بلاگ

نکات مهم خرید دوربین مداربسته برای ویلا

نکات مهمی وجود دارد که خرید دوربین مداربسته برای ویلا را ضروری نشان می دهد؛ امروزه تامین امنیت برای هر ساختمان امری حیاتیست؛ چرا که تحقیقات نشان داده در سال‌های اخیر میزان سرقت از منازل و ویلاها بسیار بیشتر از گذشته شده و بسیاری از افراد از نظر مالی و جانی در معرض خطر قرار گرفتند.

از این رو امروزه با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان امنیت یک ساختمان را تامین کرد؛ اما یکی از پرکاربردترین آن‌ها دوربین مداربسته است.

دوربین مدار بسته وسیله‌ای است که بیشتر از هر ابزار دیگری می‌تواند یک محل را از نظر امنیت تامین کند، از طرفی مالکان فضاهایی مانند ویلا که دارای متراژ بالایی هستند بیشتر از هر محل دیگری به دوربین مداربسته نیاز دارند.

برای این که دوربین مداربسته مناسب برای ویلا تهیه کنید باید یک سری نکاتی را در نظر بگیرید که عبارتند از:

فضاهای نصب دوربین مداربسته برای ویلا

مهمترین وظیفه دوربین مداربسته نظارت بر محیط مورد نظر است؛ به همین دلیل آن را باید در جایی نصب کرد که حساسیت زیادی دارد.

برای نصب دوربین مداربسته برای ویلا، ورودی ساختمان و قسمت رو به روی آن بهترین امکان هستند؛ چرا که افراد در این دو محل دائما در حال تردد و رفت و آمد هستند و کنترل آن‌ها بسیار راحت است.

دوربین مداربسته ahd یا آنالوگ

برای این که دوربین مداربسته برای ویلا نصب کنید دو گزینه در پیش رو دارید؛ دوربین مداربسته ahd و آنالوگ، در گذشته بیشتر از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می‌کردند؛ در صورتی که امروزه دوربین ahd جایگزین آنالوگ‌ها شده‌ است و همین‌طور با توجه به اهمیت و حساسیت محیط ویلا به افراد پیشنهاد می‌شود تا از دوربین مداربسته ahd استفاده کنند.

دوربین مداربسته ahd نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ مزایای بیشتری دارد. در این دوربین مداربسته داده‌ها مشابه با دوربین آنالوگ رد و بدل می‌شوند؛ اما در نوع کد گذاری با یک‌دیگر متفاوت هستند.

دوربین مداربسته ahd بدون شک رزولوشن بسیار بیشتری نسبت به آنالوگ دارد و کیفیت آن بالاتر می‌باشد در نتیجه تصاویر وضوح بیشتری خواهند داشت. همچنین دوربین مداربسته ahd نسبت به آنالوگ پیشرفته‌تر است با این وجود که قیمت دوربین مداربسته ای اچ دی، نسبت به شبکه کمتر است.

تخصص در نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یکی از تجهیزاتی است که نصب و راه‌اندازی آن هزینه‌‌های متفاوتی دارد.

نصب دوربین‌هایی مانند ahd نیاز به سیم کشی و کابل کشی دارد. از این رو پیش از تهیه دوربین مداربسته برای ویلا باید به دنبال افرادی باشید که در این حوزه تخصص دارند. نصب سرسری و عدم رعایت نکات اصولی در آن نه تنها امنیت محل شما را تامین نمی‌کند بلکه باعث شده تا هزینه‌های شما هم به هدر رود.

از این رو برای نصب دوربین مدار بسته ویلا به سراغ مجموعه‌های تخصصی بروید.

این مجموعه‌ها پیش از آن که بخواهند خدماتی ارائه دهند از فضای مورد نظر دیدن کرده و سپس نقشه‌ای برای آن طراحی می‌کنند و قدم به قدم برای نصب جلو می‌روند.

بودجه دوربین مداربسته برای ویلا

شاید می‌توان گفت مهم‌ترین عاملی که در زمان خرید دوربین مداربسته اهمیت دارد؛ میزان هزینه‌ای است که برای آن در نظر دارید.

انواع اقسام مدل‌های دوربین مداربسته از شرکت‌های مختلف وجود دارند که قدرت متفاوتی با همدیگر دارند؛ بعضی از آن‌ها بسیار قوی‌تر و با تکنولوژی به‌روزتر می‌باشند؛ در صورتی که بعضی دیگر توانایی کمتری دارند.

از این رو پیش از تهیه دوربین برای ویلا یا هر محل دیگر باید میزان بودجه خود را در اولویت قرار دهید.

اگر برای دوربین مداربسته تمایل دارید که هزینه خوبی پرداخت کنید می‌توانید به سراغ بهترین دوربین‌های مداربسته موجود در بازار بروید. از طرفی این نکته را هم مد نظر قرار دهید که هر چقدر برای دوربین مداربسته هزینه و بودجه خوبی در نظر داشته باشید؛ مسلما محیط زندگی شما از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از نوع، مدل، کیفیت و هزینه دوربین مداربسته می‌توانید با کارشناسان گروه پویابین در تماس باشید.

دلایل انتخاب دوربین مداربسته برای ویلا

تا به این جا با نکات کلی درباره نصب دوربین برای ویلا آشنا شدیم؛ اما چرا باید برای تامین امنیت ویلا به سراغ نصب دوربین مداربسته برویم؟

دوربین مداربسته نسبت به سایر راهکارهای حفظ امنیت برتری‌های بیشتری دارد. به عنوان مثال نظارت شبانه روزی یکی از آن‌هاست.

بیشتر دوربین‌های مداربسته پیشرفته و مدل‌های دارای دوربین دید در شب این قابلیت را دارند که در شب و روز محیط مد نظر را رصد کنند و تصاویر را در اختیار شما بگذارند. همچنین با وجود دوربین مداربسته، می‌توانید بر ورود و خروج و تردد وسایل نقلیه بر محیط خود نظارت داشته باشید.

بعضی از صاحبان ویلا و فضاهایی که دارای متراژ بالایی هستند برای کنترل و سرک‌کشی به ویلا به سراغ استخدام سرایدار و نگهبان می‌روند؛ در صورتی که وجود دوربین مداربسته باعث شده تا دیگر نیازی به آن‌ها نباشد و در هزینه‌ها صرفه جویی شود؛ از این رو دوربین مداربسته بسیار بسیار تاثیر گذارتر از سایر روش‌ها برای حفظ امنیت و کنترل ویلا یا امکان مشابه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *