بلاگ

تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته

تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته به زبان ساده در سایت گروه پویابین!

سیستم های دوربین های مدار بسته امروزه برای بالا بردن ضریب امنیت تقریبا در اکثر مکان های عمومی و حتی خصوصی به کار می روند.‌ این سیستم ها انواع مختلفی دارند و بر اساس نوع کاربرد و محل مورد نظر و میزان حساسیت مورد مذکور برای هر مکانی نوع خاصی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی دو دسته سیستم دوربین مداربسته آنالوگ و شبکه مورد استفاده هستند که برای جمع آوری و راه اندازی هر یک به تجهیزات خاصی نیاز می باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته را خدمتتان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

تجهیزات لازم برای جمع کردن سیستم دوربین مداربسته آنالوگ

اولین موردی که در این سیستم لازم است خود دوربین مداربسته آنالوگ است که تصاویر را دریافت کرده و برای دستگاه DVR ارسال می کند. دستگاه DVR خود دیگر مورد لازم در این سیستم به شمار می رود.

وظیفه این دستگاه دریافت، تحلیل و آنالیز، ذخیره کردن و همچنین ارسال تصاویر به نمایشگر می باشد. نمایشگر سومین مورد از تجهیزات لازم در این سیستم دوربین مدار بسته است که تصاویری که از دستگاه DVR دریافت می کند را نمایش می دهد.

منبع تغذیه الکتریکی یا همان آداپتور که به طور معمول برای دوربین های مدار بسته، ۱۲ ولتی می باشد نیز از دیگر موارد لازم است که برق شهر را به برق ۱۲ ولت مناسب این دوربین ها تبدیل می کند. کابل و سیم برق برای تغذیه دوربین و همچنین فیش و اتصالات کابل ها نیز از موارد بدیهی لازم به شمار می روند.کابل کواکسیال RG59 نیز برای انتقال تصاویر دوربین لازم می باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای جمع کردن یک سیستم دوربین مدار بسته

تجهیزات لازم برای سیستم دوربین مدار بسته شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه اصلی ترین بخش این سیستم به شمار می رود. این دوربین تصاویر را دریافت کرده و آن ها را بر اساس استاندارد ها و پروتکل های مورد پذیرش وارد شبکه می نماید.

در این سیستم برای ضبط و ذخیره سازی تصاویر می توان از دستگاه NVR یا یک سرور و یا حتی یک دستگاه کامپیوتر بهره گرفت. اما این سرور یا NVR باید به یک نمایشگر متصل باشد تا تصاویر را برای آن بفرستد و نمایشگر تصاویر دریافتی را نشان دهد.

در سرور یا NVR هارد دیسکی معمولا تعبیه می شود که وظیفه ضبط تصاویر را به عهده دارد. منبع تغذیه الکتریکی یا آداپتور نیز از نیازهای بدیهی این سیستم دوربین مدار بسته می باشد.

سوییچ ها که وظیفه انشعاب را در شبکه های کامپیوتری دارند، در این سیستم ها نیز استفاده گسترده ای دارند و به شکل وسیعی به کار می روند. با کابل شبکه دوربین ها به سوییچ و دستگاه های ضبط و ذخیره سازی وصل می شوند. پس کابل شبکه نیز از ملزومات این کار به شمار می رود. برای اتصال کلیه کابل ها به سایر تجهیزات شبکه نیز باید از سوکت و اتصالات بهره گرفت.

 برای خرید دوربین مدرابسته ٬باکیفیت و قیمت مناسب هم اکنون با گروه پویابین تماس حاصل فرمایید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *