اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی

اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی

چندین سال است که تکنولوژی دوربین های دیجیتال در کشورهای پیشرفته برای کمک به بالا بردن امنیت مراکز تجاری، مسکونی، اداری، بیمارستان ها وسایر مکان های عمومی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

خوشبختانه در سال های اخیر فراگیری استفاده از این فناوری ها به ویژه دوربین مداربسته در کشورمان نیز در حال رشد است. در این مقاله از وبسایت گروه پویابین قصد داریم علاوه بر آشنایی با این تکنولوژی ها، به اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی اشاره نماییم.

معمولا این تکنولوژی ها بیشتر تولید برندهای کشورها کره جنوبی و ژاپن هستند و بازار اکثر نقاط جهان مملو از کالاهای این دو کشور می باشد. البته باید دقت کرد که محصولات تقلبی نیز ممکن است به جای محصولات اوریجینال این دو کشور در بازار موجود باشد.

این تکنولوژی ها در انواع مختلفی از جمله بی سیم و با سیم و همچنین با ابعاد مختلف برای کاربری های مختلف ارائه می شوند. این تنوع، دست مصرف کننده را باز می گذارد که بر اساس کاربری خاص مد نظرش و همچنین اهداف و محدودیت های خود، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نماید.

برخی از این دوربین ها کارایی های خاصی دارند و به عنوان مثال گردش ۳۶۰ درجه و قابلیت اتصال به اینترنت دارند و هر لحظه و در هر مکان قابلیت کنترل دقیق محیط را به کاربر می دهند. این نوع دوربین مداربسته امکان کاهش تعداد دوربین ها برای کنترل محیط را می دهد و باعث کاهش هزینه می شود.

دوربین های مدار بسته با قابلیت تطابق با شرایط مختلف جوی

امروزه برخی دوربین ها برای شرایط جوی خاص نیز مقاوم شده اند. مثلا در دمای ۶۰ درجه بالای صفر و حتی ۴۰ درجه زیر صفر این سیستم ها قابلیت کارکرد دارند. در سرمای شدید، سیستم گرم کننده و در گرمای شدید سیستم سرمایشی موجود در این دوربین ها امکان فعالیت بدون مشکل را به آن ها می دهد.

در هنگام وقوع حادثه در صورت وصل بودن دوربین ها به سیستم دی وی آر، می توان به صورت خودکار روی محل آسیب دیده زوم کرده و در اتاق کنترل روی مانیتور تصویر دقیق ارائه داد. همچنین می توان با وصل کردن سیستم یکپارچه به پایگاه داده ها، این تصاویر را ضبط نمود.

اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی / www.pouyabin.com

اهداف و راهکارهای استفاده از دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی

سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه

در حقیقت با این سیستم های نظارت ضریب ایمنی و امنیت برای داشتن زندگی آسوده و آرام بسیار بالا می رود. کاربرد های مختلفی در جاهای مختلف برای این گونه سیستم ها می توان متصور بود.

این سیستم های نظارت تصویری در جاهای مختلفی مانند سازمان ها، ادارات، شرکت ها، مراکز خرید و پاساژها، پارکینگ های عمومی، پارک ها، مجتمع های مسکونی و سایر اماکن عمومی مورد استفاده می گردد.

در این سیستم ها انواع مختلفی از شبکه های ارتباطی مانند تلفن و شبکه های جریان الکتریکی، شبکه های کابلی ضد سرقت، شبکه های دیتا و تجهیزات نظارت تصویری آنالوگ به کار گرفته می شود. امروزه با پیشرفته تر شدن این سیستم ها، این شبکه ها انعطاف بیشتری پیدا کرده اند.

پیشرفت دوربین های مداربسته در آینده

تکنولوژی اصلا در یک سطح ثابتی باقی نمی ماند و مرتب در حال دگرگونی و پیشرفت است. در تمامی فناوری ها روند پیشرفت را در سال های اخیر دیده ایم. می توان انتظار داشت آینده دوربین مداربسته نیز با پیشرفت زیادی همراه باشد.

در ساختار جدید این سیستم ها شبکه کابلی نقطه به نقطه و آنالوگ دیگر مورد نیاز نیست. در این سیستم جدید دوربین های نظارتی به طور مستقیم وارد شبکه های محلی شده و تصاویر دیجیتال را به صورت زنده و آنلاین به هر نقطه شبکه ارسال می کنند.

گروه پویابین در زمینه فروش دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته  آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *