بلاگ

راهکارهایی ویژه برای حل مشکلات شبکه دوربین مداربسته

 راهکارهایی ویژه برای حل مشکلات شبکه دوربین مداربسته ٬ کاری از گروه گروه پویابین!

مشکل شماره ۱

زمانی که شبکه کابلی و موبایلی دوربین مداربسته به هیچ عنوان کار نمیکند چه کار باید کرد؟

راه حل ویژه گروه پویابین

در گام اول باید کابل های اترنت را دقیق بررسی کنید و از اتصال کامل آنها اطمینان حاصل نمایید. تجربه ثابت میکند گاهی کوچکترین ضربه ها به کامپیوتر باعث جدایی کابل اترنت از سوکت مخصوص به خود می شود.

بعد بررسی تمامی کابل ها ٬ شکستگی – پیچ خوردگی و یا کلا زخمی شدن کابل ها را بررسی کنید٬ اگر کابلی آسیب دیده باشد کارایی و وظیفه خود را از دست میدهد.

در گام بعدی توصیه میکنیم اگر مشکل را پیدا نکردید روتر یا مودم را برای دقایقی خاموش کنید و مجدد آن را روشن کنید. بهتر است تنظیمات شبکه را اگر آشنایی دارید مجدد بررسی کنید که آیا رمز و عبوری که برای اتصال به اینترنت یا شبکه ساخته اید را صحیح وارد میکنید یا خیر!

البته گاهی ممکن است سیستم عامل منشا تمامی مشکلات باشد که باید مجدد راه اندازی شود. بررسی دقیق آی پی ها  و بررسی نوع شبکه ( به صورت دستی تنظیم باید شود یا به صورت  پی اچ سی پی٬ آدرس دهی می شود) میتواند از دیگر عومل قطعی شبکه باشد.

توجه: کابل شبکه را بررسی کنید هر نوع خمیدگی و پیچ خوردگی میتواند باعث قطعی کامل شبکه شود.

مشکل شماره ۲

معمولا دوربین های مداربسته شبکه با افت های ناگهانی سرعت  رو به رو می شوند در این زمان چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

راه حل ویژه گروه پویابین

افت سرعت میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم ٬ ۱- روتر را بررسی کنید که آیا بیش از اندازه داغ شده است یا خیر! گرمای بیش از حد محیط یا افزایش دمای بیش از اندازه روتر عاملی است برای افت سرعت شبکه . بهتر است در چنین شرایطی روتر را برای دقایقی خاموش کنید. دستگا های تولید کننده گرما را به هیچ عنوان در اطراف روتر قرار ندهید.

۲- دلیل دوم ممکن است به خاطر تداخل امواج و افت شدیدقدرت سیگنال های رادیویی شبکه باشد. ممکن است این اختلال به خاطر راه اندازی یک شبکه بی سیم جدید باشد و یا وجود سرور پرینتر …

اگر مشکل افت سرعت شبکه دوربین مداربسته تان حل نشد میتوانید با کارشناسان پویابین هم اکنون تماس بگیرید و رایگان مشاوره تخصصی دریافت کنید.

راهکارهایی ویژ برای حل مشکلات شبکه دوربین مداربسته

مشکل شماره ۳

مشکل سیگنال های روتر که گاهی سیگنال شبکه بی سیم قوی و گاهی ضعیف است.

راه حل ویژه گروه پویابین

عوامل محیطی ۱۰۰ درصد روی سیگنال های روتر تاثیر میگذارند. دستگاه ها و شبکه های مختلف میتوانند حتی روی روتر تاثیر بگذارند. به عنوان مثال کافی است روتر بی سیم در یک کانال شلوغ ست شده باشد٬ افت سرعت را در برخی مناطق به همراه دارد.
روتر اگر به دستگاه هایی مثل تلویزیون و رادیو که گیرنده امواج هستند ٬ تمامی تجهیزاتی که با بلوتوث سروکار دارند ٬ انواع دستگاه تلفن بی سیم و مایکرفر و … نزدیک باشد بدون شک با افت سرعت و ضعیف شدن سیگنال ها مواجه می شود.

حتی جنس دیواره های ساختمان ها روی سرعت و قدرت سیگنال های روتر تاثیر میگذارند. به عنوان مثال در برخی از ساختمان ها موادی استفاده می شود که مانع عبور سیگنال ها می شود.

محل هایی که عبور جریال هوا در آن شدید است مثل کنار پنجره ها میتواند روی سیگنال های روتر تاثیر منفی بگذارد.

برای حل مشکل کافی است مشکل را پیدا کنید و آن را رفع کنید. حتما به برد مفید پوشش دهی روترهای بی سیم دقت کنید که حداکثر تا چند را پوشش میدهند و بیشتر از توان دستگاه انتظار معجزه نداشته باشید.

پیشنهاد ویژه مطالعه : چک لیست سرویس و نگهداری دوربین مداربسته

حل ریشه ای مشکلات شبکه دوربین مداربسته تخصص گروه پویابین می باشد٬

بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *