافه کردن پورت
• قابلیت تصویر برداری وسیع
• طول عمر مناسب
• قابلیت بزرگنمایی تا ۴۸ برابر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *