بلاگ

چند مورد از اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته که نباید در دام آن بیفتید!

همه ما خواهان وجود امنیت در زندگی هستیم. امنیت یکی از مهم ترین پارامترهای داشتن آرامش در زندگی هر فردی است. چیزی که مبرهن است، رسیدن به امنیت نیازمند صرف زمان، هزینه، دقت و تجربه است تا با استفاده از کمترین انرژی و مقرون به صرفه ترین هزینه، نتیجه مطلوب حاصل شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دوربین های مداربسته بعنوان راه کاری جامع جهت حفظ امنیت جانی و مالی انسان ها و محیط زندگی و کارشان در دسترس عموم قرار دارند. این سیستم های پیشرفته امنیتی می توانند از خانواده، خانه و یا کسب و کار افراد در قبال خطرات احتمالی داخلی و خارجی محافظت نمایند. لذا لازم است در مورد اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته اندکی بیشتر تمرکز گردد.

استفاده از سیستم امنیتی دوربین مداربسته، همچون هر وسیله ی الکترونیکی دیگری نیازمند یک سری اطلاعات و در نظر گرفتن شرایط و نیازهاست. در واقع، قبل از این که نیاز واقعی ما به این سیستم بررسی شود یا دلیل خریداری و استفاده از دوربین های مداربسته مشخص باشد، اقدام به تهیه و بهره برداری از این تکنولوژی غیر منطقی است. از این رو در این مبحث، اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته مورد بررسی قرار می گیرد.

البته طبیعی است که چنین مطلب جامع و گسترده ای در چارچوب یک مقاله نخواهد گنجید لذا سعی داریم، متداول ترین و مهم ترین اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته را معرفی کنیم.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته

اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته که باید از آن اجتناب کنید عبارتند از:

۱) هزینه کم، کیفیت پایین

یکی از اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته این است که بسیاری از مردم به منظور صرفه جویی در هزینه، تن به خریداری دوربین های مداربسته ارزان قیمت می دهند. این امر می تواند ایده بسیار بدی باشد. اولین فاکتور برای حفظ امنیت در سیستم های امنیتی عملکرد درست این سیستم هاست. به عبارتی اگر سیستم شما سیستم درست و قابل اعتمادی نباشد نخواهید توانست تصویری با کیفیت دلخواه و مناسب ضبط و استفاده کنید. در نتیجه ایمنی شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرد. لذا، هرگز اشتباه نکنید که یک دوربین ارزان تر برای صرفه جویی در پول داشته باشید. به یاد داشته باشید که شما، چیزی را دریافت می کنید که بهای آن را پرداخت کرده باشید.

۲) انرژی و زمان

اشتباه دیگری که معمولاً همه ما هنگام انتخاب و خرید دوربین مدار بسته داریم، صرفه جویی بی دلیل در انرژی و زمان است. عجول نباشید و از چندین شرکت شرایط، خدمات، کیفیت و قیمت بگیرید و سپس تصمیم بگیرید که کدام را انتخاب می کنید. در ابتدای امر ممکن است اندکی دشوار به نظر برسد اما این را به خاطر داشته باشید که در صورت انتخاب نادرست، شما مجبور خواهید بود هزینه، انرژی، زمان و حتی تلفات بسیار بیشتری را بابت این انتخاب غلط بپردازید.

۳) دوربین های مادون قرمز

دوربین های امنیتی مادون قرمز توانایی ضبط ویدئو را در نور کم و بدون نور (۰ Lux) دارند. به این ترتیب، دوربین های مادون قرمز (IR) به عنوان دوربین های IR یا “دوربین های دوربین امنیتی شبانه” نامگذاری شده اند.

بسیار پیش آمده است که دوربین های مادون قرمز به دلایلی به نور مرئی ارجحیت یافته است. این در حالی است که نور مرئی مزایای بسیار بیشتری را نسبت به مادون قرمز داراست و صرفاً در مواردی خاص است که دوربین های مداربسته ی مادون قرمز پیشنهاد می شوند. در واقع برای مکان هایی که نور وجود دارد و البته تصویر رنگی نیازمند است هیچ لزومی ندارد به اشتباه از دوربین های مادون قرمز استفاده کنید. بهره برداری از این نوع دوربین ها را برای موارد خاص بگذارید.

۴) دوربین های اسپید دام (Speed Dome CCTV)

دوربین های اسپید دام به دوربین هایی اطلاق می گردد که دارای لنز متحرک می باشند. این دوربین ها به دلیل کارایی بالا و امکانات فوق العاده و بروزشان به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته اند. توانایی فوکوس روی هدف یا گردش اتوماتیک دوربین می تواند بسیار جالب توجه باشد. اما نکته اصلی این است که دوربین های اسپید دام یا گردان صرفاً برای پروژه هایی کار آمد هستند که دارای اپراتور باشند. در صورتی که محیط زندگی یا کار شما چنین نیست، با استفاده از دوربین های اسپید دام ممکن است به طور کلی کنترل محدوده را از دست بدهید.
طراحی این نوع از دوربین ها برای ارتقای درجه امنیت و کنترل است لکن در صورتی که به تنظیمات اتوماتیک دوربین اکتفا شود، حریم پروژه با خطر جدی مواجه خواهد شد. چرا که امکان دارد زاویه دوربین در لحظه ای که باید درست تنظیم نشده باشد.

۵) استفاده از دوربین های مداربسته WDR در محیط های کم نور یا پر نور

تکنولوژی WDR برای استفاده در برنامه های نظارتی ای طراحی شده اند که تفاوت های زیادی در سطوح نور پیش زمینه و پس زمینه وجود دارد (محدوده دینامیکی گسترده ای از نور وجود دارد). در واقع زمانی این تکنولوژی نیاز است که اختلاف سطح نور در تصویر دریافتی توسط دوربین بالاست. اگر محیطی که قصد خرید دوربین برای آن را دارید از این موضوع مستثنی است، خرید دوربین های مدار بسته WDR صرفاً افزایش هزینه ای غیر منطقی است.

۶) به جای امکانات در دام ظاهر نیفتید

ممکن است یک دوربین مدار بسته از نظر شما بسیار فریبنده و مدرن و جذاب باشد. اما همواره این را به یاد داشته باشید که گاه همین ظواهر می تواند چشمان شما را به روی ایرادهای آن دوربین مدار بسته ببندد. همیشه کیفیت حرف اول را می زند.

اشتباهات رایج در خرید دوربین مدار بسته

همان طور که مطالعه کردید، ما در این مقاله دانستنی هایی را در رابطه با اشتباهات رایج در خرید دوربیم مدار بسته و راه کارهایی برای جلوگیری از بروز این قبیل اشتباهات بیان کردیم و برای هر کدام از این موارد، توضیحات مربوطه را ارایه دادیم. دوربین های مدار بسته در حال حاضر راه کاری جامع برای حفظ امنیت خانواده، محل زندگی و محل کسب و کار هستند که استفاده از آن ها همچون هر تکنولوژی دیگری مستلزم آموزش، تحقیق و صرف هزینه و زمان و … است.

شرکت دوربین مدار بسته پویابین، شرکتی معتبر در زمینه مشاوره، فروش و راه اندازی دوربین مداربسته است. کارشناسان فروش این شرکت، خدمات مشاوره رایگان را در زمینه دوربین مدار بسته ارایه می دهند. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و سفارش دوربین مدار بسته، با کارشناسان فروش شرکت پویابین تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید تا بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *