بلاگ

موارد استفاده دوربین مدار بسته بی سیم

هر تکنولوژی که ابداع می شود و به بازار عرضه می گردد برای راحتی انسان ها ساخته می شود. سیستم های دوربین مداربسته یا همان سیستم های نظارت تصویری هم به همین منظور ساخته شده اند‌ در حقیقت وجود آن ها باعث ایجاد حس اطمینان و امنیت بیشتر می شود.

برخی از سیستم های نظارت تصویری از تکنولوژی های پیشرفته دیگری نیز مانند تکنولوژی اتصال و ارتباط بی سیم بهره می برند. این قابلیت به بالا رفتن انعطاف سیستم دوربین های مدار بسته بسیار کمک می کند‌ همچنین با استفاده از فناوری بی سیم، میزان سیم و کابل مورد نیاز برای راه اندازی سیستم به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند.

اما ابتدا باید با انواع این تکنولوژی ها و سیستم های نظارت تصویری بی سیم و موارد استفاده دوربین مداربسته بی سیم بپردازیم. تکنولوژی های سیستم های نظارت تصویری بی سیم و دوربین های مدار بسته در حقیقت به دو دسته دوربین های مدار بسته وای فای و ارتباط بی سیم نقطه به نقطه تقسیم بندی می شوند که به ویژگی های هر کدامبه صورت جداگانه می پردازیم.

موارد استفاده دوربین مدار بسته بی سیم
دوربین های مدار بسته وای فای

اولین دسته از دوربین های مدار بسته که به فناوری بی سیم مجهز است دوربین های مدار بسته وای فای نامیده شده و کاربردی ترین و به صرفه ترین نوع دوربین های مدار بسته برای مصارف خانگی و همچنین کسب و کارهای کوچک به شمار می رود.

دوربین های مدار بسته وای فای all-in-one به علت سادگی کاربرد و مقرون به صرفه بودن به محبوب ترین و پرکاربرد ترین نوع دوربین های مدار بسته بدل شده اند.اما این سیستم ها دارای محدودیت هایی می باشند و به همین علت فقط باید در سیستم های نظارت تصویری کوچک به کار برده شوند.

زیرا اگر در یک سیستم نظارت تصویری تعداد زیادی از این دوربین های بی سیم وای فای در شبکه قرار گیرد و به خصوص اگر شبکه بزرگ‌ باشد پهنای باند به شدت بالایی لازم خواهد بود.
برای مواردی که ویژگی های تخصصی پیچیده مدنظر باشد تعداد معدودی از دوربین های دسته وای فای مناسب می باشد. لازم به ذکر است دوربین های این دسته اکثرا با برق کار می کنند و کمتر دوربینی می توان پیدا کرد که با باتری کار کنند.

استفاده از دوربین های مداربسته بی سیم

استفاده از دوربین های مدار بسته با ارتباط بی سیم نقطه به نقطه

همان طور که عرض شد دوربین های مدار بسته وای فای در شبکه های وسیع و پر تعداد نمی توانند کاربردی باشند‌ اگر در جایی نیاز به نصب تعداد زیادی دوربین مدار بسته داشتید یا ویژگی های خاصی از سیستم نظارت تصویری انتظار داشتید سیستم ارتباط بی سیم نقطه به نقطه چاره کار شمااست.

اتصال بی سیم نقطه به نقطه امکان می دهد که یک سیستم آی پی با اتصال دوربین های مدار بسته به آنتن های بی سیم به یک سیستم بی سیم مبدل شود. برای اتصال به فواصل طولانی و بزرگ در این سیستم از آنتن های بسیار قوی بهره می برند. این گونه سیستم ها در فرودگاه ها، پارکینگ های عمومی، ساختمان های دانشگاه ها و فروشگاه ها بسیار کاربردی است.

سوالات خود را  هم اکنون رایگان از کارشناسان گروه پویابین بپرسید! (فروش و نصب انواع دوربین های مداربسته) 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *