بلاگ

دانستنی های دوربین مداربسته خودرو

معمولا دوربین مداربسته خودرو به داش کم(Dash Cam ) معروف هستند. در واقع روی داشبورد خودرو محل نصب این دوربین های مداربسته است. که میتواند در شرایط مختلف به راننده و سایرین کمک کند٬ به عنوان مثال در هنگام تصادفات با بررسی دقیق فیلم حادثه توسط پلیس راهنمایی رانندگی مقصر حادثه به صورت دقیق و بدون خطا مشخص می شود – در واقع (داش کم ها) جعبه سیاه خودروها محسوب می شوند و با نمایش تصاویر آرشیوی معماهای زیادی را حل میکنند.

ویژگی های دوربین مداربسته خودرو

۱- ضبط کننده حرفه ای ۲- سیستم جی پی اس ۳- داده ها یا (دیتا) ۴-  پخش باکیفیت  ۵- بخش ارتباط بدون سیم 

ضبط کننده 

بدون شک مهم ترین بخش این جعبه سیاه جادویی برای خودروها ضبط کردن صوت و تصویر با کیفیت بالا است. این صوت و تصویر میتواند روی حافظه جانبی که برای دستگاه تعریف شده است ذخیره شود. البته امکان ذخیره سازی صوت و تصویر بر روی انواع هارد دیسک یا حافظه های جانبی امکان پذیر است.

وظایف اصلی سیستم عبارتند از: پخش تصاویر زنده از داخل خودرو – بالابردن امنیت دوربین در مقابل انواع خرابکاری – آنالیز و بررسی امنیت داخل خودرو

جی پی اس (GPS)

ویژگی جی پی اس در جعبه سیاه خودرو به دریافت آخرین اطلاعات از ماهواره کمک می کند. موقعیت مکانی لحضه ای خودرو با این ویژگی از ماهواره دریافت می شود و میتوان این موقعیت ها را به صورت کاملا آفلاین روی حافظه Dash Cam ذخیره کرد. در واقع تصاویری که توسط  Dash Cam ذخیره می شود میتواند با موقعیت های ماهواره ای که دریافت می شود همزمان برای مرکز ارسال یا ذخیره شود.

داده ها ( DATA)

داده ها به سنسورهای ورودی و خروجی قابل تعریف برای Dash Cam  میگویند. معمولا برای دوربین های مداربسته خودرو ۸ سنسور میتوان کاملا مجزا برنامه ریزی و تعریف کرد. سنسورها شامل: سرعت – دما – سطح روغن -باز و بسته بودن درب خودرو – وضعیت چرخشی یا اینرسی – وضعیت ترمز دستی – سنسور وضعیت خودرو و ..

پخش باکیفیت

وظیفه اصلی پخش تصاویر آرشیوی Dash Cam  با کیفیت عالی و کنترل هوشمند روی صوت و تصویر بدون هیچ گونه محدودیت.

بیشتر بدانید: ( آنچه که راجع به دوربین‎های مداربسته خودروها نمی‌دانید … )

دانستنی های دوربین مداربسته خودرو

مزایا اصلی دوربین های مداربسته خودرو (Dash Cam )

۱-  ثبت تصاویر غیر منتظره در مسیر حرکت ( حرکت حیوانات و … )

۲- ثبت با کیفیت فعالیت افراد داخل خودرو ( کنترل روی کودکان و افراد سالمند)

۳- ثبت تصادفات جاده ای ( بررسی مقصراصلی و کاهش جریمه ها)

۴- ثبت انواع تصادفات شهری و پارکینگ ( با خاموش بودن موتور خودرو همه ی اتفاقات را میتوانید تصویری بررسی کنید)

۲ ویژگی انحصاری دوربین های مداربسته خودرو (Dash Cam )

عملکرد باکیفیت در نور پایین 

آیا میدانید اکثر جرم های مربوط به خودرو مثل سرقت در شب و در مناطق تاریک اتفاق می افتد؟ با سیستم دید در شب داش کم ها در تاریک ترین لحظات امنیت واقعی را احساس کنید.

پوشش حرفه ای و ۳۶۰ درجه 

به جای نصب انواع دوربین در نقاط مختلف خودرو ٬ از دوربین های Dash Cam استفاده کنید تا ۳۶۰ درجه را بدون محدودیت نظارت داشته باشید.

قیمت دوربین های مداربسته داخل خودرو به عوامل مختلفی از جمله: رزولوشن ، کیفیت دوربین در روز و شب و GPS و… بستگی دارد.

اما نگران پیدا کردن قیمت Dash Cam  نباشید هم اکنون با گروه پویابین تماس حاصل فرمایید تا قیمت های جدید را به همراه مشاوره تخصصی رایگان دریافت نمایید.

دیگه وقتششه امنیت واقعی ٬ کنترل هوشمند و نظارت بدون محدودیت را همراه خودروتان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *