بلاگ

نکاتی مهم و سودمند در رابطه با تعمیر دوربین مداربسته

طبق آمار، بیش از شصت درصد صاحبان املاک تجاری، که از سیستم های امنیتی دوربین مداربسته استفاده می نمایند کمتر مورد فعالیت های جنایی در محل کار و حتی زندگی خود می شوند. این امر می تواند به خاصیت بازدارندگی (Deterrent) و هم چنین سیستم های هشدار دوربین های مدار بسته برگردد. در مقالات پیش در مورد ماهیت سیستم دوربین مداربسته، انواع آن و فاکتورهای دیگری از قبیل خرید دوربین مداربسته مطالبی را ارائه داده ایم. در این مبحث سعی داریم در مورد تعمیر دوربین مداربسته به اختصار نکاتی را عنوان نمائیم.

استفاده از متخصصان تعمیر دوربین مداربسته

تعمیر دوربین مداربسته

موازی با هزینه خرید، هزینه های نگهداری و تعمیر دوربین مداربسته نیز شایان توجه است. بنابراین لازم است در تعمیر دوربین مداربسته دقت کافی کافی به عمل آید. شاید بتوان گفت بهترین راه برای تعمیر دوربین مداربسته سپردن آن به یک کارشناس است. مهم ترین لازمه های یک کارشناس عبارتند از:

  • دانش (Training)
  • ابزار (Tools)
  • تجربه (Experience)

برای این که بهترین متخصص را انتخاب نمایید بهتر است تجربیات او را مورد بررسی قرار دهید. به علاوه، می توانید در ابتدا از وی در مورد سیستم امنیتی تعمیری مورد نظرتان مشاوره بگیرید. و در صورت صلاحدید او را به منظور تعمیر سیستم انتخاب نمایید. در مورد انتخاب تعمیرکار متخصص دوربین مداربسته، در نظر گرفتن هزینه های تعمیر را نیز نباید فراموش کرد. یک تعمیرکار خوب هرگز هزینه های اضافی و بی دلیل برای شما نخواهد تراشید. و در کمترین زمان و کمترین امکانات سیستم شما را تعمیر و تحویل خواهد داد.

تعمیر دوربین مداربسته توسط خودتان

در صورتی که تمایل دارید خودتان دوربین مداربسته منزل یا محل کارتان را تعمیر نمایید، لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید. در زیر، ۶ مرحله آسان اما بسیار کاربردی را برای کسانی که علاقه دارند خودشنان دوربین مداربسته شان را تعمیر نمایند بیان کرده ایم:

  • چک کنید که مشخصات برق (Power Specifications) سیستم درست باشد

این یک نکته ضروری است که دقیقا ولتاژ مشخص ده در کاتالوگ سیستم را به دوربین مداربسته خود بدهید. تولید کنندگان این سیستم های نظارت تصویری همیشه برق یا قدرت مورد نیاز آن را مشخص می نمایند. استفاده از منبع برقی با قدرت فراتر یا کمتر از میزان معین شده می تواند برای دوربین مداربسته شما خطرناک باشد. و سبب آسیب آن گردد.

به علاوه، لازم است کابل های برق سیستم را کنترل کنید. تا از صحت و عدم آسیب و قطعی آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که آسیبی در یکی از کابل های مشاهده کردید کافی است آن را با کابل جدیدی جایگزین نمایید.

نکته مهم دیگر برای تعمیر دوربین مداربسته نیز استفاده از راهنمای کاربران (Users Guide) دوربین مداربسته و هر وسیله الکترونیکی دیگر است. قبل از اقدام به تعمیر و حتی استفاده از سیستم های امنیتی دوربین مداربسته حتما دغترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

  • اطمینان از اتصال صحیح کابل برق (Power Cable)

گام دوم حصول اطمینان از اتصال درست کابل برق به سوکت است. همچنین در صورتی که از دوربین های مداربسته دارای باتری استفاده می کنید، لازم است از فاسد شدن باتری ها مطمئن گردید. به علاوه، همیشه سعی کنید قبل از اتمام عمر اعلام شده باتری و یا خراب شدن آن را تعویض نمایید.

  • رسانه ذخیره سازی (Storage Media) را بررسی نمایید

در صورتی که خودتان میال به تعمیر دوربین مداربسته خود هستید، پس از چک کردن موارد فوق الذکر، رسانه ذخیره سازی سیستم را بررسی کنید. دستگاه ذخیره سازی دیتاها در سیستم ممکن است آسیب ببیند. در اغلب موارد، دوربین های مداربسته از دستگاه های ضبط ویدئویی VCR (Video Camera Recorder) استفاده می نمایند. این دستگاه ها از نوارهای ویدئویی استفاده می نمایند که ممکن است آسیب دیده یا درست جایگذاری نشده باشند.

  • کامپیوتر را چک کنید

از عملکرد صحیح کامپیوترها و نرم افزارها اطمینان حاصل کنید. نمی توان انتظار داشت سیستم دوربین مداربسته بدون عملکرد صحیح سیستم کامپیوتر مربوط به آن درست کار کند. سیستم های دوربین نظارتی مبتنی بر کامپیوتر (PC Based Surveillance Camera) و سیستم های ضبط ویدئوی دیجیتال DVR (Digital Video Recorder) از این دسته از تجهیزات دوربین مداربسته هستند که باید چک شوند.

  • کارت گرافیک سیستم (Video Card) را بازبینی کنید

برای این منظور، لازم است جعبه سیستم را باز کنید. و رم (RAM)، کارت گرافیک و هارد دیسک را از آن خارج نمایید. تمام کاری که می کنید این است که آن ها را خارج کرده و مجددا در جای خود نصب می نمایید. هنگام نصب، اطمینان حاصل کنید که اجزا هیچ دندانه ای ندارند. در صورتی که هر کدام از اجزا دچار آسیب شده بودند، آن ها را تعویض کنید.

  • بررسی نرم افزار (Software Inspection)

در صورتی که نرم افزار شما منقضی شده یا از کار افتاده باشد، سخت افزار نخواهد توانست عملکرد مناسبی را ارائه دهد. بنابراین در صورتی که نرم افزارتان را چک کردید و دیدید نیاز به به روز رسانی دارد، آن را آپدیت کنید. یا ممکن است تنظیمات نرم افزار دچار اختلال شده باشد. که در این صورت باید تنظیمات را مجددا انجام دهید.

همان طور که مطالعه کردید، در این مقاله در مورد نحوه تعمیر دوربین مداربسته و نکات مهم در این باره مطرح گردید. اما به علت پیچیدگی دوربین های مداربسته جدید به نظر می رسد بهترین راه همان استخدام و استفاده از یک تعمیر کار زبده دوربین مداربسته باشد. تا در صورت لزوم بتواند سیستم را بدون خلل و آسیب به قسمت های دیگر آن تعمیر کند. امروزه متخصصان زبده و کارشناس در این بسیاز زیاده شده اند و به راحتی می توانید با یک سرچ در اینترنت یا سر زدن حضوری به فروشگاه های معتبر فروش و نصب دوربین مداربسته آن ها را پیدا کنید.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مدار بسته است. کارشناسان مجرب فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. یکی از بهترین محصولات این شرکت، دوربین مداربسته چشم ماهی است. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *